Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A hétvégén kaptam egy szép...

Csatiboy kérdése:

A hétvégén kaptam egy szép csekket "rendfenntartó" szervezetünktől mert több illegális átalakítás is található az autómon. A beépített xenon szettbe kötöttek bele de felhozta a sötétített hátsó lámpát valamint a sport kipufogót is. Jogos volt?

Figyelt kérdés
A xenont elismertem de a másik kettőnél kiakadtam. A kérdésem h jogos-e ha el akarja venni a forgalmit a lámpa illetve a sportdob miatt?
2015. ápr. 26. 20:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
60%

"De egy sötétített lámpa burkolat vagy egy sportdob nem szurja ki senki kerekét"


A lámpát kifejtették már, a felgányolt sportdobnál is az a legkisebb baj ha hangos, de mi van ha elhagyod a pályán, és beköszön a mögötted jövőnek!?

2015. ápr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Beviz Elek ***** válasza:
24%

Nem egy, több autó jár sötétített lámpával, mégis látom ha valami világít.


A sportdobos válasz meg egy vicc... A műszakin áttolt bontószökevények legálisan mennek a rohadt kipufogóval ami bármikor leeshet, de egy esetlegesen igényesen felrakott dob papírok nélkül már veszélyes. Az ismerősömnek a fél éves garanciális utángyártott dob csatlakozása adta fel a harcot...

2015. ápr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
80%
Elek, de akkor rakasd fel olyan helyen, szintén igényesen a dobot, ahol kapsz róla műbizonylatot. Dob a helyén, rendőr lenyugszik, mindenki boldog. Ja, hogy pénzbe kerül...
2015. ápr. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%
A hátsó lámpának az a funkciója hogy világítson ,látszódjon nappal is. Ennek megvannak a határértékei, amit a gyárak betartanak. Te meg otthon befújod ész nélkül festékkel leragasztod fóliával ,mert azt hiszed ez a menő, de az nem zavar hogy elvész a fényerő fele negyede..a mögötted jövő mg nem lát. Teljesen jogos ha a rendőr büntet érte. Sportdobokból meg van legális, amihez adnak papírt.
2015. ápr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Beviz Elek ***** válasza:
0%

Egy univerzális sportdob egy szakival meghegesztetve semmivel sem rosszabb mint egy gyári szétrohadt dob szakival meghegesztetve. Csak annyit kérek hogy értsétek a nem létező különbséget.

Az otthon felrakott fólia veszélyes, a fóliázónál felrakott ugyanolyan fólia nem veszélyes.

A gyárilag fóliázott első oldalablak nem veszélyes, az utólag fóliázott veszélyes.

Az első oldalablakom a megengedettnél sötétebb, de éjszaka is nagyon jól kilátni...


Túl sok az értelmetlen szabály

2015. ápr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Oké, Elek, de te úgy tűniki épeszű ember vagy, és érzékeled a határokat.

Viszont ha teret engedne a törvény a hülyéknek is, akkor az így sem fényes magyar közlekedésben elszabadulna a pokol.

Megjelennének az életveszélyes "Toljad be a Golf alá Józsi a Lada hátsó féltengelyét, mert most éppen az van itthon, kicsit levágunk itt-ott a kasztniból ha nem fér be, kicsit instabil lesz de ki nem kakálja le" és társai.

2015. ápr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Én csak aztnemértem,miért kell feltenni az autóra egy komplett homasita-t?

Veszélyes,szánalmas,ámde mulatságos.

2015. máj. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Beviz Elek ***** válasza:

Azért az picit más!


Az enyémen lévő átalakítások eddig:

Toronymerevítő: gyári sportverzióból átszerelt (de illegális)

Futómű: gyári sportverzióból átszerelt (nagyobb fékek)

Ülések szintúgy

Ablakok: llumar, szakműhelyben készített, első ajtók és első szélvédő illegális

Kipufogó: szakműhelyben készített, műbizonylatos

kerekek: gyári, limitált szériásról vásárolt (egyébként alufelni felrakáshoz is kellene műbizonylat!)

Lámpafóliázás: 2 kezem munkája

Első lökös: német üvegszálas TÜV papíros volt, de használtan vettem, illegális...



Azért a kérdèsben említett sportdobot ne tessék már összekeverni egy műanyag játék légbeömlővel és a többi felragasztós izével.


Annyira válaszoljatok: mit számít hogy a vasárolt sportdobot egy kipufogógyártással foglalkozó cég teszi fel vagy egy kipufogó szervíz? A szervíz nem ad műbizonylatot, de ugyanazt csinálják.


Miért ilyan fontos a papír?

2015. máj. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Mert a gyárban kap egy papírt, amin rajta vannak az értékek. Ha azok megfelelnek a helyi törvényeknek, akkor legális. Ha nem, akkor úgy jársz mint a kérdező.


Mondjuk engem sose érdekelt kinek milyen sport dobja van az ezeréves roncsán. De a lámpát miért kell sötétíteni, ezt sose értettem. Veszélybe sodorni másokat, ebben mi a buli?

2015. máj. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Na aztán az első lökös mitől illegális? Ha akarom,leszedem a hátsót is...kutya nem köt bele
2015. máj. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!