Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen tetvekkel nem lehet...

Az ilyen tetvekkel nem lehet mit csinálni?

Figyelt kérdés

A szentendrei úton mentem a belsősávban, 70 helyett legalább 80-al, és a semmiből mögém került egy Range Rover, nem is a legújabb, olyan 2000-es évjáratú, extrém nagy kerekekkel, szép nagy behemót dög volt, és elkezdett villogni rám,hogy menjek már, de gondoltam én még azért befejezném az előzésemet, s miután ezt megtettem indexeltem hogy megyek vissza a középsőbe, de ő meg indexelés nélkül jött velem együtt és jól ledudált, megijedtem,azt hittem,hogy ő már előbb átakart oda menni csak nem vettem észre így megszakítottam az áttérést és visszahúztam a kormányt a belsőbe, ő szintúgy.

Ekkor esett le,hogy szórakozik, gondoltam oké, én nem viszem vásárra a bőröm, a lehetőséget megadtam volna ,maradok a belsőben, így is 80-al megyek, ha nem tetszik neki dudáljon meg csináljon amit akar.

Aztán végül az Árpád-híd felüljáróján a buszsávban előzött meg fitogtatva keménységét,hogy rá semmi sem vonatkozik, és elhúzott a búsba.

Eközben végig rám volt tapadva, ha hülye lennék ráfékeztem volna, csak akkor a kocsim szerintem a hátsóülésig eltűnik, az övén meg lesz 2 karcolás, és ezt ő is pontosan tudta.

Hallottam már,hogy vannak ilyen roh@dékok de én először találkoztam ilyennel, és hát mit mondjak, vérlázító, még az arcát se láthattam mert az első szélvédője kivételével mindene le volt sötétítve, bár a tükörben láttam,hogy egy baseball sapkás vékony férfi vezeti, gondoltam majd akkor nézem meg ha mellém ér,de az nem jött össze.

Ezeknek az embereknek az autó a fegyver, jó nagy gép,sötétítve, de ha kiszállna nyikkanni sem merne...bosszantó.


2014. dec. 9. 22:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Sajnos nehéz ezekkel mit kezdeni. Pedig végleg el kellene az ilyeneket tiltani a vezetéstől, de ha lehet emberek közelébe se menjen. A gyorshajtás könnyű eset. Az ilyen akciókat nehéz dokumentálni. Persze nem lehetetlen.

Amcsi, ausztrál rendőrökről szóló dokfilmekben ott avan a kocsiban a kamera, gps-szel, minden finomsággal. Ha kell, helikoffer is besegít.

Mennyi most a büntetőpontok maximuma? 18 pont, azt hiszem. Na egy ilyen után adnék neki 17 pontot. Ha összejön a 18, egy év jogsielvétel, s újra vizsgázni mindenből. Második ilyen alkalommal végéleges.

De sajna, nem így van.

2014. dec. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%

annyira mégsem igyekezhettél visszatérni, ha azzal a hatalmas autóval simán utánad tudott sorolni


gondolom kicsit szórakozni akartál vele

2014. dec. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mivel nem szokásom bevágni az előzött jármű elé, hagytam helyet,ezen kívül nem átrántom a kormányt hanem,szépen áthúzódok, volt helye hidd el, ha szórakozni akartam volna vele, akkor befékezek neki, és ő lesz a hibás mert nem tartotta a követési távolságot.
2014. dec. 9. 23:16
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

2-es

Az a behemót autó szerintem a legtöbb átlagos autót bármikor otthagyja...

2014. dec. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%
A durva az hogy te voltál szabálytalan, mivel jelenleg a kresz szerint te tartottad fel őt a belső sávban, ezzel veszélyhelyzetet teremtettél.
2014. dec. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15%

Nem tartotta fel, mivel a megengedett legnagyobb sebességgel ment.


Ilyenkor hátsó ködlámpa be, bal láb a fékre, csak hogy világítson a féklámpa, aztán amikor megszokta hogy világít, kettőtt visszakapcsolni, és padlógáz előtt egytized másodperc padlófék. Mindig a hátsó a hibás... és egy hűtő mindig drágább, mint egy vonóhorog.

2014. dec. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

Én egyszer belefékeztem a parasztba, amikor a fél városon keresztül szórakozott velem, kb. 6 balesetveszélyes helyzetet teremtve..

Az egy nagy ML Merci volt, bár nekem se volt kisebb, én egy Nissan Muranoban ültem. Belém is jött, de az ő sara, hát a követési távolság..

És kiszáll pattogva egy vasággyal együtt 40 kilós faszi.

Tudjátok, a tipikus kocsival farokkompenzálós csávó, aki elhiszi magáról hogy felsőbbrendű.

Kihívtuk a rendőröket, majd mondtam hogy vészfékeznem kellett, ő pedig nem tartotta a követési távolságot.

Az autókat elszállították, az enyém TK, a Merga nem tudom. Majd bekérték a dfedélzeti kamera felvételeit, és pluszba bevarrták közúti veszélyeztetésért. Aztán lett egy új Muranom.

Mást nem tudsz velük csinálni, mert ritka az aki a saját kategóriájával kezd el szórakozni. A nagy dögben biztonságban van a tetves életük. Esetleg ha valami nagyobb darab kiszedi és belehajtogatja a kormányba.

De akkor megint nem őt fogják elővenni, hanem azt aki a testi sértést okozta.

2014. dec. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Jól szét volt rohadva a muránó ha totálkár let.
2014. dec. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

Nem kezelted jól a helyzetet.

A nyugalom nagyon fontos. Te féltél, ez nem jó.


Amikor az én seggembe jön közel valaki, akkor magasról szarok rá. Hidd el, iszonyúan szar érzés a másik seggében lenni, nagyon hamar rá lehet unni, ha látod, hogy a másik szarik bele.


Ha az előzés után azonnal sávot váltottál volna, akkor nem lett volna ideje veled váltani, ez is tuti.


Lehet, hogy egyszerre akart váltani veled, ő is megijedt vagy felhúzta magát, hogy váltasz vele és vissza akart térni a belsőbe, ahova te is visszatértél. Ez az ő szemszögéből úgy nézhetett ki, mintha direkt szambáztál volna előtte, hogy ne engedd magad elé.


A legfontosabb a kiszámíthatóság. Sávváltásnál index, tükör és holt tér betekintés és nem órákig tartó váltás persze.


A kormányt pedig csak a legvégső esetben rántjuk ide-oda, de még akkor se. Kerülni kell a hirtelen mozdulatokat (kivéve a fékezést, ha az kell)


Az egész sztoriból a villogás meg a seggbemászás az amit helytelenítek a Rover-estől. Bár néha én is belemászok a másikba kicsit ha foglalja a belsőt indokolatlanul. (igaz a 70-es táblánál 80-al nem számít annak)

2014. dec. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor kiteszed szépen az indexet jobbra és elveszed a gázt.

Hagyod az autót lelassulni, majd mikor elhalad neked jobbról aki éppen előztél, besorolsz mögé.


Ez egyrészt biztonságosabb mint amit csináltál, másrészt a mögötted jövőt szétveti majd az ideg, mert így még lassabban halad, mintha maradt volna mögötted 80-al.

2014. dec. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!