Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kerékpárosoknak miért nem...

A kerékpárosoknak miért nem kell KRESZ vizsgát tenniük?

Figyelt kérdés
[link]

2015. jún. 11. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Gyalogosoknak miért nem kell?
2015. jún. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%
Mert a gyalogos nem vesz részt a forgalomban és nem jármű, azért.
2015. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

"Mert a gyalogos nem vesz részt a forgalomban"

Ezt most komolyan gondolod? Vagy te még nem mentél ki az utcára soha?


"és nem jármű"

És? Hol van az előírva, hogy járművekre kell?


A linkelt baleset a villamosvezető hibája, hiszen nem tartott megfelelő követési távolságot. Az lehet, hogy a biciklis is szabálytalan volt, mert mit csinált ott, de miből gondolod, hogy KRESZ vizsgával ugyanezt nem követte volna el? Ha szabálytalan autóst látsz, most milyen kérdést tennél fel? "Miért nem szigorúbb a KRESZ vizsga?" Szigorúbban és hatékonyabban kellene szankcionálni, és ennyi, máris nem lenne gond a biciklisekkel (meg másokkal sem).


Hogy miért nem kell vizsgát tenni? Egyrészt, marha sokan vannak, így technikailag is kivitelezhetetlen lenne ennyi KRESZ vizsgát szervezni. Másrészt, autót vezetni jóval összetettebb, illetve sokkal nagyobb károkat tehetsz vele. Biciklivel jóval kisebb a károkozás kockázata.


A KRESZ egy jogszabály, akire vonatkozik, annak kötelező betartania függetlenül a vizsgától. Lehetne kicsit nagyobb hangsúlyt fektetni bele a közoktatás területén, ez igaz. De ezt a teljesen értelmetlen "vizsgázzanak a biciklisek is" kár ezredjére is felhozni, sehol nincs rá példa és teljesen átgondolatlan.

2015. jún. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
Azért, mert a biciklis ha szabálytalankodik, csak magára nézve veszélyes. Pl. ha neki megy egy kocsinak, vagy egy busznak, akkor buszon vagy a kocsi rossz esetben lesz egy karcolás vagy egy horpadás, a biciklis pedig akár a csontjait is törheti...
2015. jún. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
ebben az a legszomorúbb,hogy az autósoktól elvárjak,hogy a kreszt az utolsó szabályig betartsuk,meg sok helyen tábla figyelmeztet,hogy vigyázzunk/figyeljünk a motorosokra/bkciklisekre/gyalogosokra stb,.........nekem csak egy kérdésem van:miért,ők figyelnek ránk!?!?!?!!mert egy autóst már azért megbüntetnek ha nem ég egy szaros rendszámtáblavilágítás,de ez hogy a biciklis higy megy át a piroson, a motoros hogy előz jobbról az már senkit nem érdekel.........és persze ha baleset van,akkor meg rögtön a szemét autós a hibás mert nem figyelt rá meg biztosan gyorsan is hajtott!!!
2015. jún. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Alex Fly ***** válasza:
100%
A szabályok ismerete/betartása mindenkinek kötelező, függetlenül a vizsgától és attól, milyen járművel (vagy éppen anélkül) vesz részt a közlöködésben. A kerékpáros vizsgára elég az, hogy ziltja a Bécsi Egyezmény?
2015. jún. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A biciklisek kb 3/4-ének van jogsija. Nem ezen múlik, hanem azon, hogy mennyire paraszt az illető. Ma is megyek egyenesen kocsival és jobbról meg először megállt egy hülye píííícsaaaa, aztán meg egyszercsak megindult az autója. Nem tudom, hogy mit művelt, de ha nem rántom félre a kormányt, akkor nekem jön. Persze nekem volt elsőbbségem.

De ugyanilyen amikor kb hetente látom egy barmot aki szemből megy be az egyirányúba.

Tegnap meg ma is majdnem elcsaptam egy biciklist, mert telefon a kézben és úgy biciklizik aztán meg csalinkázik össze-vissza. Az egyik ráadásul az egyirányúban jött szembe szabálytalanul.

Ilyenkor elgondolkodom, hogy én miért rakom el a telefont a táskámba, vagy amikor vezetek és nincs rajtam headset ha hívnak, akkor miért nem kapkodok egyből a telefonért? Vagy megállok vagy fel sem veszem.


De azért látom, hogy az okoskodás már megint megy. Mindenki qrva okos tud ilyenkor lenni, amikor azt se tudja, hogy pontosan mi is történt.


ALAPVETŐEN NEM A JOGSIN MÚLIK, HOGY KI HOGY KÖZLEKEDIK. FŐLEG, HOGY A BICIKLISEK NAGY RÉSZÉNEK VAN. Mint kiderült nekem is.

2015. jún. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem, hogy miért nem kötelező a KRESZ vizsga kerékpárosoknak, pedig jó lenne. Rengeteg a képzetlen, szabálytalanul, figyelmetlenül közlekedo kerékpáros és védtelenek a biciklin. Egyébként én orvosi alkalmasságit is kötelezővé tenném 10 évente + forgalomban csak 14 év felett vehetne részt.
2015. jún. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Annak a kreténnek üzenném, aki szerint az autónak nem lesz egy karcoláson kívül semmi bajaz elüti a bringàst, hogy nagyon téved. Egy gyereket elütsz 50 -el és telibekapod az elejével akkor rendesen összetöri egy átlag személyautó elejét, és beszakítja szelvédőt is, de legalábbis pókhálósra töri. Egy 100 kg -os felnőttről meg ne is beszéljünk. Elég egy rendőrségi felvételt megnézni biciklis gázolásrólm
2015. jún. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Alex Fly ***** válasza:

#8: én meg azt nem értem, hogy a gépjárművezetőknek elméletileg mind KRESZ-vizsgára, mind orvosi alkalmassági véleményre szükségük van a vezetéshez, ennek ellenére úgy vezetnek, ahogy...

Szóval a vizsga és az alkalmassági semmit nem jelent. Egyébként meg ha már az orvosiról van szó, akkor mielőtt a kerékpárosokról beszélünk, érdemes elgondolkodni azon, hogy 50 éve lejárt alkalmasságival minden további nélkül lehet smkp-t/robogót vezetni...

2015. jún. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!