Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi idő (munkanap vagy...

Mennyi idő (munkanap vagy naptári nap) múlva kaphatok csekket, ha lemeszelt egy traffipax?

Figyelt kérdés

Csak sejtem, de nem biztos hogy belefutottam, de azért nem akarok túl sokáig izgúlni az "ügyemen", ha lehet!

Hétvégén történhetett...


Köszönet az értelmes és segítőkész válaszokért!



2015. júl. 14. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 napon belül megkaptam.
2015. júl. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Hivatalosan 30 napon belül küldik a csekket
2015. júl. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy a radar controll táblát meglátva azonnal lassítottam, de a híd tetején levő kis camerák nagyon hasonlítanak a régi autópályamatrica figyelőkre, így ezeket nem mindig veszem komolyan.Talán ezek voltak a radar controll camerák?? Utána meg az út oldalán narancssárga villogós traffic controll feliratú autó camerázott így arra is lassítottam, de lehet hogy mindkettő traffi volt? Én már nem tudom, mert szerintem direkt összezavarják és ezáltal állandó stresszben akarják tartani a vezetőket, akik könnyen túlléphetik ezeket a nevetségesen alacsony sebesség határokat, bezzeg ők megkülönbeztető jelzés nélkül is száguldoznka mint a barom!!!

Szóval a felüljárók szélén(tetején )néző sor kamerák mind traffik? Mondja meg már valaki hogy néz ki egy fix camera, mert én csak az út szélén álló autós rendőrőket (vagy az állványos zsarukat) ismerem fel traffinak...sajnos, bár az igaz, hogy nem most kezdtem a gyorshajtást, de ritkán hajtok autópályán, a többi úton meg nem fixek vannak!! Elnézést de nem nehéz túllépni ezeket egy 165 Le-s chippelt calibrával!És mekkora élvezet...bár nagy az ára sajnos!!!tényleg csak 150 m re ismernek fel a camerák?

2015. júl. 15. 15:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
90 nap van a jogszabályban meghatározva, de amúgy kb. 1-2 hét alatt már kézhez kapják az emberek, sőt néha 3 nap alatt. Melyik útszakaszon gondolod, hogy lekaptak?
2015. júl. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha valóban sebességmérőt láttál, az kb. így nézhet ki: [link]
2015. júl. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az M3 -n kb. a 120-as km -ig láttam ezeket, 2x a híd tetején de a 2. után állt egy narancssárga villogós autópálya felügyelőség feliratú autó camerával, amire megint lelassítottam, bár lehet hogy az már késő, az egyértelmű látótávolságról (kb.2-250 m).Én úgy emlékszem, hogy több kisebb tégla vagy kocka alakú camera volt a híd tetején egymás mellet több darab is, nem ilyen nagy mint a linkelt képen, gondolom abból ilyenkor 1 db van kirakva.

Amúgy 07.11-én volt a "sietés"! Visszanéztem a police.hu -n és aznap (gondolom mobile mérőkkel) csak a polgárdi és hajdúnánási elágazás környékén volt abban az időben,a mikor jöttem az M3-n.Én attól is aggódok hogy a radar controll tábla észlelése után már késő,ha akkor lassítok, és a sárga villogós is lehetett rendőrség által megbízott traffizó, mert Bpesten már a BKK fehér furgonjai is traffiznak nyíltan a Soroksári úton délutánonként, vagy az M3 előtti bevezető szakaszon.Erről van video a youtube-on.

2015. júl. 18. 12:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező nem minden kamera traffipax ám... Tudtommal az M3-on nincs fix traffi... Az előrejelzésre pedig ne alapozz, mert jó, ha 30%ban betartják... A controll tábla pedig nem jelenti azt, hogy abban az időben tényleg ott mérnek. A narancssárga skoda az e-útdijat nézi, nem sebességet. A BKK-s fehér skoda pedig csak a BKK-s járműveket méri, mást nem.
2015. júl. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy "megbízott". Csak a rendőrség végez JOGHATÁSSAL JÁRÓ sebességmérést. Sok cégnek van magán mérője, mint anno a BKV-nak, de csak a saját járműveit ellenőrzik. Traffic controll nem csak sebességméresre vonatkozik, olvass utána. Szerintem nyugodjál meg, nem mért be senki. Az e-útdijas sárga skoda pláne nem. Fix traffi csak az M1 és M0-n van.
2015. júl. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a rendes, kedves válaszokat! Különösen az utolsó (előttem) írónak!Remélem igaza lesz és nem mértek be,bár az M0-n is gyorsan mentem de talán még ott jobban figyeltem!
2015. júl. 19. 01:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!