Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti is az ilyet tartjátok...

Ti is az ilyet tartjátok igazi parasztnak?

Figyelt kérdés

Nekem nem olyan régóta van jogosítványom, előtte nem igazán foglalkoztam, azzal,hogy ki hogy vezet, mit csinál.

A sógoromról tudom,hogy mindig gyorsan megy, de csak ritkán szoktunk vele együtt utazni, és most hogy már vannak KRESZ ismereteim megfigyeltem miket csinál, ugyanis egy vidéki útra (200 km -oda-vissza) volt szerencsém beülni mellé egy 2010-es Skoda Octavia Kombi RS-be.

Az első említésre méltó dolog az volt,hogy lakott területen kívül 2 sávos úton, a belsőben 90-el haladó rendőrautót (és még sok más autóst) levillogott, és a rendőrautó "szó nélkül" el is engedte.Azt mondta,hogy a múltkor ugyan ezért utána mentek, és meg is büntették. (remekül elrettentették)


Autópályán (hazafelé -sötétben) folyamatosan villogott 170-190-el ment, és ahogy ment annyi volt,hogy villog/lemegy az autós/gázt ad/villog és csak ez, szinte le se vette a kezét a kapcsolóról.

(-ketten-, akik nem rögtön,azonnal mentek le,azok le is lettek dudálva)

Egyedül egy X6-os "zavart le" minket is.


Ezen kívül sima főutakon is folyamatosan előzgetett, nem érdekelte,hogy csak 1 autót előz meg,és az előtt még van 50,előzni azt muszáj.


Meglepő módon, egyedül a városokban/falvakban nem szabálytalankodott, ott ment 50-el, és tényleg 50-el, direkt néztem az órát.

(ezt azzal magyarázta,hogy egyszer majdnem elgázolt egy cigánygyereket, és kint volt a népes család is, így akkor megfogadta,hogy falvakban, és városban szigorúan 50)


Persze ez mit sem változtat a viselkedésén, én is találkoztam már ilyennel, és persze,hogy ott ülök mellette, így nem izgat, de amikor velem csinálja ezt egy bunkó...azt mondta,hogy én is ezt csinálnám egy komolyabb autóval, és mindenki más is, viszont szerintem ez nem igaz.

Ez szimplán egyéni parasztság amit nem az autó tesz, én legalábbis így gondolom.

Korábban rally versenyző volt,most már csak hobbi szinten, majd pár évig kamionsofőr, így saját bevallása szerint ő egy profi.

(balesete még tényleg nem volt ami csoda, ahhoz képest,ahogy vezet)


2015. aug. 22. 22:33
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Igen, támogatnám. Remélem hamarosan bevezetik.
2015. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Igazi paraszt traktorral -ekével hajt fel a pályára nem octaviával :D
2015. aug. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!