Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A tegnapi vihar közben kialaku...

A tegnapi vihar közben kialakult katasztrofális állapotok kapcsán kérdezem, mi a véleményük a közlekedési vállalatok, a katasztrófavédelem és azok munkájáról, akiknek ilyenkor az a feladatuk, hogy minél zökkenőmentesebben megoldják a helyzetet?

Figyelt kérdés

A híradásokban jó hete figyelmeztettek heves viharokról, mégis annak megérkezte után hamarosan teljes káosz alakult ki.

Nem lehetett volna jobban felkészülni? Behívni az összes lehetséges mentesítő létszámot, készenlétbe helyezni szivattyúkat, szállító eszközöket,pl. a vasutak mellett minden mentesítő eszközt készenlétbe helyezni?

A feleségemnek negyed hatkor kellett volna megérkezni a fárasztó forró munkanap után, ehelyett felsővezeték szakadás miatt rostokolt a vonaton, a Nyugati és Zugló között.

Nem tudott leszállni a vonatról a vágányok között mert a lépcső olyan magas volt, végül valaki segített neki nagy nehezen és elesés nélkül sikerült a földet érés, este 7 körül. De nem ment a metró és egy csomó busz sem, közlekedési káosz volt.

Aki nem számíthat segítségre, idősek, betegek, terhes nők, nem kellett volna a katasztrófavédelemnek legalább a környékre odamenni, hogy segíthessenek, valahogy az ott rekedt embereken, legalább, a vonatról lejutni?

Felsővezeték szakadás egy évben akár 100-szor is van, rutin feladat az ilyen helyzet, mit tesz a Máv, a katasztrófavédelem, és a nagyságos politikusok? Mindent megtesznek. Én azt látom, hogy totál szervezetlen minden, és nem állnak a helyzet magaslatán. Uff


2015. júl. 9. 07:48
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
75%

"-az adott esetben egy kislétrát, emelvényt előkapva a leszállni kívánó utasokat segítsék. "


és aztán jön a kártérítési perek tömkelege, mert a kisléátrán bizony könnyebben bicsaklik/törik a boka, botlik az ember...


ez nem így van!

2015. júl. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:

" nos hol lehetett az a rengeteg rendőr?"


Pl a kidölt fákat takarították el meg egyéb hasonló helyeken...

2015. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:

Gondolom, TE, KÉRDEZÖ ott voltál mindenhol, ahol a környéketeken valakinek segítség kellett a vihar miatt!!!!


Ugyanis Nyugaton AZÉRT nincs ekkora katasztrófa a legtöbb esetben, mert az emberek - a közönséges dolgzók -, egyúttal önkéntes tüzoltók is, és ilyen esetben mindenki ott van és segít, ÖNKÉNT, INGYEN és BECSÜLETESEN.

2015. júl. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
Nyugaton ilyen hulyeseg miatt nem hisztiznek, hogy egy extrem viharban kesik a vonat a leszakadt vezetek miatt.
2015. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
75%
Nem EGY helyen történt viharkár. Viszont az ilyenkor bevethető emberi, műszaki létszám véges. Nem lehet minden fa mellé egy mentőcsapatot állítani. Nálunk még nincs nagy gyakorlata, sem felszerelése az ilyen helyzetekre a katasztrófa védelemnek. Azokban az országokban, ahol szinte mindennaposak a hurrikánok, ciklonok, már évtizedek óta ki tudták alakítani a kárelhárítást. De, hidd el, ott sem tudnak azonnal minden egyes helyre eljutni. Csak ott az emberek megtanulták, hogy a másikat segíteni lehet, ha képes rá és megtanulták hőzöngés nélkül kivárni a segítséget.
2015. júl. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 Alex Fly ***** válasza:

És a figyelmeztetéseket, előrejelzéseket a vihar is olvasta? Vagy esetleg a katasztrófavédelemnek kellett volna megbeszélnie a viharral, hogy hol okozzon károkat és előre odamenni? Mert ellenkező esetben csak azt tudják tenni, hogy készültségben várják, hova kell indulni és reménykedni abban, hogy oda is érnek időben. Az igaz, hogy odaállíthattak volna minden vasúti sin mellé pár méterenként egy-egy embert kislétrával, hátha ott áll meg a vonat és az utasokat azonnal ki kell menekíteni a biztonságos szerelvényről a viharba -de ebben az esetben valószínűleg nemlett volna túl sok feladatuk, mivel már nem maradt volna senki, aki a vonaton utazzon (hacsak nem vezényelnek párezer menekültet a vonatokra, hogy legyen kit menteni)...

Tudomásul kell venni, hogy mind az ember- mind az eszközállomány véges. És nem lehet ott mindenhol egyidőben, sőt általában időre van szükség ahhoz, hogy elérjék a helyszínt, ahol beavatkozásra van szükség.

Egyébként az adott helyzetben én személy szerint inkább maradnék a biztonságos, zárt és fedett vonaton, mint hogy leszálljak és kinn csámborogjak a prérin a viharban...

2015. júl. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező!


Elég egyszerű ember lehetsz. Azért volt káosz, mert vihar volt. Azért volt káosz, mert sokkal nagyobb kárt okozott, mint szokott.

Ha azt olvasnád, hogy 200 emberből öt dolgozik, a többi a lábát lógázza csak a pénzérét, pont ennyire lennél felháborodva.

Van egy ésszerű és célszerű felszereltség és létszám. Nem lehet felkészülni mindenre, s állandóan üzemképes állapotban tartani eszközöket, embereket.

Pl. a fővárosban egyszerre kellett tegnap a metró és az összes troli helyett buszokat küldeni, s a villamosok üzemében is jelentős zavar volt.

Javítani sem lehet egyszerre. Nincs, nem is lehet annyi kocsi és személyzet, annyi tárolt pótalkatrész, kábel stb., ami egy ilyen rendkívüli eseményhez is elegendő lenne.


Megjegyzem, nem egy katasztrófavédelmestől hallottam, hogy anno annál a havazásnál a sok idióta okozta a gondot. Nem fontos útra elindul a viharban kisbabával. Nem fontos útra elindul a felhívás ellenére inzulinnal. Kamionos a megállásra utasítás ellenére behajt a mentés végzők közé, a 8-as út mentén a hófúvástól védő cuccot elbontották a gazdák (ezért kellett az osztrák segítség!).

2015. júl. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
31%
Komolyan látott valaki tegnap rendőröket akik a kidőlt fákat takarították? Én Pesten rengeteg kidőlt fát láttam az Üllőin mentünk végig Budára majd vissza és sehol nem láttam rendőrt a kidőlt fáknál sem és a dugókban sem. Tűzoltót sem, csak összesen 2 db mentőautót. Viszont láttam autókra, háztetőkre dőlt fákat. És a múltkori meccsen a stadionok előtt több busznyi rendőrt már a meccs előtt több órával.
2015. júl. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
Persze, mert a rendörök (meg a többi elhárításoban dolgozó) NEM a körutat tisztogatta, hanem a vasút/villamos pályáit, meg a föbb utakat.
2015. júl. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:

Én a rendőröktől nem is várom a tisztogatást, nem az a dolguk. Én Pesten sokfelé láttam őket, mert terelni kellett, meg forgalmit irányítani, balesetet helyszínelni.


A focimeccseket ide hozni balgaság. Teljesen más csapat, s ilyen célra nem bevethetők. A vonaton a kalauztól sem várjuk, hogy vezesse a mozdonyt.

2015. júl. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!