Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy szolgálaton kívüli rendőr...

Egy szolgálaton kívüli rendőr kioktathat?

Figyelt kérdés
Kérdésem az, hogy egy szolgálaton kívüli rendőr megállíthat, akár biciklivel, akár gyalog vagyok, hogy elmagyarázza melyik a bal és melyik a jobb kezem?

2015. aug. 26. 10:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha hülyeséget csinálsz, akkor ki.
2015. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Akár egy NEM-RENDÖR is kioktathat, ha ennyit sem tudsz!
2015. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
52%
Sőt még el is üthet, ha nem adod meg neki az elsőbbséget.
2015. aug. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem velem történt mindez... Ez itt Pécsett történt, egy közeli rokonommal. Én azt gondoltam, ha ráutaló magatartással elenged valaki valakit (tehát lassít), akinek meg kell adnunk az elsőbbséget, akkor jogtalan a felháborodása, hisz ő elengedte. Minden esetre az ilyen ember roncs, aki utána még utána is hajt, kiszáll az autójából és még lökdösődik is. Talán ez normális?

Főleg, ha nem is rendőr (lökdösődés nélkül is) abnormális, ha valaki ilyet tesz.

2015. aug. 26. 11:24
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Bárki kioktathat. Szolgálaton kívüli rendőr az, amelyik leszerelt. A rendőr a strandon fecskében is rendőr, s szükség esetén intézkedhet is (bizonyos esetekben elég utólag igazolnia magát).
2015. aug. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Vagyis én egyesével leszólíthatok embereket, akik úgy érzem szabálysértést követett el? Ez hol van a kresz szabályzatban leírva?
2015. aug. 26. 11:27
 7/19 anonim ***** válasza:

"ráutaló magatartással elenged valaki valakit (tehát lassít)"

nagy ló**szt, az a ráutaló magatartás, ha int, hogy "menjél paraszt". Azért lassított, mert nem akarta kivasalni a pajtásodat.

2015. aug. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
*rokonodat
2015. aug. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
#6 ennek semmi köze a kresz szabályzathoz, hol van leírva, hogy ha baromságot csinálsz nem szólhatnak rád?
2015. aug. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ez óriási..... Akkor ezután nem rendőr létemre ugyanezt fogom játszani... Ha nekem van elsőbbségem lelassítok. vagyis meg fogom adni másnak az elsőbbséget, aztán utána megyek és leb*szom:). És ez teljesen normális lesz.
2015. aug. 26. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!