Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, hogy ma már...

Miért van az, hogy ma már egyre kevesebben használják az indexet?

Figyelt kérdés
2014. aug. 8. 00:06
 1/9 egySanyi ***** válasza:
48%
Indexből mára (tegnapra) nekem már bőven elég volt.
2014. aug. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Beviz Elek ***** válasza:
74%

Gondolom anyagi megfontolásból. Minél kevesebbet villog, annál később ég ki.


De komolyra fordítva a szót: talán lustaság vagy egyszerűen nem tartja az adott helyzetben fontosnak.


Eddig úgy tapasztaltam, hogy csak elmulasztható helyzetben nem indexelnek. Tehát pl sávváltás, de nincs mellette senki, nem éri utol senki, szóval nem okoz gondot az mellőzése. Emellett pedig a legtöbb ilyen autós mozgásából index nélkül is tudod, hogy mit szeretne. Ilyen esetekben engem egyáltalán nem érdekel. Sávot vált előttem 50 méterrel és azonos tempóval haladunk. Pont lesz rom hogy jelez-e. Ilyen a gyorsítósáv is. Teljesen egyértelmű, hogy a végéig a másik be akar sorolni, hiszen nem a leállósávon fog közlekedni. Ha tudok bemegyek a belső sávba hogy csináljam a helyet, akár indexel, akár nem.


Persze van pár birka, aki azt sem tudja hogy merre fog menni, csak tekergeti a kormányt és les ki a kocsiból, de ők indexeléssel is veszélyesek:D

Tavaly egy autós balra indexelt a faluban, kicsit lemaradtam hogy ne kelljen fékezzek mikor belassít, inkább lendületből tudjak haladni, erre meg leparkolt jobboldalt....

2014. aug. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

mert közben telefonálnak, nyomkodják a gps-t, idegesíti őket, hogy egy indexmozdulatnál 20-at indexel bizonyos autó, vagy mert olyan megalázó.......

Főleg a luxussznobéknak, akikre másfajta KRESZ vonatkozik, gondold már el, ők, indexeljenek? Hol élsz?

2014. aug. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Beviz Elek ***** válasza:

Van valami igazság az utolsó válaszban.

Nézzünk egy átlagos estét:


Végzek a melóban, beröffentem a verdát melegedni. Napfénytetőt kinyitom, ablakot lehúzom, kényelembe helyezem magam, elindítom a zenét. Lassan elindulok a parkolóból, rágyújtok, írok viberen a csajomnak hogy végeztem a melóval. Még nem érek ki, de már hív is. Zene kikapcs, 1 kézben cigi, 1 kézben telefon, és elkezdek átvágni a falun, pár körforgalom, fel a pályára.


Azért cigizni, telefonálni, váltani, kormányozni egyszerre nem egyszerű. Ide még besűríteni az indexet.... Általában megy a dolog, de nem mindig.

2014. aug. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert nem jár érte büntetés. Ha meg valamit nem büntetnek akkor azt egyre kevesebben fogják betartani. Ilyen egyszerűen működnek az emberek.
2014. aug. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem mérik fel a veszélyét annak, amit tesznek. Pl. ha index nélkül sávot vált, a környéken senki, csak egy gyalogos, aki menne át az úton. Na ő pl. elindul, mert azzal számol, hogy marad az autós a sávjában. Aztán a börtönben már gondolkozhat utána az autós, hogy helyes dolog volt-e index nélkül sávot váltani.

Vagy a kárt nem veszik észre, amit okoznak. Pl. körforgalomból kihajtàskor nem csak a gyalogosokra veszélyes ez, de a becsatlakozó forgalom feltartásàval bizonyos szintű gazdasági kárt is okoz.

2014. aug. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Beviz Elek ***** válasza:

Ezen a két példán most jót nevettem:D


A gyalogos nem fog eléd kolbászolni ha mész az úton autóval. Ha van zebra, mindenképp meg kell állnod.


Index nélkül elkezdesz sávot váltani, és: alapesetben nem indul el a gyalogos ha jön az autó, de tegyük fel mégis, mivel jössz az úton (és sávot váltassz) vissza fog lépni. Bár nem tudom milyen soför az, aki nem veszi észre a gyalogost, egyszerű trükk: mozdítasz a kormányon és nem váltottál sávot, a gyalogos pedig nyugodtan nézelődhet a másikban.

Bár ha én látok egy gyalogost aki kamikaze módjára lelép elém, hiába nincs zebra, el fogom engedni.


körforgalom: el tudom képzelni, hogy a TEK-esek törik rám az ajtót, mert gazdasági csődbe viszem az országot a nem indexelés miatt.


Csak hogy tudd: az indexre ritkán szabad figyelni körforgalomnál. Sokan indexeltek kifelé, de nem jöttek ki, sokan indexeltek befelé, akik kijöttek.

A második példa Angliára nagyon jellemző. Alapesetben ha nem jönnek ki az elsőn, akkor befelé indexelnek, majd a kijárat előtt kifelé, ha az elsőn kijönnek akkor már a körforgalom előtt 50 méterrel indexelnek kifelé. Ez lenne/volt a normális.


Amit manapság látok: az autósok negyede normálisan indexel, a többi vagy egyáltalán, vagy csak befelé, amikor pedig gondolja akkor index nélkül kijön.


ilyenekben nem szabad bízni, de az autók 99%-ának a mozgásából index nélkül megmondod hogy kijön vagy bentmarad.


egyébként ha nincs lefoglalva mindkét kezem, akkor szoktam indexelni a körforgalomban.

2014. aug. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Emellett pedig a legtöbb ilyen autós mozgásából index nélkül is tudod, hogy mit szeretne." Ez biztos így van nyergesvontató esetében is?

Osztom az előzőek véleményét: sajna luxus lett sokaknak az index használat, ami eléggé idegesítő. Lehet, hogy gondolatolvasónak kellene lenniük az autósoknak.

2014. aug. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Beviz Elek ***** válasza:

A nyergeseknél még sokkal könnyebb, csak bele kell gondolni, hogy mit csinál. Van egy kis vontató, meg egy hosszú pótkocsi. Nem kanyarodhat úgy, hogy a külső sávból jobbra csapja, mert a pótkocsi borít minden oszlopot, táblát, gyalogosg a sarkon.


Tehát előtte kimegy balra, hogy jobbra beférjen.

A körforgalomnál is ugyanúgy változtatnia kell az addigi íven.


A kamionosok viszont pont rossz példa, mert végig indexelnek hogy mit csinálnak, nehogy a sötét birka bemenjen a pótkocsi alá.


Ugye alapból sok macera kiszedni a kocsiból ha 3 kerék áll rajta pár tonnával.

2014. aug. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!