Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Koccanásos baleset után mind...

Koccanásos baleset után mind a ketten megegyeztünk a közös felelősségvállalásban. Most pedig 3 hétre rá megkerestek hogy fizessek mert feljelentenek! Ezt most hogyan?

Figyelt kérdés

Megegyeztünk aztán mind a ketten az útunkra indultunk, majd 3 hétre rá szóltak a cégemnél hogy telefonálgatnak és fejlenténssel fenyegetőznek mert én elhagytam a helyszínt és nagyon összetört az autó.

Sajnos nem írtunk papírt a megegyezésről, ő se figyelt nekem pedig a holterembe volt, nagy sérülés pedig nem történt kb. 10 cm festékcsík keletkezett.

Rendőrség közreműködését sem kértük.


Ezek után én azt feltételezem hogy később összetörte az autót és most velem fizettetné ki, viszont ennyi idő után tartozok én akármilyen felelősséggel?


2012. nov. 16. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Nemrég meghúzták a kamionomat, azonnal telefonáltam - mivel az illető lelépett. Nem tudom egy eljárásban mennyire fog megállni, hogy nem akkor tette meg a bejelentést, hanem várt 3 hetet. Szerintem ez nem életszerű. Viszont ha ezt aznap játszották volna el, akkor nem kicsit besz0patnak.
2012. nov. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Megegyeztünk aztán mind a ketten az utunkra indultunk" ezt hogy érted ? megbeszélgettetek hogy jó nem történt akkora baj és tovább mentetek ,vagy irtatok baleseti bejelentőt ?

mert ha csak beszéltetek akkor tudod szó elszáll írás megmarad (akkor el kell küldeni a francba) ,ha irtatok baleseti bejelentőt akkor azon rajta van hogy egy kb. 10 cm festékcsík keletkezett mint kár , és akkor fizet a biztosító mert ugye azért van a kötelező biztosítás ,hogy az rendezze a másik autós kárát és utána a te biztosítod küld papírt neked ,hogy te be akarod e fizetni a pénzt vagy nem ha befizeted nincs semmi ,ha nem lemegy a bónusz és megemelik a biztosítás árát ,de hogy te pénzt adj valakinek a kezébe ráadásul 3 hétre rá kinevetném

2012. nov. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lett volna írni papírt, sőt, legalább mobillal lefotózni a másik autót (ugye elkerülendő a későbbi "átalakításokat") de igazából mindegy - mivel bizonyítja 3 hét távlatából hogy mi történt? Tanúkkal? Gondolom az neked is lenne...


Én is elküldeném a sóhivatalba az illetőt.

2012. nov. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem írtunk papírt(kárbejelentőt) mivel elismerte hogy nem figyelt, dudálhatott volna és hátrébb is állhatott volna de ő épp a kesztyűtartójában matatott. Én is elismertem hogy hibás vagyok(igaz elakadásjelzővel és nagyon óvatosan gurítottam hátra felé az autót és egyszerűen nem láthattam mert a holttérbe állt be). 5-10 percig beszéltünk aztán elköszöntünk. Csak sajnos matricázott járgánnyal dolgozom így megkereste a céget és ott azt állította hogy összetört a motorháztető és az egyik lámpaburája is, na és persze hogy én azonnal leléptem.(Mintha 40 tonnával olyan könnyű volna lelépni.)

Sajnos tanúm nincs egyedül melóztam és egy idegen városban terítettem árut viszont ő is egyedül volt.

Tegnap beszéltem vele telefonon és mondtam neki hogy a cégem utólag állja az okozott kárt( a 10 cm-es csíkot) viszont bármi más igénye van elfelejtheti. Erre kaptam hogy majd feljelent a rendőrégen mert leléptem és az autó nagyon összetört.

Nem voltam még eddig ilyen helyzetben ezért érdeklődök itt hátha valaki jártasabb ez ügyben mint én.

2012. nov. 17. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!