Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kikerülés után is kell index?

Kikerülés után is kell index?

Figyelt kérdés
vezetésen ügye előttem volt jobboldalon egy autó, index balra szembejövőbe átmentem, aztán index jobbra hogy visszatérjek a sávomba, viszont azt mondta a pali amikor visszatértem a sávomba akkor nem kellett volna index, így nem tudtam
2014. aug. 5. 18:46
 1/9 szántóvető ***** válasza:
47%
szerintem kell.de ha a "pali" azt mondta akkor úgy csináld.
2014. aug. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha sávot váltottál, akkor kell, hiszen minden sávváltásnál kell. Előzésnél is kell a visszasoroláskor.
2014. aug. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
KRESZ szerint kell, gyakorlatban nem sokan alkalmazzák, nincs is értelme, mert logikus, hogyha kikerülsz valamit, vissza fogsz térni a sávodba.
2014. aug. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szántóvető ***** válasza:
100%
a tanulót szabályosan kéne tanítani.lehet hogy ezen az 1-2 ponton fog múlni a vizsgája.
2014. aug. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a terelővonalhoz képest irányt változtatsz,akkor kell irányjelző.Ha kikerülöd,és ha visszatérsz,a terelővonalhoz képest bizony irányt változtatsz.Ezzel jó,hogy ha a Pali is tisztába van :)


(Visszatérésnél egyébként tényleg nincs sok értelme,én sem szoktam.)

2014. aug. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, a kikerülés után is kell index, kifele, befele.

Nem nagyon értem a sok KRESZ újítót, mi alapján dönti el, hogy ők felette állnak a KRESZ-nek.

"én nem szoktam, szerintem felesleges..."

Gondolom az ilyenek szoktak forgalomból kifele menet nem indexelni, minek??????

Meg minek világítani, egyáltalán indexelni, sebességet betartani, zebránál megállni, stbstb...

2014. aug. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Rosszul mondta a "pali".



Irányváltoztatás, irányjelzés


29. § (1)206 Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér stb.) köteles az azonos irányban vagy szemben haladó, irányt nem változtató járműveknek elsőbbséget adni.


(2)207 Az irányváltoztatást - ide nem értve a körforgalmú útra történő bekanyarodást - a művelet előtt kellő időben megkezdett és annak befejezéséig folyamatosan adott irányjelzéssel kell jelezni. E rendelkezést kell alkalmazni a körforgalmú útról történő letérés esetében is. A jármű vezetője egyéb esetben (pl. útkereszteződésben kanyarodó főútvonalon való továbbhaladás esetén) is adhat irányjelzést, ha ezzel továbbhaladási irányáról a közlekedés más résztvevői számára többlettájékoztatást ad, az irányjelzés azonban megtévesztő nem lehet.


(3) Az irányjelzést irányjelző készülékkel, ilyen készülékkel fel nem szerelt jármű esetében pedig karral vagy jelzőtárcsával kell adni, oly módon, hogy az elölről, hátulról és a megfelelő oldalról jól látható legyen.

2014. aug. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" ... a művelet előtt kellő időben megkezdett és annak befejezéséig folyamatosan adott irányjelzéssel kell jelezni."


És ennek az értelmezése az, hogy balra-jobbra egyformán kell indexelni?

Mi van akkor, ha miután az átlépett felezővonalról a sávomba való visszatértemig, végig csak balra indexeltem? Megbüntet a rendőr?

2014. aug. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A felezővonal természetesen nem záróvonal.
2014. aug. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!