Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen intézkedéseket hoznátok...

Milyen intézkedéseket hoznátok be az ilyen lüke autósok ellen?

Figyelt kérdés

Tegnap elment a házunk előtt 3 mentőautó és 2 tűzoltó autó. Ki szoktam nézni az ablakon ilyenkor és most is azt látom, hogy az autósok többsége nem hogy nem húzódott félre, de egyik-másik simán be is vágott a mentő/tűzoltó elé. Engem ez érző emberi lényként felháborít, már csak pusztán azért is, hogy belegondolok, hogy mi lett volna, ha a mentő, amelyik értem jött, amikor összeomlott a légzésem, balesetet szenved, akár hozzánk jövet, akár a kórházba menet...


Nekem nincs jogsim, nem tettem kreszvizsgát, de annyit még én is tudok, már legalább első osztály óta, hogy ilyen esetben félre kell húzódni, mert veszélyes, illetve akadályoztatja a mentőt/tűzoltót.


Anyu szerint kéne valamiféle traffipax a tűzoltókba és mentőautókba és ha megkapnák az ilyen autósok az első horribilis összegű büntetéseket, hamar beivódna a közlekedési kultúrába, hogy nem vágunk be tűzoltó vagy mentő elé és lehúzódunk, ha szirénát hallunk.


Ti mit gondoltok erről?


2014. aug. 6. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Én először is megritkítanám az autósok számát azzal hogy érettségihez kötném a jogsit.

Lehet hogy az ácsok, kőművesek nem tudnának hirtelen mivel menni dolgozni, de az IQ betyárok legalább nem vezetnének.

2014. aug. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát, lehet azért ez nem feltétlenül jó megoldás. Azért attól még, hogy valaki kétkezi munkát végez, nem feltétlen alacsony az IQ-ja és attól még, hogy valaki 2-sel teljesítette az érettségiket, nem biztos, hogy jó vezető lesz. De még a kitűnő érettségi sem garancia. Ismerek nagyon pökhendi autósokat, akiknek diplomájuk is van...
2014. aug. 6. 16:27
 3/7 szántóvető ***** válasza:
az agyonbírságolás nem old meg semmit,az csak még nehezebbé tenné az emberek életét.inkább jogsi bevonás és újravizsgázás súlyos közlekedési kihágásért.kötelezően levezetendő óraszámmal ami időigényessé tenné az újbóli megszerzést.
2014. aug. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szántóvető ***** válasza:
2014. aug. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az igen! És nem is drága... Meg jogsit is lehet hamisítatni. Lehet, hogy ez megmagyarázza az ilyen barom autósokat az úton...


Egyébként igazad van szántóvető.

2014. aug. 6. 19:33
 6/7 anonim ***** válasza:

trafipaxot ja, 1x is nekik is normalisan kene vezetni! en lehuzodok, ha nincs lehegoseg meg odalepek!

de az h a mento, mindenfele szirena nelkul ugy vag ki a 7.5 es teherauto mogul h nekem be kell satuznom, h beferjen 2nk kozott...


masik meg rendorrel volt, keresztezodes, nekunk jobbrol allo rendor auto, siman vart a lampara, indul a sorunk (balra), 1~2 auto kimegy, majd rendunk ore gondol eggyet, indul, villant, elottem 2 vel besatuz, mogotte levo kirantott jobbra ugy alt meg, en mogottuk, kozbe piros lett nekunk, a 2 kocsit meg a kocsog ott hagyja a keresztbe, oldalrol indulnak, dudaltak rajuk. ez miert kelle?! ezt nekik se lehetne!!

2014. aug. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó, ez a te eseted. Az én kérdésem arra az esetre vonatkozik, amikor már legalább 5 perce hallom a szirénát én is, amikor megjelenik a házunk előtt a mentő, meg a tűzoltó. 2 sávos útról van szó egyébként, alig közlekedtek rajta, de az autós bevág elé, nem húzódik le etc. Szóval én most normális esetekre gondolok.
2014. aug. 7. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!