Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Eladtam az autóm gyorsan a...

Eladtam az autóm gyorsan a vev gyorsan ment vele, letraffizták nekem jött a bírság. most mi lesz?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem,hogy járt e már így valaki??

Üzembentartója voltam egy személygépkocsinak, melyről 2015.április 25-én lemondtam a tulaja pedig ugyanazon a napon eladta 16óra 45 perckor melyről persze adásvételi szerződés is készült 2 tanú aláírással együtt , majd rá egy hétre kapok egy csekket a vásárosnaményi rfk-tól miszerint 2015 aprilis 25-én 17 óra 32 perckor Hajdúsámsonban a megengedett 50km/h helyett 90km/h sebességgel haladtam ezért 60 ezer forint birságot szabtak ki, egyből bementem az okmányirodába kérni egy fénymásolatot az adásvételiről amit aztán el is küldtem a Vásárosnaményi rfk-nak melyről még ma sem kaptam választ, és időközben újjabb gyorshajtást követtek el a vevők debrecenben a sámsoni úton miszerint 50 km/h helyett 71 km/h val haladtak így megint csak nekem küldték a bírságot ami 30 ezer ft.

Na most április 25 én lett eladva a kocsi szombati nap,és a tulaja hétfőn reggel 27.én jelentette le azt szeretném megtudni,.hogy mennyi idő alatt fut ez át a jármünyilvántartási rendszerben? ,és mikor megy le a nevemről? Sajnos annyira elvagyok keseredve ,hogy már azt sem tudom mit csináljak, még egy levelet sem tudok addig írni a vásárosnaményi rfk-nak míg vissza nem küldik nekem az adásvételi másolatát mert az előző 60 ezres bírság bizonyitása képpen küldtem el nekik hogy lássák hogy én már nem rendelkezem a jármü használatával.

Ha valaki volt már ebben a helyzetben legyen szives segítsen már nekem ,hogy mire is számíthatok valójában??



2015. máj. 16. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Ne aggódj ,az adásvételi bizonyítja ,hogy a kocsi már nem volt a tiéd a gyorshajtások ideje alatt!


Az hogy a magyar hatóságok az állítólagos informatikai rendszerük ellenére még mindíg csigapostával küldözgetik az anyagot meg Mancika viszi be egy újjal a gépbe ha éppen ráér két pletyka közt, az nem a te hibád. Meg kell felebezned a második bírságot is, időben, később csatolod majd az adásvételit. Nem fognak megbüntetni csak húzzák az időt és sablonnyomtatványokat küldözgetnek.

2015. máj. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

nagyon remélem hogy beismerik az igazat a rendőrurak.

köszi kicsit nyugodtabb vagyok.

2015. máj. 16. 14:25
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
Ugye nem felejtettél el 5000 Ft értékben illetékbélyeget ragasztani a fellebbező levélre? No mert anélkül el se olvassák...
2015. máj. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem fizettem illetéket mert bizonyító okiratot küldtem be,nem pedig fellebezést!
2015. máj. 16. 15:23
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem kell illeték, ez nem fellebbezés, valóban. Ha jogerő előtt beküldted semmi baj nem lesz, ha minden megfelel az adásvételin és már az okmányiroda nyilvántartásában is látják, el fogják fogadni. Ne aggódj, a leveled postára adásától számított 2-3 hét után tuti kapsz választ. (Az első hozzászólónak azért megjegyezném, a posta sem 1-2 nap alatt küldi meg, még elsőbbségivel sem, és amúgy fel van dolgozva max egy hét alatt, de a választ is ki kell küldeni, no meg nem az az egy ügy van, ami épp a tiéd.) Az adás-vételi másolatát csak külön kérés és válaszboríték ellenében küldik vissza, de ha telefonon szólsz a Hatóságnak, hogy már egyszer beküldted, megkeresik és a másik ügyedhez is hozzácsatolják.
2015. máj. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A levelükön fel van tüntetve egy telefonszám de ha felhívom azonnal azt irja a telefon,hogy "hívás vége".

én már ezt végképp nem tudom megérteni...

2015. máj. 17. 17:31
 7/13 anonim ***** válasza:
Magyar hatóság ..mit vársz?? xopatnak ez a dolguk . Kínából 2 hét alatt megérkezik egy csomag ,és havi 10 ezret felad a cég, innen a szomszéd városból minden levélhez kell 1 hónap.Ja és ez mind sablonlevél csak a neveket írják át meg a dátumot, szóval meló sincs vele.
2015. máj. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem volt jó a rendszer, de már elérhetőek.
2015. máj. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
# 7/8, gratulálok a gondolatmenetedhez. Attól fogva, hogy a hatóság a postának továbbadja a leveleket (amit a kelt napján vagy legkésőbb a következő munkanapon megtörténik) már miért ők tehetnének róla, hogy mikor kapja az ügyfél kézhez? Ja és amúgy mutass már nekem egy hatóságot, amelyik nem sablon alapján dolgozik, képzeld, mindenki így csinálja.
2015. máj. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%

Ne a postára fogjuk! Ahhoz túl sok ügyem volt a drágalátos magyarhatóságokkal,hogy ezt ne vegyem be.A posta 1-2 max 4 nap! Egy levél "legyártása" ,nem a posta ideje hanem a kiküldési ideje 1-1.5 hónap volt minimum addig ültek rajta mert nekik ráér , a pógár is addig ráér, nem baj hogy pl a munkaeszközét ütötték ki alóla és nem lesz fizetése, majd megoldja, de az adó legyen befizetve percre mer ha nem ,jön a bírság...


Azt hogy sablonból dolgoznak, csak arra írom hogy meló vele egyenlő a nullával. Copy paste kész is van és ez 1 hónap. Nem newyork city 1 millió üggyel ,hanem egy caros kisváros ahol két kv szünet közt ebédelnek egy órát.

Versenyszférában 1 napot nem élnének meg, páros lábbal rúgnák őket hátsón.

2015. máj. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!