Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen idegbeteg embereknek,...

Ilyen idegbeteg embereknek, akiknek ennyi önuralmuk nincs, mért adnak jogosítványt?

Figyelt kérdés

Ma reggel láttam a munkahelyem közelében az út szélén egy autót. Régi 5 ajtós fehér Swift. Egyszer csak egy olyan 35-40 körüli pasas kipattan belőle, és teljes erejéből úgy belerúg a kocsiba, hogy kitört a bal első lámba és még a karosszéria is behorpadt, majd sarkon fordult és elsétált. Otthagyta a kocsit, talán még be sem zárta.

Ez mire volt jó? Oké, hogy felhúzta magát valamin, de ettől most jobb neki, hogy széttörte a kocsit? És mi van akkor ha valaki megelőzi, bevág elé amitől ideges lesz? Akkor annak is nekimegy és leszorítja az útról semmi nem számít alapon, vagy lelövi, vagy mit csinál?!

Szerintem nem ártana egy pszichológiai teszt is az orvosi alkalmassági vizsgálat alkalmával, mielőtt valakit volán mögé engednek.


2014. szept. 12. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Na most valamilyen szinten jogos a felvetésed, tehát a pszichológiai teszt nem hülyeség, meg olvastam még régebben hogy tervezik hogy bevezetik, de még ez sem működne igazán.


Mert ha az ember 18-25 évesen teszi le a jogsit lehet hogy akkor simán megfelelne minden alkalmasságin sőt akár 30 évesen is. Viszont az agresszivitás bármikor előtörhet belőle elég ha stresszes napokat él át előtte és így kattan be. Ez maximum akkor működne így ha 2-3 évente kellene járni pszichológiai tesztre hogy érvényes maradjon a jogosítvány, de még így is nehéz lenne kiszűrni azokat akik ilyen idegbetegek vagy csak azok lesznek.


Nyilván vannak olyan emberek akik pszichiátriai esetek és alapból nem lehet jogsijuk de bárki az lehet akár 30-40 évesen is.


Én is láttam már életembe hasonló szituációt mint te, és én is jogosnak tartanám hogy szűrjék ki a túl agresszív embereket az utakról mert kitudja mire lesznek képesek még a későbbiekben de akkor se működne ez 100% os hatékonysággal. Még az ittas vezetőket sem tudják kiszűrni 100% osan mert mindig vannak ittas emberek akik vezetnek és olyat is hallottam már hogy 2 sör után vezetett egy emberke megállították a rendőrök valami ok miatt, de nem vették észre rajta hogy ittas így tovább engedték szondáztatás sem volt.


Én sosem vezetek ittasan nem is iszok de volt már rá példa hogy szóltak nekem a kollégák hogy ésszel vezessek mert van egy hely ahol a rendőrök szinte minden autóst megállítanak és rutinszerűen szondáztatnak, és én is beléjük szaladtam félreállítottak íratokat megnézték de valamiért nem szondáztattak meg. És ez is csak egy példa volt erre hogy még ha be is vezetnék ezt a rendszert akkor se lenne túl hatékony. Sőt vannak olyanok akik sajnos jogosítvány nélkül képesek vezetni, és ismerek egy srácot aki már 3 éve vezet jogsi nélkül és egyszer nem bukott le miatta.

2014. szept. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Kezdjük azzal, hogy egy olyan tárgyat "bántani" ami nem üt vissza, nem nagy kockázat, főleg ha a tulajdonjoga a tied. Tehát nem biztos, hogy egy másik emberrel is ekkora lenne a szája. Amúgy a sajátját törje szét mint másét.


Sajnos sok idióta van az utakon, ezzel nem tudsz mit kezdeni, csak annyit, hogy magadat véded. Vagy úgy, hogy nem kötekedsz ilyenekkel, vagy kigyúrod magad, vagy gázfegyvert hordasz magadnál, stb.


Nekem a múltkor egy idióta nyomta mögöttem a dudát mint az állat. Mivel az Üllőiről fordultam a Könyvesre a Népligetnél. Mivel fel van túrva, ezért az egyenesen haladó sávot buszsávvá minősítették sárga vonalakkal karöltve. Balra indexelve vártam, míg a nagy forgalomból valaki beenged (nem nagyon akartak). Ez a hülye pedig tövig nyomta a dudát mögöttem. Idegbeteg volt. Amúgy valszeg nem tudta, hogy előttem busz sáv nyílik és azt hittem állok a semmiben indexelve. Az se utolsó aki azért dudál le meg anyázik, mert elengedem a buszt a buszöbölből.


Nem tudsz mit kezdeni velük. Hagyni kell őket a fenébe, ha nyomulnak, akkor hagyd, hagy előzzenek meg, apámat idézve: "Csináljon balesetet máshol!".

Egyedül arra készülj fel, hogy ha rád támad egy ilyen, akkor meg tudd védeni magad. Kamera kötelező eszköz a kocsiban. (sajna még nekem sincs, de nagyon hiányzik már)

2014. szept. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha ennyire zavart a dolog miért nem mentél oda hozzá és beszélgettél el vele vagy a hősiességed csak a kérdés kiírásáig terjed, belőled is igazi pletykás öregasszony lesz vagy ezek szerint már az is vagy
2014. szept. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Úrvezetőire sehol nincs pszichológiai teszt csak alap egészségügyi. Persze ha pl epilepsziás az nem kap jogsit, de dühöngő vadember simán kap bármikor.
2014. szept. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!