Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Pánikroham a kocsiban! Hagyjam...

Pánikroham a kocsiban! Hagyjam abba a vezetést?

Figyelt kérdés

A jogsi megszerzésének vége felé járok/járnék, már csak a forgalmi vizsga kellene! De beütött a krach!


Ami nagyon bosszant, hogy direkt még a jogsi elkezdése előtt kivizsgáltattam magam, több pszichiáter is látott, teszteket végeztettek velem, és engedélyezték, hogy vezessek, mondván, az én pszichológiai problémámnak semmi köze nem lesz a vezetéshez. El is kezdtem hát. Az elején nagyon flottul mentek a dolgok, aztán egyre sűrűbben jöttek a rohamok... De ezek még gyengék voltak... Másfél hónapja voltam utoljára, mert akkor volt egy durvább roham (azóta agyalok, hogy mi legyen). Igazából annyi volt bennem, hogy jobbra indexeltem és megálltam, de elindulni újra már nem tudtam. Tehát ne úgy képzeljétek el, hogy neki mentem volna a falnak...

A vérnyomásom kétszázon, remegett az egész testem, levegőt alig kaptam...


Az a durva, hogy ezek a pánikrohamok 15-16 évesen voltak jellemzőek rám, de mikor iskolát váltottam, akkor eltűntek, és így 10 évre rá jött elő megint!!!


Nem kevés pénzem benne van már a jogsiszerzésben, így szükségeltetne egy megoldás... Ha nem tudom megoldani, akkor nyilván búcsút inthetek a nehezen megkeresett pénzemnek, na ilyet senki nem szeretne (150e Ft, több mint egy havi fizetésem!).


Egyébként egyáltalán nem vezetek rosszul. Én az a többször körültekintő fajta vagyok. Persze kisebb hibákat még vétettem (érintettem a záróvonalat stb.). Elég ordítozós oktatóm volt, ezért nem is mertem hibázni, még a kis hibákért is olyanokat beszólogatott a csóka, hogy hihetetlen... Még az is eszembe jutott, hogy talán ő az oka a rohamnak, mert állandóan balesetekről dumál, amikor épp nem lekezelően beszél velem, és a frászt ő hozta rám, csak észre se vettem.


Tanácstalan vagyok, ti mit tennétek?


Hagynátok a fenébe az egészet, vagy választanátok egy új oktatót, hátha mellette nem jönne elő a probléma?


Köszi előre is!

25/F



2015. ápr. 7. 00:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenkeppen uj oktato, hatha mukodik igy a dolog. Sok sikert, es jobbulast. Talan egy pszichiater sem artana :)
2015. ápr. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keress fel egy pszichológus szakembert, mert a leírtak egy kritikus helyzetben (pl. lefulladsz a vasúti átjáróban) meggátolhatnak a gyors cselekvésben.
2015. ápr. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyilván én leszek a gonosz, de szerintem hagyd abba. Mi lesz akkor egy durva forgalmi helyzetben, ahol mondjuk dudálnak rád, sűrű forgalom stb. Ott bepánikolsz? Kezeltetni kellene ezt a problémát (mert lehet) aztán utána folytatni ezt
2015. ápr. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a válaszaitokat, ment a pont! :)


Rajta vagyok az új szakember keresésén - pedig látott már egy pár, de egyik sem tudott segíteni. 10 évig tünetmentesen éltem, biztos hogy vissza lehet ezt valahogy hozni.


Nagyon remélem, hogy megoldódik - és nem évek múlva - és kereshetek egy új oktatót.

2015. ápr. 7. 09:14
 5/8 Beviz Elek ***** válasza:
Ha már ennyi pénzt beleöltél, akkor nyomd le egy új oktatóval, közben pedig kezeltesd magad, mert valóban komoly problémàt okozhat, ha vezetés közben jön rád a következő roham.
2015. ápr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem vagyok pszichológus, de amit fontos lenne kideríteni az a rohamok kiváltó oka.

Ha van bármi köze a stresszes helyzetekhez, akkor adjad fel a jogosítványt. A vezetés során, főként kezdőként, nagyon gyakoriak a stresszes helyzetek. Én már több, mint tíz éve vezetek, de még így is mindennapi esemény, hogy felidegesítenek a forgalom résztvevői.

Szabálytalan sávváltás, követési távolság nem megfelelő betartása, bizonytalan közlekedés, stb. Tehát az összes olyan helyzet, ami engem veszélyeztethet, kicsit tud idegesíteni. Ezeknél sokkal erősebb hatása van, amikor ténylegesen veszélyhelyzetet kell elhárítanom, ami sajnos szintén nem ritka. Motoron például nem egyszer húzták már rám a kormányt, jöttek ki elém, stb.


Ez mind olyan helyzet ami az idegrendszert terheli. Az én esetemben egy kis káromkodás és mutogatás után gyorsan el tudom engedni a dolgot, de ha nálad pánikrohamban végződik, nagyon veszélyes helyzeteket generálhatsz.

2015. ápr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem válts oktatót első körben, tedd le a jogsit.Ha javasolhatom oktatóNŐt keress.Lehet, hogy furán hangzik, de én férfi létemre nőhöz mentem, mert tudtam róla hogy türelmes.Miután letetted a jogsit menj el orvoshoz, vizsgáltatsd ki magad.Amíg ez nincs meg, addig ne vezess, mert balesetveszélyes.
2015. ápr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi nektek is! :)


Arra én is gondoltam már, hogy nőt választok, nem is messze lakik tőlem egy, és sokan dicsérik - szakmailag is toppon van és birkatürelmű.


Az orvos is jó sokba fog fájni, de valamit valamiért, muszáj lesz! Állami orvos még annyit sem tudott velem kezdeni, mint egy maszek :S

2015. ápr. 7. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!