Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tennél, ha ülsz a kocsiban...

Mit tennél, ha ülsz a kocsiban a parkolóban, és a melletted lévő ember kiszállás közben neki vágja az ajtaját a kocsidnak? Fel kellett volna háborodnom?

Figyelt kérdés

Üdv, a tesóm kocsijában ültem, vártam hogy jöjjön, mert csak beugrott a boltba mikor egy kb 40es nő beállt mellém, és kiszállás közben izomból kib..zta az ajtaját neki csapva tesóm kocsijának. És még rám is nézett és semmi bocsánat, sajnálom, úristen mit tettem! " nemakartam hinni a szememnek.

Annyira meglepő volt, hogy meg se tudtam szólalni!

A kocsinak nem lett baja, de ez bunkóság nem?


Mit kellett volna tennem? Szólni kellett volna, hogy" Nem tud vigyázni ba..za meg??? " vagy akkor lehet még rá veri az ajtót párszor?


Te mit tennél, ha benne ülsz a kocsiban a parkolóban, és valaki kiszállással neki cseszi az ajtót a kocsidnak?

17/f



2014. máj. 14. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Ki kellett volna szállni és tisztességesen nyakon b@ szni. Aztán elgondolkozott volna miért kapta.
2014. máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

3 dolgot lehet csinálni:

- felháborodni, kiabálni, káromkodni. Nettó baromság, előrébb nem leszel, a másikat is felhúzod vele.

- ülsz csöndben a kocsiban mintha semmi sem történt volna. Ennek sincs értelme.

- kiszállsz, megnézed a sérülést, telefonnal lefényképezed, felírod az autó rendszámát és típusát, megbeszéled a másik féllel (emberi hangnemben) hogy ezt rendezni kéne, betétlapot kitöltitek, az ő biztosítója kifizeti a javítást.

2014. máj. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a saját kocsid lett volna és a te zsebedből kell fizetni, a javításokat, akkor érdekelt volna.


Ki kell szállni, megnézni lett e kár, ha nem, akkor nyugodtan, de megmondani neki, hogy figyeljen oda, esetleg ha idegesebb fajta vagy, akkor annyit, hogy a saját kocsiját csessze tönkre, ne a tiedet.


Ha kár keletkezett, akkor betétlap, rendőrséggel fenyegetőzés (mivel ha el akarja hagyni a helyszínt, akkor rendőrt kell hívni). A gond, hogy lelép, akkor nagyon nehezen bizonyítod az igazadat ilyen esetben. Esetleg lehet blöffölni, hogy kamera van a kocsiban, oldalt is és mindent felvett.

2014. máj. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem hiszem, hogy az, aki izomból kivágja az ajtót és ezután természetesen viselkedve odébb áll - megérdemel e tisztességes hangnemet. Persze először azon szólítanám meg, de ha továbbra is fittyet hány az egész esetre, lerúgnám a visszapillantóját és hazamennék ebédelni, gondolván, hogy a saját autója épsége se nagyon izgatja, én pedig mindig is szerettem volna kipróbálni, milyen lerúgni egy tükröt.
2014. máj. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Ilyenkor ki kell szállni. megnézed sérült-e a kocsid.

Ha igen, akkor nekiállsz kitölteni a baleseti bejelentő lapot, közben szólsz neki udvariasan, hogy ne menjen el, mert sérülést okozott a járművedben. Figyelmeztesd, hogy felírtad a rendszámát, és ha megpróbálna elmenni hívod a rendőrséget. Ha problémázik akkor is.

2014. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Mindenki írja a betéti lapot, de az eset úgy szólt, hogy a kocsi nem sérült meg, tehát nincs kár amit be kell jelenteni. Csupán egy problémás személy, akit nem izgat más vagyontárgya és egy lereagálandó szituáció. - Legalábbis én ezt szűrtem le a kérdésből és ez alapján válaszoltam. Ha betéti lap kerül elő, értelem szerűen eszembe se jutna lerúgni más visszapillantóját. A végén még fizethetem ki...
2014. máj. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*betétlap. Kétszer is hülyeséget írtam. Bocsánat.
2014. máj. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Nekem volt több ilyen esetem is. Várakoztam és nekinyitották. Olyankor mindig szóltam, hogy ezt nem kellett volna. Erre mindig jön a válasz, mindenkitől ugyanaz: Véletlen volt, nem lett semmi baja.

Általában az ilyenek véletlenül történnek. Azért szólok ilyenkor a delikvensnek, hogy legközelebb figyeljen oda. Vannak ilyen emberek, akiknek soha eszükbe nem jutna a másik emberre, vagy annak a dolgaira odafigyelni. Azt figyeltem meg, hogy az ilyen embereknek általában szakadt autójuk van, vagy ha újabb is, horpadásokkal teli. Mert még a sajátjukra sem ügyelnek.

2014. máj. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen már nekem is volt. A pali a családjával épp kászálódott be a 3 ajtós BMW-jébe, és a családfő az ajtaját rányitotta az én kocsimra, aztán meg nézett, hogy mi koppant. Én úgy megdöbbentem, hogy csak bámultam magam elé, hisz még rám is nézett és csak folytatta a beszállást. A sofőrön volt legalább 50-60 kg súlyfelesleg tehát nyitni kellett azon az ajtón, ami ugye 3 ajtós lévén nagyobb is, így nem szóltam semmit sem, gondoltam van elég baja így is. :D Plusz a kocsimnak sem lett semmi baja.
2014. máj. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
44%

Ha már itt tartunk...

Árulja már el valaki, hogy mi a pontos neve annak a műanyag szegélynek, amit az ilyen esetek elkerülése végett lehet felszerelni az autó oldalára. Minap én is beszereztem egy frankó horpadást. Persze a tahója lelépett szó nélkül, csak a parkolóba visszatérve vettem észre, hogy mi történt.

Beszereznék egy ilyen csík szettet, mielőtt jobban összeveri valaki az autómat.

Tudom, hogy a bunkóság (szebben szólva figyelmetlenség) ellen ez se véd teljesen, de jobban alszom, ha legalább ennyit megteszek.

2016. dec. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!