Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi volt a legnagyobb szabályta...

Mi volt a legnagyobb szabálytalanság amit elnéztek neked a rendőrök?

Figyelt kérdés

Nekem például az,hogy lakott területen kívül világítás nélkül, irányjelzőt megspórolva előztem egy 90-el haladó autóst.

Magyarul se világítás, se irányjelző, és a sebességet is átléptem.

Mögöttem jött egy autós, az mögött volt a rendőr, így nem vettem észre, csak mikor előztem, és ő is elkezdett előzni, ezért meg is ijedtem,hogy leállít, de amint visszatértem engem is megelőzött, ő sem használta az irányjelzőt visszatéréskor, világítása se volt, és szintén átlépte a sebességet.

Csak hát ugye, amit szabad Jupiternek....

Egyébként, egy ócska Fiatom volt ekkor, és csak a távolságival együtt működött rajta mindennemű világítás, ezért volt kikapcsolva.


2015. júl. 20. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

Hát ilyen sztori ezer van.


Lakott terület, kb 70 km/h fehér opel előzne. Én meg mondom, nehogy már. odalépek. Rendőr tárcsával integet a anyósülésen. Megállunk, papírok, elsősegélyláda stb stb, mindent végignézett, szonda háromszor. Hova sietek a barátnőmmel, hát mondom szórakozóhelyről jövünk hajnali 2kor, és egyikünknek sincs hasmenése. Elengedett.

2015. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon régen buliból el kellett ugranom egy lànyért a vàroson belül. Elkértem haverom verdáját, a jogsi 2 éve bevonva, a buliban pár italt megittam már.

Már visszafelé jöttem, hajtok be a parkolóba, mögöttem kék fény.

Igazoltatás, na mondom ezt nem dumálom ki..

Jogsi sehol, jön a szonda.

A rendőr srác valahonnan ismerős volt, gondoltam ràkérdezek:

-nem ismerjük mi egymást valahonnan?

-hát nekem is ismerős vagy. Nem te jártál az unokahúgommal anno, az "xy"-al?

-deeehogynem, megvan!

-na jó, akkor amnesztia.


Ők vissza a kocsijukba, én vissza a buliba. Azonnal kellett valami feles a nagy ijedtségre.

2015. júl. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első: még kamasz voltam, faterom vezetett, '80 - as évek vége. Volt egy jó pörgős Hondánk, még a Ladák, Daciák korában ugye, mikor az még nagy dolog volt. A fater végigelőzött egy kocsisort, de közben lakott területre értünk, és szégyen vagy nem, olyan 140 - körül léptük át a település határát. Lassított már az előzés után, de hirtelen mellettünk termett egy motoros rendőr, intett, tekerjük le az ablakot. Így, menet közben odakiáltott a motorról a közeg: Azért lakott területen nem menjen már 140 - nel! Az öreg fülét - farkát behúzta, vártuk, félreállít minket a rendőr, majd lesz valami következménye. De nem, megyünk tovább, közben előttünk halad a rendőr. Kiértünk a faluból, haladunk az abban az időben szabályos 80 km/h - val. Mentünk így egy percig, kettőig, vártuk most mi lesz, elvisz minket valahová, félreállít és megbírságol valahol? Egyszer csak int: előzzük csak meg nyugodtan, menjünk csak, ha úgy tetszik. Értsd: intett, hogy a megengedett maximális 80 - nál, előzzük csak meg és menjünk a fenébe, ha akarunk. Megelőztük, és többet nem láttuk. Azóta kedvelem a motoros rendőröket (volt még más pozitív élményem ezen kívül is velük kapcsolatban).


Másik: már kamionos voltam, 2000 - es évek eleje, beestem egy faluba, fékeztem én, de hát nem 50 - nel értem be. Int a rendőr, álljak meg. Jogosítványt, papírokat! Mennyivel hajtott? Mondom, elnézést, lassítottam, de biztos nem 50 - nel, kicsit megszaladtam, sorry. Hát nem is 50, mondta, mi 74 - et mértünk. Máskor hajtson lassabban, és visszaadta a papírokat, jó utat!

2015. júl. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy Park Centerből hajtottunk ki az útra, de csak jobbra lehetett menni, kb. 100 m-re volt egy körforgó, ott lehetett visszafordulni, ha balra akartál volna menni a PC-ből.

Sehol senki, minden irányba be lehetett látni min. 2-300 m-t, úgyhogy a párom szépen elkanyarodott balra a záróvonalon.

Megállítottak minket a rendőrök, kérték a papírokat. A kocsi B oszloptól teljesen le van sötétítve, iratok a csomagtartóban. Párom kiszállt, felnyitotta, zsaruk benéztek és két kisgyerek vigyorgott velük szembe szabályosan bekötve. Azt mondták, hogy a 10 ezer forintot költsük a gyerekekre.

Egyébként párom elismerte a szabálytalanságot, nem kevert.

2015. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csináltam durva dolgokat, de szerencsére rendőr nem mindig volt jelen.

Elég durva volt, mikor 120-130-al előztem főúton 3 autót egyszerre, (indokolatlan) folytonos vonalat átlépve. Látom hogy jön egy autó szemből igy visszasoroltam, de mikor láttam milyen autó, az erő is kiment belőlem. Integettek is, hogy vigyázzak, nem állitottak meg, de féltem hogy csekk lesz. Szerencsére nem igy lett.

Aztán sebességtúllépést több alkalommal is néztek el, volt hogy 84-et is elnézték faluban, igaz én is éppen fékeztem, mert akkor értem be.

2015. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Főúton mentem motorral. Vasárnap volt, 0 forgalom, 2 sávos új út a városon belül, mentem 90-100-at biztosan. Aztán beszűkült az út normál 2x1 sávosra. Előttem mazsola 41-el, orrát túrja, telefonját nyomkodja... Szemből busz után hatalmas kocsisor.

Tűrtem vagy 2 percig és mikor elfogytak szemből akkor odaléptem és zebrán + középen járdaszigetet megkerülve leelőztem.


Mögöttem egyet húzott a szirénán a motoros rendőr, mellémgurul, mutatja sisakrostélyt csapjam fel. Mondja ez nem volt szép meg amúgy is már 5 km óta jön mögöttem és néha nézhetném a tükröt :D


Kérdezte jogsi, papírok rendben vannak? Mondom aha, leálljunk, megnézi? Csak intett és vagy 110-el elhúzott :)

2015. júl. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1x nagyon siettem haza, toltam neki főúton. Látom a tükörben jön egy fehér civil autó mögöttem, nem nagyon akar leszakadni. Gondoltam valaki szintén siet, nem lassítottam, mire az egyik faluban mögém tudott érni jó 10 perc múlva akkor látom a kis kék feltehető villogót a tetején. Lehúzódok, mire kiszáll 3 bomba rendőr csaj. Na, mondom ezek itt f.asz nélkül megb..sznak.

Papírok, stb.

-Tudja mennyivel ment?

-Igen, kb tudom. Nagyon sietek, nyaralni voltunk és 2 kanyarral tudom csak hazavinni a csapatot, most megyek vissza a másodikért.

-160-al, de meg is nézheti, felvettük az egészet.

Ezután kicsit videóztunk a rendőr autóban, a lányok végig feltünően kedvesek maradtak, végül egy figyelmeztetéssel megúsztam.

Mikor jöttünk visszafelé, már a haverok a kocsiban akkor ők irányították a forgalmat mert volt egy koccanás, már előre vigyorogtak és integettek mikor meglátták a kocsit.

2015. júl. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!