Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy,20-40 milliós autó...

Ha egy,20-40 milliós autó összetörik a tulaja nem lesz Idegbeteg, mert vedz másikat zsebből?

Figyelt kérdés

Buta logika, de a rokonaim az elmúlt 1 évben 3x is önhibáján kívül össze törte a kocsit (elbambult a kormányt áthúzta a szembe sávba, kamionos nem nézett bele a tükörbe...) és idegbajt kaptak! Sokat idézett idegeskedtek, hogy fizet majd a biztosító, bérautó, mivel járjanak most slkat dolgoztak a kocsiért...

Nekik régi kocsijuk volt átlagos, vagy alatti.

Na most, aki gazdag, gazdag, és több tíz, milliós autója van, és az törik össze, annak nem gond? Vedz másikat zsebből? Üzletember, vagy örökös, vállalkozó, nem munkás ember...

16f



2014. jún. 19. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Sokszor jobban féltik a kocsijukat, mint a saját családtagjaik életét.

Főleg aki letol az útról, előzget eszetlenül.Amilyen se_ggfej az úton olyan a viselkedése is.

2014. jún. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tetro ***** válasza:
Az hogy ki idegbeteg és ki nem a nincs közvetlen összefüggésben az anyagi helyzettel.
2014. jún. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

De igen összefüggésben van, főleg a mai Magyarországon.

Az emberek nagy része azért ideges mert dolgozni kell több műszakot hogy fent tudják magukat tartani.Meg ha valakinek családja is van az még nehezebb.Hiába mondják hogy menj tanulni amikor diplomával sem nagyon lehet elhelyezkedni.

Összefüggés:

pénzhiány->sok munka->még így is kevés pénz->még több munka->idegeskedés.

2014. jún. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Nincs összefüggésben, pont ugyanúgy ideges lesz az aki 40 milliós autót tör össze. Attól hogy valakinek drága kocsija van, nem jelenti azt hogy "zsebből" kifizet egy másikat is.


Másrészt mi az hogy "nem munkás ember"? Általában az emberek megdolgoznak a pénzükért, a vállalkozó is, az üzletember is. Csak ugye az emberek azt nem nézik soha hogy neked mit kell tenned azért hogy olyan kocsid legyen, csak azt látják hogy "na a köcsög gazdagabb mint én".

2014. jún. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Általában akinek ilyen értékű kocsija van az köt rá cascót.
2014. jún. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Több fajta van ezekből, van egy részük akik nagyon gazdagok, de bunkók, és annyit nem törődnek a 30 millás autóval, mint más egy leharcolt Ladával, tehát ha összetörik sem nagyon hatja meg őket.

Van egy olyan, hogy valaki évekig kőkeményen küzd a 30 milláért (bár az nemigen vesz ennyiért autót), na az valószinüleg idegösszeroppanást kap, ha összetöri az új autót.

És van az a kategória, akinek nem volt nagy teher az autó vásárlása, de azért nagyon bosszantja, hogy összeéllitott magának egy magára szabott 30 millás A8-at mondjuk, várt rá egy fél évet, errefel összetöri.

De éppen ezért van a casco, szerintem a 10 milla feletti autók 99 százalékának van. Ha bosszantó is, hogy hónapok kellenek, mig újra meglesz a pénz, azért meglesz az.

2014. jún. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Így van, egy drágább autó értékéhez képest arányiban nem nagy teher a casco fizetése is. Ráadásul sok autón hitel is van, ahol előírás a casco megléte. Ezen kívül a dràgább autókat vezető emberek többsége a foglalkozásànàl fogva is hozzà van szokva a nagy anyagi kockàzatokhoz, egy-egy nagyobb bukàshoz, ami ettől persze stresszfaktor marad, de az idegösszeropppanàshoz kevés. Egy baleset utàn amúgy is inkàbb arra figyelsz, hogy nem sérült-e meg valaki, meg örülsz, hogy élsz.
2014. jún. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20 millióba került a kocsim, casco van rajta. Fiatal vagyok, még 5 éve sincs jogosítványom, ez a kocsim 1 éves most. Azelőtt egy régi kocsit vezettem. Mindkettőre ugyanúgy vigyáztam. Nem tudom miért gondolod, hogy nekünk mindegy, hogy összetörjük -e a kocsinkat. Még szerencsére semmilyen balesetem nem történt, pedig sokat vezetek, az évi 25.000 km megvan. Őszintén szólva igen, féltem a kocsim, de sokkal jobban féltem mások életet. Ha balesetet okoznék, sz*rnék a kocsira! sokkal fontosabb, hogy a baleset résztvevői hogy vannak. Ez az első.
2014. jún. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is 5 éve van jogsim, nem volt még balesetem, de 3-4 milliós kocsikra már cascót szoktak kötni. Ami valszeg fedezi a javítási költségeit. Így ha valaki valami úton-módon balesetezik, csak bizonyos ideig kell az autót nélkülözni. Ha időre kellett volna valahová odaérni, akkor csak max azért idegbetegeskedik.
2014. jún. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk hozzá kell tenni, hogy gazdag és gazdag között is vannak óriási különbségek. Van akinek van pár tíz millája, az is járhat 30 milliós kocsival, de lehet hirtelenjében nem tudna másikat venni, aztán van akiknek milliárdjaik, azoknak meg valszeg nem csak egy kocsijuk van, körülbelül csak átcsüccsenik a másikba meg veszi mellette az újat.
2014. jún. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!