Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autósként melyik az "idegesítő...

Autósként melyik az "idegesítőbb? A biciklis vagy a motoros?

Figyelt kérdés

Nekem autósként a kerékpárosok mennek az idegeimre, az országútiakat utálom kerülgetni, agybajt kapok mikor a pirosnál visszaelőznek és újra és újra előzhetem őket, de az 50-60%-uk legalább tisztában van a KRESZ-el, viszont az egyszerű biciklis még jobban idegesít, mert az jön jobbról-balról,fentről-lentről, nekik aztán semmi sem számít, 10-től 80 évesig kb. 25% ismeri a KRESZ-t, és akkor egy gyereknek mit szóljak mikor nem ad nekem elsőbbséget?Honnét ismerje a szabályokat ha nem igen tanítják?Akkora bunkó meg nem vagyok,hogy egy szerencsétlen 10 éves gyerekkel veszekedjek.(persze most ne azt vegyük,hogy a főúton hajt elém)


Ugyanakkor vannak a motorosok, akik szintén sok autóst idegesítenek.

Engem viszont nem, velük egy bajom van,hogy többnyire túl gyorsan mennek és, pillanatok alatt ott vannak mögöttem, kikanyarodásnál is egyik pillanatban sehol senki, a másikban meg jön egy motor 130-cal.

Bár én rendszeresen használom a tükröt, így igazából nincs bajom vele ha ott van a seggemben, sőt még az előzésben is segítem őket.(amiért érdekes módon a többség hálás, és megköszönik)


2015. júl. 10. 09:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én rengeteget bicajozok, de ha autóba ülök, akkor "idegesítenek". Azért idézőjelben, mert nagyon kell figyelni rájuk, még akkor is, ha betartják a KRESZ-t.
2015. júl. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%

Így-így.

Ezért már ütöttem ki biciklist, mert pirosnál előz, aztán előzd vissza, majd megint és megint.

Aztán egyszer motorháztetővel is vettem le egy másik idiótát, dudáltam is(persze a fülében ordít a zene), de csak nekem jött.

Amúgy ő volt a hibás.

A motorosokkal annyi bajom van, hogy a 99% életében nem motorozott, majd most vett egyet, persze rögtön nagymotort aztán belvárosban is 120-szal verik.

És igen, akkor idegesítő, mikor belenézel a tükörbe, sehol, aztán egy pillanattal később meg már neki áll fel, hogy te miért nem számítasz arra, hogy ő egyszer csak berobban kiló 40-nel a semmiből.

2015. júl. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

1. vagyok

Nah meg sokszor nekem ég a pofám, hogy bárki rápattanhat a biciklire és mehet. Átmennek a piroson, az hogy irányjeleznek, kb. sose látom, aztán panaszkodik, hogy majdnem nekimegyek biciklivel, amikor rámfordul jelzés nélkül pfff.

Nekem ez olyan fura, mert olyan városban nőttem fel, ahol mindenkinek van biciklije. Nekünk voltak rendszeres KRESZ oktatásokat ofő órákon.

2015. júl. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%

Ha választani kell akkor a biciklisek. Össze-vissza mennek, piroslámpa se számít egyiknél se, egyirányú utcába simán mennek szembe, meg rengeteg alkalommal ott van pont mellette 1 méterre vagy még annyira se a bicikliút, mégis az úttesten mennek.


Na meg lassúak is. Belvárosban a legjobb. Az amúgy is szűk 4-6 villamos körúton például.


A sisakkamerások pedig, azok a kis youtube videós önkéntes rendőrök meg a másik.... Na azokat javítóintézetbe dugnám, mert oda valók. Állandóan a feszültséget keresik, direkt csinálnak olyan helyzeteket, ami veszekedést szül, hogy legyen video a youtube-ra. Persze van amikor igazuk van:


https://www.youtube.com/watch?v=uFegPSPjnVY


https://www.youtube.com/watch?v=9sROVs6Asg8


A motorosok közül csak a gyorsaságival "közlekedők" idegesítenek. Simán mennek 50 helyett 160-nal, egykerekeznek... Életveszélyesek mind magukra, mind másokra nézve. Imádom mikor hatalmas sebességgel kielőznek... Meg mikor kanyarodnék, aztán látom, hogy a felelőtlenje több, mint 200-al jön lakott területen kivül.

2015. júl. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
4: AZért ezt így kijelenteni, hogy egyiknél se számít a piros lámpa... én sose megyek át piros lámpánál
2015. júl. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

Akit idegesít bármelyik közlekedő, az utazzon tömegközlekedési eszközökkel, vagy taxival.

Természetesen tisztába vagyok azzal, hogy vannak közlekedési szituációk és helyzetek, amikor a gépjárművezetőben felszalad a pumpa és az adrenalin szint. De, ha erre rátesz egy lapáttal és nekiáll dühöngeni, azzal már ő válik veszélyessé a többi közlekedőre nézve. Figyelmét elvonja a dühöngése tárgya.

Körültekintően kell vezetni és örülni, hogy a reflexei jól működtek, ismét sikerült kivédeni egy balesetet, és nem azzal foglalkozni vezetés közben, hogy a másik túl gyorsan hajt.

2015. júl. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%

Annyira tudtam, hogy jön valaki olyan, mint a 6. :D:D

Feltettek egy kérdést, erre elkezd dühöngeni, hogy akkoooomenjéltaxival... te aztán jobb vagy ezzel a hozzáállással, mi? :D

2015. júl. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én se szeretem mert előzgetni kell őket. Az lenne a legjobb ha olyan széles lenne a sáv hogy szembe forgalomnál is lazán meg tudnám előzni.
2015. júl. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%

Én autós, gyalogos és biciklista vagyok. Autóban ülve gyalogos és biciklista. Bringán autós és gyalogos. Gyalogosként autós és bringás.

Bárhogy is, ha azt veszem észre, hogy idegesít a másik közlekedő, akkor elszégyellem magam.

Úgy egyébként az agresszív autósokat tartom a legrosszabb közlekedőknek.

2015. júl. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Autóval nem szeretem a bringásokat, mert fizikailag képtelenek felvenni a forgalom ritmusát, így minden esetben szükséges megelőzni őket. Előzést viszont én szeretem biztonságosan végrehajtani (nem fél méterrel elhúzni mellettük). Sajnos a magyar utak sokszor keskenyek, túlterheltek, úthibásak, így a biztonságos előzés nem mindig lehetséges. Jóval több bicikliút kéne.


Motorosokból meg bárcsak több lenne. Ez több szempontból előnyt jelentene: Az autósok hozzászoknának, így egyre jobban figyelnének rájuk. A nagyobb motormennyiség akár teljesen megszüntethetné a dugókat (gondoljunk csak bele, egy autóban most átlag 1.1 ember utazik, viszont 4-5x annyi hely kell neki, mint egy motornak). Talán megszűnne az előítélet és rájönnének, hogy nem minden motoros ugyanolyan.

2015. júl. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!