Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntethetnek-e gyalogosként...

Megbüntethetnek-e gyalogosként? Illetve be tudnak-e azonosítani?

Figyelt kérdés

Egy kisebb városban rendőrségi köztéri kamera üzemel. Átmentem az úttesten gyalogosan (nem zebrán) azon a területen amerre a kamera lát. Ha esetleg észrevették az Örsön a szabálytalanságot, illetve a kamera ép akkor figyelt abba az irányba, akkor megbűntethetnek-e szabálytalan átkelésért, és ha igen, mekkora bírságra lehet számítani? Persze először be kéne azonosítani.. (Autókat már bűntettek meg tilosban parkolásért!)

Olvastam, hogy 2010. márc 1-31.-ig fokozott ellenőrzés alá vetik a gyalogosokat és kerékpárosokat!


2010. márc. 1. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg persze, de ha nem tudják ki vagy akkor megbüntetni sem fognak. :)
2010. márc. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát én csodálkoznék, ha ezért megbüntetnélek - elég nehéz lehet azonosítani, meg egyébként is, csak nem erre fordítják az idejüket a fakabátok....
2010. márc. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Volt példa már, hogy autósokat - rendszám alapján - feljelentették tilosban parkolásért. Tavaly egy utcai verekedés garázdaságba torkollott, és a kamera rögzítette az esetet, feljelentést tettek ismeretlen tettes ellen, és megindították az eljárást, később elkapták az illetőt. Ez utóbbi bűncselekmény, míg az úttesten átfutás szabálytalanság, amit nehéz kideríteni, hogy ki az illető! Ezért kérdeztem, történt-e veletek hasonló, esetleg valami tapasztalat?
2010. márc. 1. 20:44
 4/13 anonim válasza:
Egy utcai verekedés teljesen más. Szabálytalan átkelésnél a bírság kb annyi lenne, amennyi a költség mialatt utánajárnak, hogy ki van a kamerán. És különben se néznek át minden kamerát percről percre.
2010. márc. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen jól fogunk állni akkor, ha már a szabálytalanságot is ráérnek kinyomozgatni a rendőrségen!


Szerintem, ha rögtön nem tartóztatott fel egy járőr -akit mondjuk értesített a kamera képeit néző kolléga-, akkor nincs mitől tartanod.

2010. márc. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Soha életemben nem hallottam ilyenről, hogy gyalogost megbüntettek volna, illetve a hatvanas években 10 Ft-ra, de azt azért ne felejtsük el, hogy a közlekedési szabályokat nem azért találták ki, hogy a megszegőit jól megbüntethessék, hanem azért, hogy megóvják a közlekedők testi épségét.
2010. márc. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor nem parázok! Meg nem biztos, hogy épp felém nézett a kamera!
2010. márc. 2. 07:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Szegeden a "nagyposta" sarkánál rendszeresek a büntik ! 3ezer.
2010. márc. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ilyenért úgy büntethetnek,ha ott helyben megszólít a rendőr.Kameráról kizárt,nem gondolod,hogy elkezdenek nyomozni,hogy ki volt a felvételen.
2010. márc. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát... csak megfordult a fejemben, mivel korábbi verekedés szereplőit kiderítették, bár az bűncselekmény, az én esetem pedig szabálysértés...... Lehet igazad van, köszi a választ!
2010. márc. 7. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!