Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valakit elütöttem és az...

Ha valakit elütöttem és az illető a segédmotorjával elesett és beismertem, hogy én vagyok a hibás de nem fizettem és azt mondtam, hogy holnap még megbeszéljük akkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy segédmotorost előztem (szabályosan)városon belül kb 55-el(ez is tűrőhatáron belül van szerintem) és ő irányjelző használata nélkül amikor melléértem hirtelen úgydöntött, hogy a túloldalon akarja leparkolni a segédmotorját. Balra elrántottam a kormányt és csak annyi történt, hogy szerencsétlen elesett, a visszapatintható visszapillantó tükre lepattant(vissza is pattintottuk), a motor elején lévő műanyag lap megrepedt (kb 2 cm mélyen) és 1 dm hosszan egy kicsit lejött a festése. Ott kezdődnek a bajok, hogy 20 m-el tovább hajtottam, hogy ne akadályozzam a közlekedést. Egy rokon utánnam szaladt és durván lépett fel (3-szor felpofozott és kétszer mellkason ütött). Nem ütöttem vissza mert bírom az ütéseket és nem akartam mégjobban felidegesíteni. Sikerült végre odamenjek ahoz akit elütöttem, kiderült, hogy az égvilágon semmi baja mert tényleg csak elesett. Azt mondtam, hogy a kárt kifizetem, mert ha azt mondtam volna, hogy ő volt a hibás akkor biztos vagyok benne, hogy megpróbáltak volna agyonverni. Most, hogy hazaértem látom, hogy a kocsinak lejött a festése és nyugottan végiggondoltam az egészet és rájöttem, hogy én semmi szabálytalant nem csináltam, de a motoros szabálytalanul akart megfordulni ráadásul még fülhalgató is volt a fülében. Holnap szerintetek mit csináljak ha felhív?

2014. márc. 6. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Még a helyszínen kellett volna rendőrt hívni! Most már csak akkor ugrálj, ha tudsz tanúkat szerezni. Ha a helyszínen agresszívak voltak, akkor később agyon is ütnek! Mik voltak ezek, cigányok?
2014. márc. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ismertesd vele, amit azóta feltártál. Próbáljatok korrektül egyezkedni.

Próbáld kihozni egálra, mindenkit ért kár.

Amúgy biztos nem akar sokkal lehúzni, ha teheted fizesd ki...... végül is ő esett egy nagyot, élelmesebbek fájdalomdíjat is követelnek.

2014. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ott rendőrt kellett volna hívni.

Buta voltál, hogy elismerted, hogy te vagy a hibás, mert nem te voltál.

2014. márc. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kérd el a jogosítványa számát, valamint ajánld fel, hogy adsz neki betétlapot, és a biztosító majd kifizeti a kárát.


Nagy eséllyel nincs jogsija, és akkor ő a hunyó.


Amúgy meg adsz egy betétlapot és kész. Nem fog elmenni vele a biztosítóhoz, az szinte biztos.

Pénzt ne adj! Erre van a kötelező biztosítás.

2014. márc. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Ne vedd fel, vagy mondd meg neki, hogy átgondoltad és lófasz se jár a seggébe.
2014. márc. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Zárójelben: érdekesen működik az automata moderálás. :)
2014. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom amúgy miért szavaztátok le Harkonnent.
2014. márc. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Egy segédmotorost előztem (szabályosan)városon belül kb 55-el(ez is tűrőhatáron belül van szerintem)"


Szerintem meg nem. A megengedett sebesség városban 50 km/h, ezt előzés céljából sem lehet túllépni. Innentől te vagy a hibás.


" Egy rokon utánnam szaladt és durván lépett fel (3-szor felpofozott és kétszer mellkason ütött). "


Ez mit képzel magáról? Azonnal kihívtam volna a féregre a rendőrséget, vagy pedig a jogos védelem keretein belül maradva tanítottam volna móresre a kutyát.

2014. márc. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy akkor meg jön a kiscsalád és meglincselik.
2014. márc. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem még mindig nem késő bejelenteni a rendőrségen, és hangsúlyozd ki, hogy azért nem tetted a baleset időpontjában, mert megütöttek akkor is.

Majd gyűjtenek adatot a rendőrök, jó ha van egy térfigyelő kamera, vagy valami bolt a közelben, akik láthatták.

2014. márc. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!