Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Németeknél a VW-sok meg az...

Németeknél a VW-sok meg az audisok miert mennek mindig úgy mint akinek zabszem van a seggében? Elsősorban Németországben élők válaszát várom.

Figyelt kérdés
Bármerre megyek, mindig azt tapasztalom, hogy ha betartjuk a sebességhatárt és előkerül egy arogáns nyomakodó majom akinek a 100 sem elég a 60as táblánál, és képes átrongyolni +2cm-es lyukon is, az 90% hogy a két márka egyikét birtokolja. Ennyire csíp lent? Vagy unják ezek az éltüket?

2015. jún. 18. 07:43
1 2 3
 1/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
97%
Sietnek haza befizetni a regisztrációs adót...
2015. jún. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

"miert mennek mindig úgy mint akinek zabszem van a seggében? "


Ha nem tudod hogy mit jelent egy kifejezes akkor miert hasznalod?


Amugy meg Nemetorszagban elek, es semmi ilyet nem tapasztalok.

2015. jún. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
A IV-es passátoktól és az 1.9-es audisoktól óvakodjál, mert ezekben ülnek a legnagyobb bunkó emberek. (Saját tapasztalat)Az egyik egy előzés miatt akart visszaelőzni 8 kilóméteren át, már a 70-es tábla ellenére kb 130-150 kilóméterrel mentünk, de akármikor bementem mögé, azonnal lelassitott 40-re, és most ettől ő a f***gyerek. A másik meg eszeveszettül ordibál ki az ablakon keresztül mindenkinek. Tisztelet a kivételnek!
2015. jún. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
#2: Ha okosat nem tudsz mondani, legalább f...szságot ne írnál.
2015. jún. 18. 09:20
 5/23 A kérdező kommentje:

2#: Ha annyira okos lennél, tudnád, hogy a miért kßerdßesre a válasz mert-tel kezdödik, nem pedig cáfolni kell. Északon így van és kész. A miértre lennék kiváncsi.


Egyébként ha már itt trollkodsz, kifejthetnéd, szerinted mit jelent a kifejezés.

2015. jún. 18. 09:29
 6/23 anonim ***** válasza:
35%

Most én is bunkónak fogok tűnni a válaszommal, pedig ez a helyzet.

Szóval a VW-k és az Audik ugye alapból massziv autók, jól elszigetelve, a sebesség nem nagyon érződik bennük. Általában túlmotorizáltak, de ha nem is, akkor is van bőven elég tartalékuk. Ezért az ember úgy érzi bennük, hogy menni és haladni akar, és akarva, akaratlanul nyomod a gázt bennük. Erre még rátesz egy lapáttal a két márkára jellemző kemény futómű, ami általában ki is viszi őket a kanyarokból, igy a sikerélmény után mégjobban nyomják. De nincs ez másként a többi hasonló márkánál sem.

Ja és igen, nekem is Audim van, az előző is Audi volt, ás volt VW is.

2015. jún. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Jó, én meg "bunkó" BMW-s vagyok. Érdekes, hogy felkénk, az arogánsnak kikiáltott BMW-sek meg mercedesesek tudnak nyugodtan menni, az emített 2 nem. És nem úgy gondolom ahogy te mondod, hogy élmény stb. Hanem olyan igazi arogánsan, hogy Eleve csak a bal sávba kanyarodik, mert ö aztán mindenkit lenyom. Összesen egyszer léptem kikanyarodáskor oda neki, kb 70-75 ig. (nem Volt pofám tovább nyomni 50-es) Persze a Touranos kb 100-ig le Sem szált a gázról, mert mi az hogy ö valakit nem nyom le.

Ez szerintem már nem a "Spaß"-ról szól.

2015. jún. 18. 09:56
 8/23 anonim ***** válasza:
55%

" Északon így van és kész."


Aha, akkor jol van. Az 5 eves unokaocsem ervel igy mint te.


A "zabszem van a seggeben" az a helytelenul hasznalt valtozata a "zabszem sem ferne be a hatsojaba" ami arra utal hogy az illeto nagyon fel.


Tehat szerinted az Audisok azert vezetnek agresszivan mert valojaban nagyon felnek.

2015. jún. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Nekem is Audim van, azért vettem 3.0 tdi-t, hogy élmény legyen vezetni. Nem olyan jó élmény, mint Vw phaeton-vezetni, de nekem a6 volt az álmom. Városban, meg sebességkorlátozásokat általában betartom, mivel, ha 30 km/h-val itt valaki átlépi, nagy az esély, hogy a jogsinak búcsút int az ember 1 hónaptól, akár meddig is. Van az autópályán elég hely, ahol akár 200 felett is lehet száguldozni.

Mindenkinek meg van a saját vezetési stílusa, ezért kell szerintem általánosítani, hogy a BMW-sek nem ismerik a KRESZ-t, a mercisek pedig a kilóméterórát. Ilyet láttam más márkáknál is. És néha én szégyenlem magam szőke nő létemre, hogy a legtöbb hibát a nőknél tapasztalom.

2015. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Most komolyan azt állítod, hogy a BMW-sek kulturáltabban közlekednek mint az Audisok? Ennyire ne legyél elvakult...

Egyébként két dolog van. Egyrészt nincs sebességkorlátozás sok helyen Németországban, más a közlekedési morál, aki akar tud haladni. Ezért ezt megszokták és elvárják. Másrészt pedig az ilyenek akiket nálunk látsz nem éppen németek, hanem inkább kint dolgozó szőröstalpú románok, ukránok stb stb

2015. jún. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!