Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezen az útszakaszon mennyi a...

Ezen az útszakaszon mennyi a megengedett sebesség?

Figyelt kérdés

[link]


Balatonszepezden vagyunk a 71-es főúton. A tábla szerint 70km/h a megengedett maximális sebesség. Ha egyenesen előre elmentek a kamerával, akkor 200 méter múlva ott van a lakott terület vége tábla. A kettő között nincs útkereszteződés, vagy közvetlen a lakott terület vége tábla előtt az az akar lenni? (Térkép szerint ott kell lennie valami kereszteződésnek.)



2015. aug. 29. 21:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Inkább úgy néz ki hogy lakott terület, ahol 50 a megengedett sebesség... kitettek egy 70-és táblát ami azt jelenti, gyorsabban is mehetsz, mint amit a jogszabály előír...lakott területen vége tábla a lakott területre vonatkozó korlátozokat feloldja nem a következő kereszteződésig kell 50-el ez esetben 70-el menned. Az más kérdés, hogy lehet a 90 bizonyos helyeken sok, kanyarok előtt megfelelő sebességre kell lassítani akkor is, ha nincs korlátozás.
2015. aug. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Értem.

Lenne mér egy kérdésem: ugyanez a helyzet, csak 70-es tábla helyett mondjuk 40-es van.

Ebben az esetben én úgy tanultam, hogy a lakott terület tábla után a megengedett sebesség 40km/h óra. Ez így helyes?

2015. aug. 29. 22:40
 13/20 anonim ***** válasza:
A település felé haladók mennyivel mehetek azon a szakaszon? 70, vagy 90?
2015. aug. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
90.
2015. aug. 29. 22:43
 15/20 A kérdező kommentje:
Vagy most mire gondolsz? A másik sávban (ellentétes irányban) közlekedőkre? Azoknak úgy vagy, hogy a kérdéses szakaszon 90 a megengedett, a lakott terület tábla után nem sokkal 70.
2015. aug. 29. 22:47
 16/20 anonim ***** válasza:
81%

Semmit nem jelent, hogy az ellenkező irány mennyivel mehet. A lakóhelyemen - lakott területen kívül - van egy szakasz, amelyre végig 30-as tábla van, ellenkező irányból 90-el lehet menni.


Ezzel a kérdéssel viszont a héten legalább negyedik alkalommal találkozom. Miért?


Írja valaki, hogy a 70-es nem korlátozó, hanem megengedő, s ezért a lakott terület végén nem kell feloldani.

Nos, a KRESZ-ben én ilyent nem találtam. Megmutatná valaki?

A fehér alapon piros körben lévő szám az útra megengedett legnagyobb sebességet jelöli. Csak ilyen van.

Az, hogy ez az érték magasabb, vagy alacsonyabb, mint amennyi a rendeletben általában meg van adva, mindegy. Ettől ez még ugyanaz a tábla.

Írja a válaszoló, hogy település végén nem kell feloldani, mert megengedő.

Értem. Akkor az országúton lévő 100-as, 110-es táblát sem kell feloldani, mert megengedő?

2015. aug. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
85%

Ejnye-ejnye. Sebességkorlátozó tábla hatályát csak feloldótábla, vagy útkereszteződés old fel és teljesen mindegy, hogy lakott területen belül vagy azon kívül helyezték el.

Az útkereszteződés csak abban az esetben, ha utána nincs megismételve a sebességkorlátozó tábla. Megjegyzem, hogy a csak baloldalról betorkolló út (T kereszteződés) is feloldja a sebességkorlátozást.

2015. aug. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

"Írja valaki, hogy a 70-es nem korlátozó, hanem megengedő, s ezért a lakott terület végén nem kell feloldani.

Nos, a KRESZ-ben én ilyent nem találtam. Megmutatná valaki?"


Tessék parancsolni:


Sebesség


26. §


2)200 Ha a „Sebességkorlátozás” jelzőtábla lakott területen 50 km/óránál, lakott területen kívül 90 km/óránál nagyobb sebességet jelez, személygépkocsival, motorkerékpárral és a 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival legfeljebb a jelzőtáblán megjelölt sebességgel szabad közlekedni.


[link]

2015. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

Közelítsük meg a kérdést más oldalról:


3500 kg-ot meghaladó járművekre vonatkozik-e a lakott területen kihelyezett 70-es tábla?


Nem, ezért figyelmen kívül is hagyhatják, ugye?


Ha pedig nem vonatkozik rájuk, és figyelmen kívül hagyják, akkor ők mehetnek a lakott terület vége tábla után 90-nel? Igen. No de akkor a személyautók nem mehetnek csak 70-nel, mert korábban rájuk vonatkozott a tábla?


Ugye, hogy ez hülyeség. Ugyanez a 40-es tábla lakott területen. Szét kell választani a dolgot kétfelé. az egyik a lakott terület, a másik a lakott területen kívüli rész.

2015. aug. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Lakott területen kívül a 3500 kg felett járművek nem mehetnek 90-nel, mert azoknak 70 km/h a megengedett sebesség, erről ennyit.


A sebességkorlátozó táblát NEM oldja fel a lakott terület vége tábla, tehát a következő kereszteződésig, sebességkorlátozó tábláig, vagy feloldó tábláig 70 km/h a megengedett sebesség. Tudtommal sehol nem írja a KRESZ, hogy a lakott területen belül elhelyezett sebességkorlátozást feloldja a lakott terület vége tábla, de ha mégis így lenne, akkor kérném idézni az adott részt. Meg lehet engem győzni, de akkor konkrét észérveket kérek.

2015. aug. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!