Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tudom mennyibe...

Miért nem tudom mennyibe váltsak vissza?

Figyelt kérdés
34. óránál tartok és nem tudom eldönteni mit csináljak útkereszteződésbe és mennyire váltsak vissza és nyomjam-e közben a kuplungot vagy féket :(
2014. aug. 13. 17:26
1 2
 1/13 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Azért ül melletted az oktató, és fizeted neki a vastag óradíjat, hogy ezeket megtanítsa! Kérdezz tőle nyugodtan, vagy kérdd vissza a tandíjat, és keress másik oktatót aki megtanítja ezeket! Legközelebb ne várj ilyen sokáig!
2014. aug. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó de addig valaki adhatna egy rövid leírást hálás volnék!
2014. aug. 13. 17:41
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát most tényleg. Ha kb. kifizetsz óránként 3000 Ft-ot, akkor ott te vagy a főnök, tehát nincs olyan amit ne kérdezhetnél.


Volt pár perccel előbb egy hasonló kérdés.


Tehát útkereszteződés:


Attól függ, hol vagy pl. az Oktogonnál, ahol elromlottak a lámpák vagy egy "pusztában"?

Normálisan megközelíted, és ha fékezned kell akkor fékezel, ha lassítanod kell a akkor lassítasz, ha meg kell állnod akkor megállsz.

Erre nincs egy általános recept.


Attól függ, hogy jön-e valaki vagy sem, és milyen a forgalom.


A következő:


A kuplungot sose nyomd csak és kizárólag sebesség váltáskor.


Most komolyan? Úgy mész be egy kereszteződésbe, hogy nyomod a kuplungot? De minek?

Akkor a motorfék nem fog működni.


A féket?

Akkor nyomd a féket, ha lassítanod kell.

De ezt TE látod. Ezt itt most mi nem írhatjuk le, hogy mikor kell fékezned.


Ez olyan mintha azt kérdeznéd, hogy mikor kell tüsszentened.

Amikor a helyzet azt hozza.


Sok-sok gyakorlás kell, (mármint nem a tüsszentéshez), hogy rá érezzél, és ezért van az oktató, és te ezért fizetsz neki nem keveset.

2014. aug. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Városban ha kanyarodok én visszarakom 2.-ba, ha meg kell állnom, akkor pedig 1.-be. Ha pedig nekem van elsőbbségem és nem kell lassítanom, akkor nem váltok sehova. :D
2014. aug. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A 34. óránál ..... ha ennyire béna vagy, közöld mikor és hol leszel úton, hogy lehetőleg még véletlenül se találkozzunk a közúti forgalomban.
2014. aug. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 egySanyi ***** válasza:
Kérdezni az oktatót, gyakorolni, magabiztosabban gondolkodni különben sose lesz jogsid. A vizsgán és utána elkövetkező rutinszerző években magadra leszel utalva.
2014. aug. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
ma 18:11 Te egy gyökér vagy !!! Azt sem tudod mi van. Nem kéne elvenni még jobban a magabiztosságomat oké?
2014. aug. 13. 18:30
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja és igen én vagyok az a 17 éves lány aki az előző kérdést ki írta. Sajna oktatót kellett váltanom és ez az oktató jó mert jól magyaráz csak megkavarodok. Tudom hogy 2-be kell visszaváltani. Csak az előző oktatóelvette a magabiztosságom és olyan mintha mindent elölröl kezdenék de olyan rosszul nem megy. ut ker, fék, kuplung, 2 , közben irányjelző és szénézek és kanyarodok de ilyenkor valamit mindig elrontok mert nem merem a kuplungot elengedni és rohadtul kivagyok zokogok mert senki nem ért meg :'(
2014. aug. 13. 18:33
 9/13 A kérdező kommentje:
És van hogy elkezd rángatni olyankor nem értem mi van :( de nem vagyok közveszélyes ezt elhiheted ... ismerek olyan embert aki 10 éve vezet és megállt a teli zöldnél figyelmetlenségből én ilyet soha nem tennék körülnézek mindig csak lefulladás fétisem van az előző oktatóm miatt .. amugy ha egyenesen kell menni nincs baj nem fulladok le csak kanyarnál.
2014. aug. 13. 18:35
 10/13 A kérdező kommentje:
:(
2014. aug. 13. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!