Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha ilyen körülmények között...

Ha ilyen körülmények között elütök valakit akkor mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Ahol lakom a város főutcája egy részen úgy néz ki,hogy kanyarodik a főút, és végig üzletsorok vannak, szerencsére csak az egyik oldalt lehet parkolni, de így is nagyon szűk az utca, ha két busz találkozik kb 10-20-ra lassítanak, és úgy mennek el egymás mellett.

De ha ez nem lenne elég a párhuzamosan parkoló autók ajtóit folyamatosan rányitják a főúton közlekedőkre, meg az egymástól 500 méterre lévő zebrákig sem gyalogolnak el az emberek, az autók közül lépnek elő,átkelés céljából.


Na most az én esetem úgy nézett ki,hogy mentem 40-50-el, megláttam,hogy egy nő vár az átkelésre, őt figyeltem ,hogy mit fog csinálni -nehogy kilépjen-, és akkor egy 14 év körüli gyerek (akit ismerek -értelmileg sérült-,) a kutyájával együtt kilépett egy autó takarásából a nő rákiabált,hogy várjon, és ezen múlott mert megállt, de én fékezni sem tudtam volna mert ütemre lépett volna ki elém a semmiből, biztos,hogy minimum elsodrom ha 1 másodperccel később is érek oda, vagy ő előbb.

Szerintem nem látott mert úgy jött mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne, és annak ellenére,hogy sérült azért ő sem szaladgál ki az autók elé.


2015. máj. 2. 10:05
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
"az egymástól 500 méterre lévő zebrákig sem gyalogolnak el az emberek, az autók közül lépnek elő,átkelés céljából. "
2015. máj. 2. 16:12
 12/20 anonim ***** válasza:
Igaz, bocs, hiába tudod, hogy veszélyes az útszakasz, nyugodtan menj ötvennel, üsd el a parasztot, majd megtanulja!
2015. máj. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
...és ha valaki nem tudja?Mert először jár ott életében?
2015. máj. 2. 16:53
 14/20 anonim ***** válasza:

Aki hajlandó gondolkozni, egy pillanat alatt fel tudja mérni, hogy az előtte lévő úton milyen sebességgel ajánlott haladni, nem kell ahhoz speciális helyismeret.

Köteles vagy alkalmazkodni a többiekhez, ha nincsenek meg a feltételek ahhoz, hogy biztonságosan lehessen 40-50-el haladni, nem mehetsz annyival - bár ezt a jelek szerint neked nehéz felfogni.

Kanyarokba se tesznek ki mindenhol sebességkorlátozó táblát, de ha ott a biztonságos kanyarodást sebességcsökkentéssel lehet elérni, akkor csökkented a sebességet, vagy belezúgsz 90-el a kanyarba?

Ha akadály van előtted, nem tudod felmérni, hogy az ott veszélyes lehet, lassítok, hogy szükség esetén biztosan meg tudjak állni?


Én is járok olyan úton, ahol rendszeresen a megengedett sebességnél lényegesen lassabban kell haladni, gyalogosok, kerékpárosok, parkolóból kiinduló autók, és a keskeny út nem teszi lehetővé a gyorsabb haladást - van olyan, amikor ugyanez az utca szinte üres, akkor lehet menni az előírt sebességgel, de amikor tumultus van, lehet 10-el cammogunk ezen a néhány száz méteren, mert megkívánja a helyzet.

2015. máj. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Dörmögő ***** válasza:
63%
Lehet menni 50-nel, én is annyival megyek vagy mennék. Gondolom a sok ellentétes válaszadó minden egyes furgon előtt lelassít 20-ra városon belül nehogy kilépjen valaki a kocsi mögül. mert az ő elvüket követve így kell hogy cselekedjenek.
2015. máj. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Most ez úgy képzelitek el,hogy minden parkoló autó takarásában van egy lesben álló gyalogos, aki azt várja,hogy kirohanhasson az autók elé?Aki először jár arra mi alapján mérné fel?Azért mert az út szélén párhuzamosan parkoló autók vannak, senki sem fog 30-al menni, ha az útviszonyok megengedik az 50-et is.

Nem értem miért akarjátok a KRESZ-et kiforgatva is azt bizonygatni,hogy márpedig ott nem lehet 50-el menni.

A kanyar íve és az út minősége ezt megengedi, ha védett úton haladok, akkor sem lassítok le minden kereszteződésnél mert "hátha valaki nem adja meg az elsőbbséget".

A nagy KRESZ tudósoknak mondom,hogy keressék ki mit mond a könyvecske a forgalom akadályozásáról, mert ha én 30-al megyek azért mert ott párhuzamosan parkoló autók vannak,akkor még a rendőr is megbüntet, és azért mert a gyalogos nem ismeri a KRESZ-et, az nem menti fel őt, mint ahogy én sem fogok Indiában tehet ölni mert az én hazámban lehet.Ez rohadtul nem így működik.

2015. máj. 2. 17:51
 17/20 anonim ***** válasza:
5%

Vicces hogy azok vannak lepontozva akik az igazat írják le.Világos hogy akik lepontoznak azok soha a büdös életben nem vezettek még kocsit és remélhetőleg ez így is marad még egy darabig


Ebben az esetben le kell lassítani kb 30-ra.A KRESZ-ben is világosan le van írva hogy a körülményeknek megfelelően válasszuk meg a sebességet.Ilyen helyzetben pedig nem szabad 50-el menni


Ha parkolónál mész,vagy szűk utcán ahol olyan objektumok vannak amik eltakarhatnak embert vagy akár állatokat is ott nem szabad úgy hajtani mint egy őrült.Hiába kicsi az esélye hogy valaki eléd ugrik még akkor se


Pont most nemrégen volt salakmotor verseny a városomban és a főúton szélén rengeteg kocsi parkolt párhuzamosan.Mégse mentem 50-el hanem szépen végig döcögtem 30-al mert ilyenkor számítani kell mindenre

2015. máj. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Valóban van ilyen a KRESZ-ben, hogy a sebességedet úgy kell megválasztani, hogy az adott körülmények között minden olyan akadály előtt meg tudj állni, amire számítani kell. Tehát egy ilyen helyen nem mehetsz 50-nel.

De ha valaki féktávon belül kilép eléd az autók közül és te mondjuk 30-cal mentél, akkor nem te leszel hibás a balesetért.

2015. máj. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
KRESZ 26.§. (4) A jármű sebességét az (1)-(3) bekezdésben említett sebességhatárokon belül úgy kell megválasztani, hogy a vezető járművét meg tudja állítani az általa belátott távolságon belül és minden olyan akadály előtt, amelyre az adott körülmények között számítania kell.
2015. máj. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Lehet lepontozással lázadozni, de a bírósági gyakorlat akkor is relatív gyorshajtást állapít meg ilyen esetekben. Tehát a rendőr nem fog megbüntetni a traffipax alapján, mert az abszolút sebességhatárt nrm lépted túl, de ha az a gyerek meghal, a nem az út- és forgalmi viszonyoknak megfelelő sebességválasztás miatt kinéz legalább egy felfüggesztett... Hiába szeretnéd, a pusztában az úton sétáló óvodáscsoport mellett sem mehetsz el 90-nel és a jeges autópályán sem csapathatsz 130-cal, mert mindkét esetben minimum részleges felelősség terhel majd baleset esetén. Ezt vagy felfogjátok, vagy nem.
2015. máj. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!