Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Dudálás nélkül miért nem megy?

Dudálás nélkül miért nem megy?

Figyelt kérdés

Van egy körforgalom ahol iszonyú nagy forgalom van, általában mind a 4 behajtónál be van állva, de 2 mindig, kivétel nélkül.(jó,kivéve éjszaka, de reggel,délben,délután,este mindig)

Ma állt előttem egy hölgy az aranyos szempillás Micrájával, 3 nagy lehetőséget kihagyott, (2 autó is befért volna) de mindannyiszor gurult előrébb meg elengedte a féket, na de behajtani már nem mert.

Én végtelenül türelmes vagyok, a publikum mögöttem már a második eset után dudált, viszont mikor negyedszer is elmulasztotta a lehetőséget, na akkor életemben először csak megnyomtam a dudát (sosem használtam, mint mondtam türelmes vagyok, de mindennek van határa)

Erre fel behajtott, hihetetlen volt, csak a konfetti hiányzott.

De miért?Miért kell dudálni?Ráadásul úgy ment be,hogy az előző négy lehetőség sokkal kínálkozóbb volt.


2015. jún. 4. 13:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Hogy ne az legyen,hogy belekényszerítettük szegényt egy balesetveszélyes helyzetbe, még hozzáteszem,hogy 35 fok volt, közel 5-6 perce már araszolgattam mire sorra kerültem, és ő még vagy 3-4 percig bénázott, az én kocsimban meg nincs légkondi, és mögöttem is 500 méteres sor állt.
2015. jún. 4. 13:59
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokan képtelenek a vezetésre, mégis kocsiba ülnek.
2015. jún. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 szántóvető ***** válasza:

nyilvánvaló hogy nem tudta felmérni a forgalmi helyzetet,nem mert elindulni.aztán a dudálások után úgy volt vele hogy lesz ami lesz,1 élete 1 halála,ő bizony megindul.

az érdekel még hogy akkor is dudáltál volna ha van klímád és hűvös autóban csücsülsz?

2015. jún. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az utolsó kérdésre az a válaszom,hogyha van klímám akkor lehet,hogy még várok pár helyzetet, tényleg türelmes vagyok, de mikor a hőguta kerülget és vagy 40-45 fokosnak érzem a levegőt és tűz a nap, továbbá a menetszél is alig-alig javít a helyzetemen akkor hamarabb elvesztem a türelmem.
2015. jún. 4. 17:01
 5/13 A kérdező kommentje:

De például a mögöttem lévő Opel Mokka sofőrje kevésbé volt türelmes, pedig felhúzott ablakok mögött ült, ergo valószínűleg volt klímája, de a tükörbe láttam,hogy sok bal kéz könyököl ki az ablakokon, így arra következtetek,hogy a többiek is egy cipőben jártak velem.

Továbbá szimfonikus zenekarként szólaltatták meg a dudákat, így lehet az én közreműködésem nélkül is megindult volna.

2015. jún. 4. 17:04
 6/13 Beviz Elek ***** válasza:

Nincs ezzel semmi gond, de az ilyen tegyen ki egy T matricát és máris kevésbé húzom fel magam. Ha valakire már többen dudálnak, akkor az valószínüleg már jogos.

Ha megtanult vezetni, a műkörmével lekaparhatja a matricát a kocsijáról.

Én kevésbé vagyok türelmes, törekszem úgy vezetni hogy másokat ne tartsak fel, viszont nagyon zavar ha engem feltartanak a szerencsétlenek

2015. jún. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

."....közel 5-6 perce már araszolgattam mire sorra kerültem, és ő még vagy 3-4 percig bénázott, az én kocsimban meg nincs légkondi, és mögöttem is 500 méteres sor állt.."..


ez az idézet több sebtől vérzik.

5-6 percig araszolni

3-4 percig bénázni

500 méteres sor...


aki mindennap vezet, az tudja, hogy némi költői túlzás van leírásban...


javaslom sopperrel lemérni egy kereszteződésen való átjutást..amit öt percnek vélnek sokan, az jó, ha 70 másodperc..de zömmel az ötven másodpercnél kezdenek mocorogni..dudálni. az az ötszáz méter igen hosszú ám..az alsó hangon is hatvan autó.


Még Érdnél sem kell várni dugóban sem egy-két percet..

A hölgy helyett pedig ne akarjon senki dönteni..mert ha baj van, akkor gyorsan elsunnyog mindenki.


sőt, a Bajcsy-József Attila, Andrássy kerszteződéseen is át lehet osonni öt percen belül...pedig az igen finom hely..és ott sem kell dudálni.

2015. jún. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tökmindegy,hogy túlzás e vagy sem, valóban van benne, nem tagadom, de hatalmas sor volt, ő ezt növelte a bénázásával, nagyon sok idő volt mire sorra kerültem, melegem volt, tűzött a nap, nem csoda,hogy elveszíti az ember a türelmét.
2015. jún. 4. 18:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a dudálással semmi baj. Abból tanul. Ha mindenki ráhagyja, azt hiszi ,az a helyes közlekedési metódus, ha megvárom hogy Mekkáig szabad és belátható legyen az út és csak akkor óvakodik ki.
2015. jún. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
BP = Dudálás hegyek, legalábbis én amit dudálást hallok így 40 év vezetéssel a hátam mögött az 90-ban BPen van. Pedig járok több nagyvárosban is, Győr, Debrecen, Pécs, sehol sem ilyen a közlekedési morál, BP-en ha már egy fél pillanatra nem figyel valaki vagy bármi, akkor minimum 5-en tenyerelnek a dudán.
2015. jún. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!