Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a körforgalom előtti...

Vurugya béla kérdése:

Ha a körforgalom előtti zebrán átbiciklizik valaki, akkor a teherautó sofőrje, akinek le kell lassítania (a zebra és a körforgalom miatt), letekeri az ablakot és ingerülten üvölt rá, hogy "nem bicikliút! " Szerintetek miért lesznek ennyire idegesek?

Figyelt kérdés
Ha gyalogosan tolná át a biciklis, akkor lassabban érne át, tehát a teherautósnak kicsit tovább kellene várnia, azaz neki nem lenne érdeke, hogy a biciklis tolja. Sok más szabálytalanság van a városban, de azok nem idegesítik fel annyira a teherautósofőröket, hogy kikiabáljanak. Mivel ezt a jelenetet már harmadszor figyeltem meg ugyanott (ma épp én voltam a szabálytalan biciklis), arra gondoltam, hogy valami miatt a teherautósofőrök túlérzékenyek erre az őket látszólag nem érintő apró szabálytalanságra. De miért?

2015. jún. 30. 22:53
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
82%

Kijelölt gyalogos-átkelőhelyen a gyalogosnak elsőbbsége van, kerékpárosnak nincs elsőbbsége, sőt kifejezetten tilos a zebrán keresztül biciklizni.

A gépjárművezetők azért nem szeretik a zebrán árbiciklizőket, mert azok nem csak az úttesten áttekerve gyorsabbak a gyalogosnál, a baj velük az, hogy a semmiből előbukkanva is úgy tekernek a zebrához, hogy ott úgyis megállnak az autók...

Közeledik az autós a gyalogosátkelőhöz, figyeli, hogy ott van-e gyalogos... ha nincs gyalogos, elvileg szabad az út, ha biciklis miatt lassítani kénytelen, ott a bringás minimum indokolatlan akadályozásban vétkes, de akár veszélyeztetés is lehet.

Ha a teherautó sofőrnek lassítani, fékezni kellett nagyon is érintett volt az általad elkövetett szabálytalanságban - azért lesznek idegesek, mert nem akarnak balesetbe keveredni felelőtlen biciklisek miatt.

2015. júl. 1. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
65%

A 11-es leírta a lényeget.

Te vagy a szabálytalan és még te sértődsz meg, hogy szóvá teszik neked?

Nyilván ha gyalog lettél volna amikor a látókörébe kerülsz akkor bőven átért volna előtted. Mivel gyorsabban jössz, intenzívebb lassításra kényszerül miattad, aki egyértelműen, tudatosan, szándékosan szabálytalankodva akadályozza. Örülj, hogy csak ennyi történik, előbb utóbb lesz olyan aki rád húzza kormányt egy ilyen, vagy más hasonló akciód miatt. És majd akkor megint írhatod, hogy csúnya, kamionsofőr bácsinak szúrta a szemét, hogy szabálytalan voltál

2015. júl. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
47%

1. Tilos áttekerni a zebrán.

Miért? Mert a zebrák úgy vannak kialakítva, hogy az oda max 5 km/h tempóval érkező gyalogost legyen ideje észlelnie az autósoknak. Ha ehhez képest egy bringás 10-25 km/h tempóval ér oda, az balesetveszélyes helyzetet teremthet.


2. Nyugodtan bringázz a körforgalomban. De ne a szélén menj, mert a kijáratoknál tényleg elüthetnek, ha valaki előzni kezd, te mennél tovább a körforgalomban, ő meg kihajt.

Ezért már a behajtón húzódj középre (persze nézz előtte hátra), tedd ki balra a kezedet és hagyd is úgy mindaddig, amíg el nem éred a neked tetsző kijáratot. És ne hagyj helyet az előzésre, mert nem biztonságos.

2015. júl. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Mielőtt megennétek a kérdezőt még mindig nem tudjuk hogy történt az eset.
2015. júl. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
46%
továbbra sem tilos a zebrán tekerni (ugyanúgy, ahogy nem tilos behajtani egy magasabb rendű keresztőzésbe se), amúgy a többiben mindenkinek igaza van.
2015. júl. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Persze, "indexeljen" balra a körforgalomban...
2015. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, mi, és hol történt, itt Budaörsön, de akörnyéken is minden percben előfodul ilyesmi..a kerékpárosra számítani kell, át kell engedni, mert amúgyis tesz az egészre...


hogy a teherautósofőr ilyen? miért...többet vártál?

még a rendőr is elfordul, mert csak magából csinálna hülyét...


gondolj ilyenkor arra, hogy nem ez a sofőr az apád...rögtön boldogabb leszel...

2015. júl. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
#13 ez a folyamatos balra indexelés a te agyadból pattant ki? :D
2015. júl. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Mivel már 10+ éve tekerek városi körülmények között és rendszeresen érintek körforgalmat is, bizony ki kellett találnom valamit azért, hogy ne menjenek át rajtam.


Szóval igen, az én agyamból pattant ki. Így ugyanis teljesen egyértelmű, hogy merre mész tovább és az, aki kihajtana a körforgalomból ott, ahol te bent maradnál, meg sem próbál a kijárat előtt megelőzni. Próbáljátok ki, nekem bevált.


Egyèbként is azt vallom, hogy a bringás-autós konfliktusok nagy része megelőzhető lenne, ha kommunikálnánk egymással. A körforgalomban kitett kéz is kommunikáció: "Bocs de most ne gyere ki mert én maradok a körforgalomban, köszi.".


Persze kiváltható egy elsodrás utáni kurvåanyázással is, de az kinek is jó?

2015. júl. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Körforgalom sokféle van, és sok biciklis ösztönösen áthúzódik a bal oldalra, pedig nem biztos, hogy ott biztonságosabb nekik közlekedni, hisz oda-vissza keresztezik a többi jármű útját.

Egy esetleges balesetnél kapásból az az első kérdés, hogy mit keresett a biciklis az úttest közepén, vagy bal szélén, szabályosan haladva neki végig a jobb szélen lenne a helye, úgy balról a gépjárművek szabályosan előzhetnék, vagy mögöttük maradva megvárják, míg kihajt a körforgalomból.

2015. júl. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!