Kinek volt igaza?

Figyelt kérdés

Segítsetek eldönteni egy vitát létszíves !

[link] ( rolleros a sárga én a kék) lépések vannak számozva.

Ma elmentem motorozni és egy rollerest majdnem elütöttem

(Falu) ép mentem volna ki a főútra mikor jött egy rolleres és mikor ki kanyarodtam előttem meg pörgeti maga alatt a rollerját /részletesen a linken található képen/ nekem volt elsőbbség adás táblám de semmi biciklis tábla vagy egyéb... erre meg ott ugratgat előttem és azt mondja egy haverom hogy neki volt elsőbbsége !



#közlekedés #KRESZ #motor #kép #roller #Nearhit #balesetmajdnemdeazértnemsokonmúlttisztakobra11
2015. márc. 19. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A roller nem jármű, így nem közlekedhet főúton. Teljesen mindegy kinek volt "elsőbbsége", hiszem ő eleve szabálytalanul közlekedett a főúton, így őt vonták volna felelősségre egy esetleges balesetben.
2015. márc. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tudod én mit tettem volna a helyedben? Rendőrt hívtam volna, és a rendőr rögtön megbüntette volna a rolleres kölyköt. Ugyanis rollerral TILOS az úton menni. Nem közlekedési eszköz.
2015. márc. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
pont ezt magyaráztam haveromnak de a srácot nem is zavarta hogy majdnem átmentem rajta a rollerjával együtt semmi bocsi el mosolyodik azt oda megy haverjaihoz ...
2015. márc. 19. 18:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Főút az "csak" védett utat jelent nálad, vagy kitáblázott főútvonal?

A roller nem jármű, ettől függetlenül, ha elsőbbségadás táblánál a védett úton közeledik valaki, akkor is meg kell adnod neki az elsőbbséget, ha szabálytalanul halad ott el (nem közlekedhetne, de mégis ott van).

A rajzból nem derül ki a pontos részlet, de nem biztos, hogy ez elsőbbség meg nem adás volt a részedről... ha az előtted haladó - féktávon belül - fordult balra, vagy bevágott eléd, ő a hibás.

Mindez azonban nem ennyire egyszerű, lehet vizsgálni a kellő oldaltávolság betartását, és azt is, hogy a kanyarodás már szabálytalan volt-e részedről, vagy csak később, a rolleres manővere volt meglepetésszerű, előre nem várható.

Meglehet szabálytalanul közlekedik valaki, de ez még nem lehet indoklás a balesetnél, azt is megvizsgálják, hogy a másik fél a lehetőségei határán belül próbálta-e elkerülni a balesetet.

Leegyszerűsítve erről csak annyit ír elő a kresz, ha szabálytalankodót észlelsz, próbálj eltávolodni a közeléből (vagy ne menj közel hozzá), a vészhelyzet elhárítása akkor is kötelességed, ha nem te okoztad azt.


A vitához: ha a rolleres egyenesen haladt, és megadtad neki az elsőbbséget, és feltételezve, hogy továbbra is egyenesen halad, így kellő oldaltávolságot tartva el tudtál volna haladni mellette (megelőzöd), de a rolleres hirtelen bevágott eléd, nem te vagy a felelős....

Ha valamelyik kitétel nem állja meg a helyét minimum megoszlik a felelősség.

2015. márc. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha megadtad neki az elsőbbséget, akkor nem te vagy a hibás. (Nekem a képből az jön le, hogy megadtad neki.) Az meg hogy a roller jármű vagy sem, teljesen mindegy, ha nincs járda, akkor gyalog is lehet az út (szélén) menni, pedig a lábad sem jármű.
2015. márc. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
jó de ha nem jármű akkor a fő úton hagyja hogy elmenjek nem menjen tovább
2015. márc. 19. 20:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Na jó, ilyen hozzáállással inkább minél előbb vegyék el a jogsidat. Most már látom, te vagy a hibás, mert nem adtad meg az elsőbbséget. Ha majd egy gyalogos akar előtted átmenni olyan helyen ahol amúgy nem lehetne, akkor majd elütöd fékezés helyett vagy mi?
2015. márc. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"jó de ha nem jármű akkor a fő úton hagyja hogy elmenjek nem menjen tovább"

Értsd már meg, ha ott egy gyalogos ténfereg - akinek elvileg semmi keresnivalója nincs ott - nem mehetsz neki.

Ha ott egy tehéncsorda közlekedik, akkor közéjük, hajtasz, mert az nem jármű?


Ezek szerint beismered, hogy nem adtál elsőbbséget a főúton közlekedőnek?

2015. márc. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem félre értitek, ott megy tök lassan az út szélén meg indulok erre ő rá hajt gondolom menőzni akart a rolleral és mikor előttem volt egy trüköt probált mikor megakartam előzni ezért van a rajzon hogy ő ki kanyarodik de így tök hírtelen erre meg majdnem át mentem rajta (jó magas kroszmotorral voltam)
2015. márc. 19. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!