Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a körforgalom előtti...

Vurugya béla kérdése:

Ha a körforgalom előtti zebrán átbiciklizik valaki, akkor a teherautó sofőrje, akinek le kell lassítania (a zebra és a körforgalom miatt), letekeri az ablakot és ingerülten üvölt rá, hogy "nem bicikliút! " Szerintetek miért lesznek ennyire idegesek?

Figyelt kérdés
Ha gyalogosan tolná át a biciklis, akkor lassabban érne át, tehát a teherautósnak kicsit tovább kellene várnia, azaz neki nem lenne érdeke, hogy a biciklis tolja. Sok más szabálytalanság van a városban, de azok nem idegesítik fel annyira a teherautósofőröket, hogy kikiabáljanak. Mivel ezt a jelenetet már harmadszor figyeltem meg ugyanott (ma épp én voltam a szabálytalan biciklis), arra gondoltam, hogy valami miatt a teherautósofőrök túlérzékenyek erre az őket látszólag nem érintő apró szabálytalanságra. De miért?

2015. jún. 30. 22:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Nem egyszerűbb középen menni és kihajtás előtt kirakni a kezed?
2015. júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Mondjuk én abból indulok ki, hogy nem mennek be az ember elé, ezek szerint benéztem :)
2015. júl. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Három alkalom volt, az első kettőnél más volt a biciklis, én csak szemtanúja voltam a kiabálásnak.

A harmadik esetnél igen lelassítottam a zebránál, mikor láttam, hogy lassít a teherautó, akkor folytattam a biciklizést a zebrán. Arra nem emlékszem, volt-e valaki a körforgalomban, vagy csak énmiattam lassított le. (Persze a körforgalomba nem lehet ötvennel berobogni se.)

A #11 hozzászólás győzött meg, legközelebb leszállok, hogy a teherautóst ne emlékeztessem olyan esetekre, amikor veszélyesen ment egy biciklis a zebrán előtte - mert akkor erről lehet szó.

2015. júl. 2. 00:31
 24/29 A kérdező kommentje:
#12 képzelődik - nem sértődtem meg, és nem gondolom csúnyának a kamionos bácsit. Nem tudom, honnan vette ezt. Én az okára voltam kíváncsi, miért bosszanthatja fel ilyen nagyon a bácsit, a városban még soha nem láttam, hogy teherautós ilyen ideges lett volna - pedig van sok szabálytalanság! Pl. egyszer kocsival beletolattam egy robogó teherautóba, akkor se volt ennyire ideges a sofőr.
2015. júl. 2. 00:36
 25/29 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek a válaszokat! (Azt persze még most se tudom, hogyan kell a körforgalomban biciklizni - régebben valaki tényleg mondta nekem, hogy tilos.)
2015. júl. 2. 00:39
 26/29 Alex Fly ***** válasza:
A körforgalomban pontosan úgy kell kerékpározni, mint máshol. A járdázás is ugyanúgy tilos. A zebrával is ez a helyzet: itt sem tiltja semmi, hogy áttekerj -de szabályosan haladva nem kerülhetsz zebrára, szóval ez lényegtelen...
2015. júl. 2. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan azért húzódok be ösztönösen ÉS irányjelzéssel a körforgalom előtt és a körforgalomban is a sáv közepère, hogy eszébe se jusson senkinek megelőzni engem a körforgalomban. Így aztán tuti nem lesz belőle baleset: folyamatosan a látóterében vagyok annak, akivel amúgy ütközhetnék, ha a jobb szélen maradva mennék el a kijárat mellett, miközben ő maga a kijáraton keresztül épp elhagyná a körforgalmat.


És itt másodpercekről beszélünk, nem tart így fel senkit a bringás érdemben. Egy pótos teherautó nagyobb båszakodást okoz, mint egy sávközépen tovahúzó bringás.

2015. júl. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Alex Fly ***** válasza:
Utolsó: jogos. Körforgalomban sávközépen érdemes haladni. Egyéb helyen én alapesetben kb. a gépjárművek jobb kerekének vonalában szoktam menni, de ilyen helyen középre húzódva. Az út széle sehol nem biztonságos...
2015. júl. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
engem is felb asz az ilyen biciklis kivéve ha van a zebra mellett ilyen sárga lóf asz ott átmehet tekerve is a biciklis ott nem idegesít, de mondjuk én átengedem a gyalogost a zebrán és a biciklist is ha leszáll
2015. júl. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!