Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mást is nagyon irritálnak a...

Mást is nagyon irritálnak a drága autók tulajdonosai?

Figyelt kérdés

Van egy 27 éves öreg járgányom, ma is mentem a saját sávomban, a másik oldalon kissé hepehupás, rosszabb volt az út, de az Insignia sofőrje minden szívbaj nélkül jött velem szemben az én sávomban, biztos, féltette az autóját azon az úton.

És még neki állt feljebb. Biztos hogy jövök én ahhoz, hogy a jó úton menjek a roncsommal, amikor ott van Ő is?

És nem ez az első eset, valahogy minden drága autó tulajdonos nekem akarja megmutatni, hogy neki milyen jó autója van, és rá másfajta KRESZ vonatkozik, mint rám.

Néha már ott tartok, hogy kirángatok egy ilyen majmot a szarából, és oldalbarúgom.



2014. szept. 8. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha így állsz a dologhoz akkor bizony irritálni fog minden autós. Egyszerűen ne foglalkozz velük.

Persze engem is zavar amikor egy X6-os hűtőrács kitakarja a Fabiám hátsó szélvédőjét, de attól még nem fogok gyorsabban menni, ha tud akkor megelőz, ha nem akkor így járt. Nem fogok miatta máshogy közlekedni. Tedd te is ezt.

2014. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"Insignia sofőrje minden szívbaj nélkül jött velem szemben az én sávomban, biztos, féltette az autóját azon az úton" ő simán csak retardált rengeteg ilyen van de legtöbb csak pofázik aztán ha észreveszi hogy nem szarsz be tőle akkor meg csak úgy iszkol
2014. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Melóhelyem egy kicsi községben van. Oda szoktam bejárni Pest-ről. Az út ott marha szar, van egy hosszú betonozott kátyús rész aminek csak az egyik "sávja" a jobb, ott érdemes menni. Akkor is abban a sávban megyek amikor szembe sávnak számít. A forgalom nagyon kicsi arra, egy csöppnyi mellékút. Természetesen nem ritka, hogy jön valaki velem szemben. Amikor közelebb érünk egymáshoz, akkor letérek a saját sávomba és elengedem. Amikor ez az eset fordítva történik meg, azaz én megyek a saját sávomban és velem jönnek itt szembe, akkor ő fog letérni. Nem volt még ütközés és anyázás se ebből.


Nem ilyesmi eset volt nálad is?

Természetesen ha a főúton hajtanak veled szembe, akkor megértem, hogy anyázol.

2014. szept. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem régi nagydarab kocsim van és a drága kocsisok úgy félnek tőlem mint ördög a tömjénfüsttől. Csak úgy kell helyezkedni és fel kell venni egy leszarom stílust és egyből rájönnek hogy ennek semmi vesztenivalója nincs ,mert az egész kocsi annyit ér mint a másiknak a fényszóróbúrája. Szóval nem izmoznak hanem szépen leelőznek ha kell, és szűk utcában is letérnek oldalra csak lendülettel kell mennem.
2014. szept. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Senki nem volt ott,nem látta az esetet...

Csak ez kultúrkörökben úgy működik,hogy kölcsönös lehúzódással segítik egymást az autósok,ha nagyon fos az út.

Gondolom Te egy centit sem voltál hajlandó lehúzódni,mert "mé má úgyis enyimé ez a sáv"..Ilyenkor nem a drága autók tulajdonosain kell kitölteni a világfájdalmaidat,hanem ésszel kéne közlekedni.

2014. szept. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tehat ha egy szinten 27 eves auto jott volna szembe az nem zavart volna?

En draga autoval is es 14 eves tragaccsal is kozlekedek, de a "draga" autoval sokkal korultekintobb vagyok.A tragaccsal gond nelkul leparkolok az utcasarkon,ha csak ott van hely,vagy befordulok olyan helyen,ahol a visszapillanto tukor nem biztos,hogy befer.

Masoktol sem vettem meg eszre az ellenkezojet.Minnel ujabb az auto,altalaban annal jobban vigyaz ra a tulaj.

Komolyan gondolod,hogy ez az illeto csak a razkodastol feltette az autojat,egy utkozestol mar nem? Gondolom forditott esetben te sem sertodtel volna meg,ha a szembejovo van olyan jofej,hogy kicsit lehuzodik es neked nem a legnagyobb katyuba kell belehajtanod mikor elmentek egymas mellett.Sajnos van boven olyan utszakasz,ahol csak az egyik sav hasznalhato,ha pedig errol volt szo nem artana a komplexusaidat neha felretenni.

2014. szept. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a luxus autó tulaj dilemma mindig nagy port kavar.Tény,hogy én is elég sokat vezetek és látom nap,mint nap a sok barmot,hogy mit megenged magának.Egy drága és egy olcsó autóval is lehet normálisan közlekedni.Csak sajnos a magyar emberbe semmi moralitás nincs a közlekedésben és ha úgy érzi az ő autója erősebb és szebb akkor már felsőbbrendűnek érzi magát.Itt inkább a vezetési morálon múlik,hogy két szembejövő hogy old meg egy szítúációt.Ha nem sikerült megoldani és összeérnek akkor a rendőr úgy is azt,mondja,hogy a kölcsönös jobbra tartás szabálya elmulasztása mindkettőjükre érvényes és ez X ezer Ft lesz uraim.
2014. okt. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!