Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lelkiismeretes sofőr? Más...

Lelkiismeretes sofőr? Más kiszállt volna bocsánatot kérni?

Figyelt kérdés

Lakott területen kívül mentem,előttem ment egy Seat Leon, az előtt egy Suzuki Ignis és az előtt egy Suzuki Wagon R+.

A Leon megelőzte az Ignist, én is előzni kezdtem az Ignist, a Leon visszatért, én visszatérés nélkül elkezdtem a Leont is előzni, de ő úgy gondolta,hogy még a Wagon R-t is megelőzi így indexelés nélkül próbált meg előzni, csak én már odaértem, rádudáltam, fékeztem is, ő visszatért, én pedig ismételt gázadással leelőztem őt is meg a Wagon R-t is (A két Suzuki ment olyan 50-60-al tehát nem egy ámokfutást kell elképzelni) aztán a Leon is megelőzte a Wagon R-t így ő volt mögöttem, és a városba érve egy piros lámpa megfogott, a Leon vezetője kiszállt, odakocogott, bekopogott és szólt,hogy ne haragudjak nem vett észre, mondta,hogy bocsánat és vissza is szállt.

Már megijedtem,hogy sérelmezte,hogy rádudáltam, de meglepett, ez elég korrekt szerintem.

Őszintén szólva nekem egy ilyen után eszembe se jutott volna bocsánatot kérni, de azért jó érzés,hogy vannak ilyen sofőrök.


2015. ápr. 18. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Kár, hogy nem írtad, te milyen kocsival mentél. Ha sötétített ablakú Audival, akkor teljesen természetes seatos reakciója. Ha netán te is Suzukival mentél, akkor érthetetlen az eset.
2015. ápr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ki ugyan nem szállnék emiatt, de valóban korrekt dolog elnézést kérni a saját marhaságunk miatt. Remélem minél többen mutatnak ilyen példát gyermekeiknek.
2015. ápr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én egyszer parkolóban tapasztaltam ilyen esetet. Ott az volt hogy én beálltam szabályosan úgy ahogy kell, semmi gond nem volt. Aztán egy autós szabálytalanul mögém állt ahova nem is lett volna szabad állnia így én, meg a mellettem parkoló autós szépen bent ragadtunk. A mellett álló autós kibírt volna állni mert egy kis Corsával volt ott és ő mellette akkor nem állt senki így sréhen kb 5 perces manőverezéssel kibírt volna tolatni, még segítettem is volna neki, de nem akarta. Ha ő kiállt volna akkor én a nagy G Astrámmal is kibírtam volna menni ugyanúgy betolatok a másik autós mögé ameddig lehet aztán előre sréhen és én is 5 perc alatt kibírtam volna manőverezni onnan. Aztán végül a szabálytalanul álló autós lánya épp arra járt ráismert az autójukra így felhívta apját hogy álljon arrébb mert ki akarnak jönni. Az apja ki is jött és sűrű bocsánat kérés mellett arrébb is állt nekünk. Ő mondta hogy azért állt meg úgy mert nem talált helyet, amiben lehet igaza volt mert elég kis parkolóról van szó és ott nagyon ritkán szokott szabad hely lenni, én is az utolsót fogtam ki amikor mentem. Persze 150 méterrel arrébb egy társasház parkolójában lett volna helye de ő lusta volt onnan gyalogolni, meg minden. De legalább bocsánatot kért, én persze jószívű vagyok így elnéztem ezt bár nagyon dühös voltam, mert én alapból nem szeretem az ilyet amikor valaki nem úgy használja a parkolót ahogyan azt kell(ene).


Persze hasonlóan kifogtam egy bunkót aki párhuzamos parkolóban úgy elém állt hogy 5 centit nem bírtam előre menni, meg persze mögém is álltak szorosan. Mivel az előttem lévő autós gazdája ott beszélgetett így rászóltam hogy álljon előre mivel ott előtte volt annyi hely igaz kocsi beálló volt de arra az időre mire kimegyek oda állhatott volna, és bunkón beszólt hogy mire fel dirigálok neki. Mivel 3. szóból sem értett rendőrt hívtam, de akkor is fel volt háborodva és rendőri utasításra sem volt hajlandó arrébb állni. Akkor szerencsémre a mögöttem lévő autós arrébb állt nekem ő legalább bocsánatot kért, de ő sem mehetett ki mert portásként dolgozott a szembe lévő iskolában és csak akkor hagyhatta el a helyét ha beugrott valaki.

2015. ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy Opel Omegám van, koránt sem sötétített Audi.
2015. ápr. 18. 15:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Ki nem szálltam volna,de mutattam volna valahogy,hogy bocs,sajnálom,elnézést,stb.
2015. ápr. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!