Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha 40-es táblánál 52-vel...

Ha 40-es táblánál 52-vel fényképeznek le milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Május végén fotóztak, erről 2 nap híján 3 hónappal később értesítettek. Mennyi időn belül kell, hogy kapjak értesítést a szabálysártés elkövetéséről?


Köteles vagyok-e megadni, hogy melyik családtagom vezette az autót, vagy "ki lehet-e" még bújni" a büntetés alól? Én az üzembentartó vagyok, de nem én vezette az adott időben az autót.


2008. szept. 1. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:

obejktív felelőség értelmében ha nem adod ki, hogy ki vezette a kocsit abban az időpontban - vagy az illető nem ismeri el -, akkor téged büntetnek meg. Ebben az esetben te kapod a pénzbírságot, sőt a büntetőpontot is. Hacsak nem cégeskocsiról van szó, és úgy vagy te az üzembentartó, mint a cég vezetője... Akkoris te fizeted a büntetést, de pontot nem kapsz.

Bocs, ha nem volt túl értelmes, de kikapcsolni jöttem fel tanulás után.

2008. szept. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok: szerintem nem számít, hogy mennyi idő múlva küldték ki. Bár ennek utána kell nézni...

30 százalékos túllépés esetén vszeg büntetőpont is jár... De általában rendőrje válogatja

2008. szept. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos 30 ezer forintnál kezdődik a büntetés. De olyan szempontból szerencséd van, hogy 56 km/h-s sebességnél ebben az esetben már sokkal súlyosabb büntetésre számíthatnál.
2008. szept. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

50 km/h-ig történő sebességkorlátozás esetén 30%-50% között 30e Ft.

Azonban a negyvenes táblánál 52-vel közlekedni az pont 30%. Ha a szabálysértési előadó rendes, az eltérési küszöb alapján csak sima szabálysértési eljárás lefolytatását kezdeményezheti.

Ebben az esetben jogosan tagadod meg a tanúvallomást arra hivatkozva, hogy sem magad sem hozzátartozód nem vagy köteles megvádolni. Ekkor az eljárás büntetés nélkül megszűnik.


A kérdés: Kaptál levelet (hiszen írtad, hogy pár nappal három hónapnyi időtartam előtt). A levél valószínűleg felhívás adatszolgáltatásra. Ha nem az lenne, benne lenne már a harmincezres csekk. De mivel nem érted el az objektív felelősség határát, így csak sima szabálysértési eljárás indul, nem közigazgatási, így kimentheted magad a tanúvallomásod megtagadásával. [Ekkor sem büntetés, sem pedig büntetőpont nincs.]


Amennyiben az objektív felelősség alsó határát, a 30%-ot elérted, akkor 30e Ft-os csekk fog érkezni.

TÉVEDÉS, hogy objektív felelősségben bárki kapna büntetőpontot. Az nem jár. Az akkor jár, ha a SZABÁLYSÉRTÉSI eljárást lefolytatták. Ahhoz pedig MEG KELL NEVEZNI a vezetőt. Ez nem "kötelező".

2008. szept. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

szia!

elméletileg 30e a bünti ha objektívben megy az ügy se több se kevesebb és büntető pont az nincs!

ha viszont szabálysértési az ügy ami ez esetben valószínűbb akkor szerintem egy minimális büntetés és néhány pont jár érte de tényleg minimális de ezt elkerülheted azzal ha nem teszel tanúvallomást arról h akkor kivezette a járművet de az is benne van a pakliban h látszol a trafiképen amikor gyorsan hajtasz akkor viszont bukta:(

2008. dec. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!