Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog hogy ennyi autó van az utakon?

Figyelt kérdés

Ma már mindenki autóval megy. Jó persze én is vezetek és nekem is lesz saját autóm de manapság már mindenki megkapja a jogsit és hiába drága a benzin meg hiába kevés a kereset, van aki még ennek ellenére is autóval megy mindenhova.

Tudom hogy a tömegközlekedés drága de például 10-20km-re nyáron elég lenne egy robogó is ugyanis fele annyit eszik mint egy kis benzines autó. Gondolom sokan vannak akik egyedül utaznak és semmi csomagjuk nincs.

A déli órákban is tele a város autókkal pedig munkaidő van, és sztem a legtöbben egyműszakos munkarendben dolgoznak.


Az út lehet a kevés? meg a parkolóhely?


2014. aug. 6. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Oké a munkaidőben sok az autó, de sokan vagy akkor mennek dolgozni, nálunk is vannak irodisták és 2 műszakban dolgoznak. Sokan céges autóval járkálnak, mert vannak olyan alkalmazottak akik céges ügyeket is intéznek. Sokan dolgoznak több műszakban, mert manapság az van. Én is leginkább azért vagyok úton főleg hétköznap mert 12 órás műszakban dolgozok és 2 naponta van hivatalos pihenőnapom amit természetesen az ügyeim intézésével töltöm el. Meg én azzal is járok bevásárolni, oké van kisbolt itt, de ott nem kapok meg mindent, jó áron, ráadásul én egy hétre szoktam bevásárolni hogy ne kelljen mindennap megvennem mindent ami kell, én egy hétre bevásárolok és egyedül pékárúért megyek el a kisboltba. Másrészt én a tömegközlekedést azért sem szeretem mert busz esetében 10 km-ert sem megyek és ugyanúgy ki kell fizessem a 250 ft-os jegyet. Alkalmazkodnom kell a menet időhöz, lassabban is érek oda, és még egy csomót is gyalogolhatok főleg ha a barátnőmhöz megyek vagy más egyéb dolog miatt egy másik városba. Azzal majdnem fél órám megy el csak erre autóval meg maximum 15 perc alatt odaérek és házhoz tudok menni vele, és árban még szerintem annyi sincs mint a buszjegy, és oké nem akkora különbség de mégis kényelmesebb és gyorsabb és ez is szempont. Amikor ráérős napom van akkor inkább sétálok. Motorozni utálok, bicajozni sem tudok, meg nem is akarok megtanulni régi rossz élmény miatt, ez van.

Imádok is vezetni meg sokszor viszem haveromat erre- arra autóval csak mert neki is egyszerűbb és inkább fizet többet mint hogy buszozzon várjon rá 1 órát aszerint alkalmazkodjon mert neki is rengeteg ideje elmegy csak a busz miatt amit más egyéb hasznossal is eltud tölteni. Meg árban neki is megéri ha én viszem el, mert ezzel a lakóhelyétől még 20 perc sétálást is megspórol.

2014. aug. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a felének sincs szüksége autóra, meg hát 30-40 évvel ezelőtt is elvoltak az emberek úgy, hogy nagyon kevésnek volt autója...

De azért az autó mindenkinek megkönnyiti a dolgát, és a szegénység ellenére mindenki számára elérhetővé vált az autó, hiszen párszázezerért már lehet egész jó autót venni, és a létező márkák és tipusok száma szinte végtelen. Igy mindenki autót vesz és jár is vele, tulajdonképpen a divat része is ez, a 18 éves fiatal is megcsinálja a jogsit, mert a haverok is megcsinálják, meg szereti is az autókat még a NFS Most Wanted óta, aztán ahogy meglett az első autó, utána mindig autóval fog járni.

Én is autós családban nőttem fel, van két autóm is, el sem tudom képzelni autó nélkül az életem, mert számomra ez hobbi is.

2014. aug. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dirtboy ***** válasza:

én is autóval járok szinte mindenhová de nem izgat semmilyen szempontból,ha környezet védelmet nézzük akkor én úgy vagyok vele hogy nehogy már nekem fájjon emiatt a fejem,én mondjak le a kényelemről a 6-6,5litert evő autómmal még más séta kocsikázik a 15liter megkajáló autójával.


a robogó nem rossz dolog de egyáltalán nem olcsó,ha akarsz használtan egy értelmes robogót az már kb 150ezer.

sok idő mire vissza hozza az árát,persze ez függ attól is hogy az autón és a robogónk fogyasztása közt mekkora a különbség.

2014. aug. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az út lehet a kevés? meg a parkolóhely?"


Ahogy mondani tetszik. A '80-as évek közepe után már nem követte a közlekedésfejlesztés a megkívánt tempót és így fordulhatott elő az, hogy kevés a parkoló, szűk a főbb csomópontok átbocsájtási keresztmetszete stb.

2014. aug. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:
Nem.
2014. aug. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!