Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Helyes e a biztosító kármegosz...

Helyes e a biztosító kármegosztásos döntése? Valóban szabályt sértettem én is?

Figyelt kérdés
Összetörtek az automat úgy, hogy jobbra szerettem volna beparkolni. Iranyjelzö kint volt, de mégis jobbról elöztek es elvitték a kocsi eljét. Rendört hivtam, de azt mondta, hogy semmi dolga, mert elvàllalta a karokozo a felelösséget. A biztosito kihozta 50-50% ra mert szerintük en is szabàlyt sertettem. Helyes e a biztosító kàrmegosztàsos döntése? Valóban szabályt sértettem én is?

#Biztositò
2015. jún. 5. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:

A biztosítónak nincs joga eldönteni, hogy ki sértett szabályt, ez a rendőrség dolga, amikor nem tudtatok megegyezni.


Ha az embered aláírta a betétlapot, hogy ő volt a hibás, akkor a biztosítónak fizetnie kell, és a pénzt hajtsa be a hibás félen. Ne hagyd magad, ne fogadd el! Legalábbis ha minden úgy történt ahogy fent leírtam.

2015. jún. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amúgy még hozzáteszem, hogy minden manőver előtt ki kell nézni az adott irányba. Ha elvitte az elejét, akkor gondolom már javában kint voltál, de ha pl csak ledarálja az oldaladat, akkor ott azért lenne hibád neked is, bár az se szabálysértés, mert neked nem kell számítanod egy idiótára jobb oldalról. Bár, az nagy kérdés, hogy miért volt olyan sok hely melletted.


Esetleg úgy parkoltál ahogy a nagykönyvben meg van írva? Balra index, kimész balra, utána jobbra index és el jobbra "kérdőjel" formában? Így oktatják a suliban, de iszonyúan megtévesztő tud lenni szerintem.

2015. jún. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ut kozepén àlltam mert egy 90 fokos parkolàst kellett volna elvégeznem. Igaz a nagykönyv azt irja hogy jobbra kell tartani de igy lehetettlenség a parkolàs elvegzese.
2015. jún. 5. 22:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos egyre több ilyen idióta kap jogosítványt, aki úgy közlekedik személyautóval, mintha túlméretes kamionnal lenne. Nap mint nap találkozom olyannal aki az egyirányú úttest jobboldaláról kanyarodik balra - természetesen irányjelzés nélkül - jobb szélre húzódik lassít, majd hirtelen leborít a bal oldali kapubejáróba. Vagy épp fordítva: behúzódik a felezőhöz és irány jobbra.


Már csak az alapján amit leírtál simán megáll az 50-50%.

2015. jún. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindketten félreértettetek.


A kérdező szabályosan azaz a nagykönyv szerint akart parkolni, ahogy oktatták a suliban. Valóban nem lehet egy nagyobb sedan-al pl 4.5 méteres kocsival úgy jobbra beparkolni orral előrefelé (90fokban) egy helyre az út jobb oldaláról. Az oktatók úgy tanítják, hogy balra index, kimész, utána jobbra indexel be a helyre és kb egy kérdőjelet írsz le az útvonaladdal.

Az alapelképzelés jó, de ez a balra-jobbra index iszonyúan megtévesztő, ezért én nem is szoktam balra indexelni. Alapból kicsit balra tartok index nélkül ha nem jön szembe senki és jobbra indexel beállok. Bár az igazság, hogy a kocsim hosszú orra miatt inkább hátrafelé parkolok szívesebben.



A lényeg az, hogy ha akkor vágódott ki melléd jobb oldalra a másik, amikor te balra indexeltél, akkor sajnos jogos az 50-50%. De ezt akkor se a biztosítónak kell megmondania, ha a másik magára vállalta a felelősséget.

2015. jún. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
sőt, kiegészítem. Úgy oktatják, hogy megkeresed a helyet, jobbra indexelsz. ha minden stimmel, nincs mögötted senki (ha van, akkor vársz amíg kikerül, akár egy órán át), akkor visszatolatsz, és utána jön a kérdőjeles móka.
2015. jún. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

El kell, hogy keserítselek, az ilyen kanyarodásos koccanásos mókáknál, mindig rá tudják húzni a vizes lepedőt a "relatíve" vétlen sofőrre. Méghozzá azért, mert újra meg kell győződni arról, hogy nincs veszély amikor ténylegesen megkezded a kanyarodást.


Az már más kérdés, hogy ha szabályosan kitöltött betétlapon elismerte a másik a felelősséget akkor hogy lehetsz a biztosító szerint te is hibás. Mármint a fentiek szerint értelemszerűen lehetsz, de hogy bírálhatja felül. Utána kellene nézni a törvényeknek, hogy erre van-e joga. Utólag belegondolva lehet, mert akkor elég sok biztosítási csalást el lehetne követni.

2015. jún. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A biztosítók a legegyértelműbb eseteknél is bepróbálkoznak.Nem szabad elfogadni az 50%-ot ,meg kell támadni a biztosító ajánlatát, kérni ,hogy mire alapozzák a te hibádat, miért nem fogadják el hogy a saját ügyfelük is elismerte a károkozás felelősségét ,perrel fenyegetni őket stb.


Általában ilyenkor szó nélkül visszakoznak, mert tudják hogy nincs alapja az 50%-nak ,de ha 10 emberből 5 szó nélkül elfogadja mert fél pereskedni ,nem ért az egészhez ,nem tud egy levelet se megírni mert a fél ország analfabéta,akkor már ők nyertek nem is kevés pénzeket,hanem milliárdokat éves szinten!

2015. jún. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!