Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy szolgálaton kívüli rendőr...

Egy szolgálaton kívüli rendőr kioktathat?

Figyelt kérdés
Kérdésem az, hogy egy szolgálaton kívüli rendőr megállíthat, akár biciklivel, akár gyalog vagyok, hogy elmagyarázza melyik a bal és melyik a jobb kezem?

2015. aug. 26. 10:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

1. a trágárkodásodat nem értem

2. nem rendőrként is személyes szabadságjogod emberekhez szólni, hibáira felhívni a figyelmedet

3. mint már írtam, a rendőr állandóan szolgálatban van

2015. aug. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A lassítás még mindig nem ráutaló magatartás, ezt fogd már fel.
2015. aug. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az viszont a másikat minősíti, hogy kiszáll az autóból és lökdösődik, pláne ha rendőr.
2015. aug. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ezt írod:


„Nem velem történt mindez... Ez itt Pécsett történt, egy közeli rokonommal. Én azt gondoltam, ha ráutaló magatartással elenged valaki valakit (tehát lassít), akinek meg kell adnunk az elsőbbséget, akkor jogtalan a felháborodása, hisz ő elengedte. Minden esetre az ilyen ember roncs, aki utána még utána is hajt, kiszáll az autójából és még lökdösődik is. Talán ez normális?

Főleg, ha nem is rendőr (lökdösődés nélkül is) abnormális, ha valaki ilyet tesz.”


Akkor most melyik a kérdésed? Mert ami a zöldben van, az egészen más. Arra az a felelet, hogy igen, a rendőr attól a perctől rendőr, amikortól belép, s addig az is marad, amíg le nem szerel. És kis gatyában is joga van intézkedni.


Ebben az esetleírásban pedig azt írod, nem rendőrről van szó.


Elsőbbségadás: Ha nem kellett kormányt elrántani, vészfékezni, az elsőbbséggel rendelkező jármű tovább tud haladni, akkor az elsőbbségadás megtörtént.


Lassítás: nem jelenti az elsőbbségadásról lemondást. Lehet az is az, ok, hogy keres egy utcát. Vö. előzővel


A kocsiból kiugrás, lökdösődés rendőrhöz méltatlan, jogszerűtlen.

2015. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom rendőrről volt-e szó, ez nem derült ki. Itt minden csak feltételezés. A rokonom részletesen elmesélte, hogy ő megadta ugyan az elsőbbséget, annak ellenére, hogy neki kellett volna megadnia. Ő nagy sebességgel érkezett kerékpárjával, amikor egy kék Suzuki Swiftes srác állt a kereszteződésben. Ezután utána hajtott a rokonomnak, kiszállt az autóból és lökdösödött, és elmagyarázta a jobb kéz szabályt. Ebből jött a kérdés, hogy egyáltalán tehet-e ilyet egy rendőr (lökdösődés nélkül), hogy Ő megadja az elsőbbséget majd elkezd hepciáskodni (függetlenül attól, hogy neki volt elsőbbsége). Egyébként én is úgy tudom, hogy egy rendőr szolgálaton kívül is intézkedhet. DE EZ NEM bűncselekmény, nekem speciel leégne a pofámról a bőr, ha ilyenért szóváltásba kerülnék valakivel.

Értem Ti mit írtok, de maga az elv..., itt súlyos szabálysértésről szó sem esett, bűncselekményről meg abszolút nem. Lehet én vagyok a marha, hogy azt gondolom ez ne főben járó bűn..

2015. aug. 26. 15:09
 16/19 A kérdező kommentje:
"A rokonom részletesen elmesélte, hogy ő megadta ugyan az elsőbbséget, annak ellenére, hogy neki kellett volna megadnia" Bocsánat, tehát a kék Swiftes megadta az elsőbbséget, annak ellenére, hogy neki lett volna elsőbbsége.
2015. aug. 26. 15:20
 17/19 anonim ***** válasza:

Vagyis a rokonod suta volt, nem ismerte a jobbkéz szabályt, ezért, a hülye suzukis lemondott az elsőbbségről, hogy ne vasalja ki a rokonod, akinek fogalma sincs a kreszről, majd utána ment és elmagyarázta neki.


Nyilván a erőszak nem megoldás, de ha suzukis elüti, akkor ő kerül börtönbe, mert a bringás szent, és sose hibázik.

Kis atrocitás hatásra rokonod megjegyzi, hogy jobbkéz szabály rá is vonatkozik, és nem mászik majd más kocsija alá, tönkretéve a vétlen sofőr életét.

2015. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
NEM volt vészhelyzet, vagyis nem senkinek nem kellett satu fékeznie. Épp ezt magyarázom, hogy az autós állt a kereszteződésben, és még ki is fért volna a biciklis előtt, aki szintén meg tudott volna állni. Szerintem épp ezt magyaráztam előbb...
2015. aug. 26. 16:02
 19/19 anonim válasza:

Most, hogy részletesen leírtad mi történt én is válaszolnák. Egy szolgálaton kívüli rendőr műszakba léphet..., bármikor. De egy szolgálaton kívüli rendőr nem fog ilyenért szolgálatba lépni. Ha ilyet tett egy kolléga akkor az a magyar rendőrséget minősíti, hisz ez valóban nem főben járó bűn. A jobb kéz szabály egy baromság, ugyanis helyzetfüggő, mindig meg kell adni az elsőbbséget, de a forgalomba részt vevők számára egyértelműnek kell annak is lennie, hogy függetlenül attól, hogy nekem van elsőbbségem megadhatom azt másnak is. Ha valaki ehhez a szabályhoz ragaszkodik akkor azt eltapossák...

A barátod vagy rokonod nagy sebességgel érkezett a kereszteződésbe: ha az a kereszteződés belátható szintén nincs ok aggodalomra. Ha jobbról érkezik vagy áll egy jármű viszont lassítania kellett volna. Viszont, ha ő nem hajtott ki pedig írtad: "megtehette volna, hogy él az elsőbbségadási jogával, hisz befért" akkor meg végtelenül otromba dolog utána hajtani, és kioktatni a jobb kéz szabály értelméről. Főleg, hogy, mint írtad: nem volt vészhelyzet. Szintén mindenki megteheti ezt egy nem rendőr is, de ebben a helyzetben az autós egy idióta barom volt, aki csak okoskodni akart.

Ez az egész szitu egy volt rendőr kollégámra emlékeztet, akit hasonló szitukért jól elagyabugyálták, persze nem segített rajta.. Végül a sok okoskodása miatt lapátra tették. Ez szerintem egy tisztességes rendőr számára, aki szolgál és véd: ÉGŐ, ha ilyen szituba hozza magát, ha egyáltalán rendőrről volt szó.

A rokonod helyében a képébe kellett volna mosolyognia a lökdösődés után, mert ez egy primitív állat.

2015. aug. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!