Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Két irányú úton lehet várakozn...

Két irányú úton lehet várakozni, vagy megállni?

Figyelt kérdés
2015. júl. 24. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tiltja tábla, vagy egyéb feltétel, akkor igen.
2015. júl. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Még egyirányún is, sőt annak mindkét oldalán. Persze, ha nem tiltja tábla, nem autóút vagy autópálya.


Van jó sok szempont, amit figyelembe kell venni, de az az alapeset, hogy megállni, várakozni tilos. Ez a természetes, s ehhez képest létezik korlátozás, tiltás.

2015. júl. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kresz csodája... amit nem tilt, azt szabad :)
2015. júl. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Van jó sok szempont, amit figyelembe kell venni, de az az alapeset, hogy megállni, várakozni tilos. Ez a természetes, s ehhez képest létezik korlátozás, tiltás."


ŐŐŐ, szerintem te is így akartad írni: az az alapeset, hogy megállni, várakozni SZABAD, és ehhez képest létezik tiltás (pl autópálya, híd, táblák, kereszteződés, zebra, hely, stb miatt).

2015. júl. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Opsz! De nagy marha vagyok! Természetesen azt akartam írni, hogy alapvetően szabad. De kár, hogy nem lehet utólag javítani! :-(
2015. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,a válaszokat,és a pozitiv hozzáálást ,nemsokan válaszoltakvolna igy :)
2015. júl. 27. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!