Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most tanulok autót vezetni,...

Jánosgazda kérdése:

Most tanulok autót vezetni, és nem tudom, hogy mi van akkor, ha sávváltáskor "tömött" az elfoglalni kívánt sáv. Ilyenkor mit kell csinálni, azon kívül, hogy jelzem indexszel?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!

2015. szept. 17. 07:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Indexszelsz és egész kicsit a sáv felé húzódsz jelezve, hogy be akarsz sorolni. Majd figyeled, hogy ki enged be, 2-3 autó és be tudsz sorolni
2015. szept. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Pont azt, mint más...index, és vársz...ne toakodj, csak várj...beengednek, csak neked tűnhet úgy, hogy nem...mindenki siet, és nem örül ha elötte tanuló megy...

Ha lesz jogsid, jusson eszedbe...

2015. szept. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg elfogy a sávod (pl főútra hajtasz ki és van egy gyorsító része) ha indexelsz, de nem tudsz besorolni majd a sávod is elfogy akkor megálsz indexelve és ahogy tudsz besorolsz.
2015. szept. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt tapasztaltam, amikor tanultam, hogy mifelénk a bazi nagy T-vel a kocsi tetején könnyebb a besorolás. Készségesek, beengednek, segítenek (uugyanígy friss jogsival, Töbetű a kocsi s*ggén).


Amúgy meg igen, kicsit odahúzódsz a terelővonalhoz, amerre sorolni szeretnél, index, ha kell, pici lassítás, visszakapcsolás, és vársz.


Szerintem tanulóként nem azzal van probléma, hogy nem engednik be az embert, hanem még nem alakul ki ez a fajta helyzet-felismerés, és hát tükörből mocsok nehéz megállapítani, hogy akkor "azapirosautó" akkor most be fog-e engedni, vagy nem.

2015. szept. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Beviz Elek ***** válasza:
65%

Oktatóval, vizsgán: kiteszed az indexet ès vársz míg villantanak/lemaradnak hogy besorolhass. Tudom hogy kezdőként nehéz megállapítani hogy hova férsz be (főleg menet közben), de ezt is meg kell tanulni.

Jogsival a kezedben: kinézed hogy melyik lyukba férsz be, odamész, megmozdítod a kormányt, bent is vagy.

Ha nincs megfelelő méretű lyuk: a másik sávban a szimpatikus autó mögé mész, kiteszed az indexet és húzódsz. Még a városi lassú forgalom esetén is hagynak 5-6 méter követési távolságot, oda pedig egy kombit is betuszkolsz. A lényeg hogy közel menj az első autóhoz, határozottan húzódj és a hátsó lassítani fog. Ezután felveszed a követési távolságot éa boldogan mehetsz.


Tudom, le leszek pontozva mert bunkó vagyok stb, viszont tudni kell hogy a határozott autós érvényesül, a többit eltapossák. Előzékeny szoktam lenni, próbálom ugyanígy segíteni a többieket hogy ne szoruljanak be, haladjon mindenki, sokszor hiába villogsz neki, csak akkor tud bekanyarodni/sávot váltani, ha mindenki megállt a környéken és megbénított egy fél várost.


Ha egy kereszteződésben kiteszed a kocsi elejét és csorogsz előre, sokkal hamarabb kiengednek, mintha egy bordó Fabiaval a táblánál állnál és 2 kézzel kapaszkodnál a kormányba.

2015. szept. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Nem eszel lepontozva...ugyanis a határozottság és a pofátan erőszakosság közt van némi különbség
2015. szept. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 veterán vas ***** válasza:
100%

Próbálj meg egy kicsit előre tervezni "térben és időben". Ha lehet gondold át az útvonalat, és ne az utolsó pillanatba reménykedj, hogy valaki majd csak beenged. Sokkal könnyebb a nyílt úton előre a megfelelő sávba besorolni, mint az elágazás vagy a kereszteződés közvetlen bejáratánál a tumultusba. (ráadásul -Murphy törvénye szerint- ilyenkor szokott megjelenni egy megkülönböztető jelzést használó autó, a kezdő vezető legnagyobb rémületére)

Ja és vigyázz a jelbeszéddel!

Nem biztos, hogy a szélvédő mögötti integetés, mindenkinek egyértelmű, ahogy a fénykürt sem.

Nehéz dolog a rendőrnek megmagyarázni, hogy azért villantottál, mert menni akarsz, vagy azért, mert be akarod engedni.

Maradj csak az irányjelzőnél, próbálj az autóval egyértelműen mozogni, és ha beengednek, illik a vészvillogó 1-2-villantásával megköszönni.

2015. szept. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Én se pontozok le, mert van benne igazság, de az 5-6 méterre betolakodni kifejezetten taplóság attól még. Húzódni kell normálisan, nem erőszakosan és 2-3 autón belül bent is az ember.
2015. szept. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

Igen, sokan ezt tekintik hatalmas pofátlanságnak, pedig nem az, de azért nem túl törvényes sem, hogy úgy mondjam. Ugyanis azt kell csinálni, hogy ráhúzod a másikra a kormányt, és az autó orrát centinként be kell tenned két autó közé. Ha éppen meg sem mozdul a sor, akkor bajban vagy, mert beszorulsz, és a hátadnál is fognak dudálni, mert van aki haladni szeretne. Előnyben vagy ha például nagy fekete autóval vagy, jobban beengednek.

Amúgy az oktató nem fogja neked ezt soha megmutatni, mert ő mindig előra tudja hogy hova mentek, és időben besoroltok a megfelelő sávba. Vizsgán sem fogják azt kérni tőled, hogy vágódj már be a másik autó elé, mert iőközben arra gondoltam, hogy mégis jobbra megyünk, és nem balra.

2015. szept. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Beviz Elek ***** válasza:
46%

Ha haladni szeretnénk, sajnos néha muszáj így vezetni. Egy dugó esetében nagyon zavaró, hogy átmennél a zöldön, de a többiek szájában megalszik a tej. Nagyobb forgalom esetén lendületesebben indulok és rátapadok az előttem haladóra hogy minél több autós átjuthasson.

Az egyik újpesti lámpa után kb 20 méterrel az bal sáv balra, a jobb sáv előre folytatódik. Egyenesen akartam menni, de a jobb sávban rengeteg autó volt (5-6 zöldnyi), a balban pedig 2db, ezért a balba mentem, mondván majd besorolok. A jobb sávban az első autó velem egyszerre indult el (3. voltam!!), lazán besoroltam elé és még 2 autó befért volna.


Ezt nem azért csinálom mert képtelen vagyok kivárni a soromat, egyszerűen zavar ha a másik maszturbálása miatt fele annyi autó jut át a zöldön.


Szóval haladok, felmérem a távolságokat, sebességeket, előre eltervezem hogy hova hogy teszem be az autót a legkevesebb zavarással és határozottan megcsinálom. Bunkó nem vagyok, autópályán a dugóban nem a leállósávon megyek végig, nem a benzinkúton nyomon le az autókat!

2015. szept. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!