Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Áthajthat itt a kerékpáros...

Áthajthat itt a kerékpáros anélkül, hogy leszállna?

Figyelt kérdés
A helyszín: gyalogosátkelő (zebra), gyalogoslámpa, ahol a gyalogos kérhet magának szabad utat egy gomb segítségével. Az út mindkét oldalán kerékpárút van, ami egyben járda is. A zebra mellett közvetlenül felfestve - sárga szaggatott vonallal - a kerékpárosok áthaladási útvonala a szemben lévő oldalra. Na itt (tehát nem a zebrán, hanem mellette!) áthajthat leszállás nélkül?

2014. aug. 19. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze. Csak neki is meg kell várnia a zöldet. (Amúgy ilyen helyeken szokott lenni kerékpáros lámpa is. Az a te kereszteződésedben nincs?)
2014. aug. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak egy lámpa van, a gyalogosátkelő "részen", kb. 3 méterre a kerékpársávtól.
2014. aug. 19. 13:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze, ez a kerékpárút átvezetése. Külön lámpa nem feltétlenül van, hiszen egyesített gyalogos-kerékpáros jelzőlámpa is létezik.
2014. aug. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: akkor szerinted áthajthat leszállás nélkül ezen az átvezető úton?
2014. aug. 19. 20:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Én az első válaszoló vagyok, és ha nem lenne világos, akkor én is azt mondtam, hogy – ha zöld a lámpa – áthajthat. (Csak kicsit csodálkoztam, hogy lespórolták a kerékpáros/gyalogos-kerékpáros lámpát…)
2014. aug. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs kirakva a a kerékpárút vége/kezdete tábla sehol? Az ilyen "kérdéses" helyzeteket így szokták megoldani a bringásokkal való biztos kitolás érdekében. Mókás fickók ám a közlekesek!
2014. aug. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:
Áthajthat. Azért van odafestve.
2014. aug. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
H nincs aranyered nyugodtan...ha van akkor is de fáji fog tehát ne este 10 után csináld mert az üvöltéseddel csendet háborítasz xd
2014. aug. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!