Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a bicikli út keresztezi a...

Ha a bicikli út keresztezi a zebrát a zebrán áthaladó gyalogosnak vagy a biciklisnek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
2015. szept. 18. 20:45
1 2
 11/18 anonim válasza:

Nem igazán értem a kérdést, biztos, hogy a bicikliút keresztezi a zebrát? Zebrán nem szoktak bicikliutat átvezetni, legalábbis én még ilyet nem láttam, pedig bringás vagyok 12 éve, és tele van a város kerékpárutakkal meg zebrákkal.

Talán a bicikliút a zebra mellett halad az úton át?

Ha főútvonalat keresztez a zebra, mellette a bicikliúttal, akkor az áthaladás csak a bringáról leszállva történhet. Ha úttorkolaton halad át a kerékpárút (és a zebra), akkor a kerékpárról nem kell leszállni. Persze, nem ártana, ha mindenki a saját sávjában maradna, gyakran mérgelődöm én is, hogy a gyalogosok a maguk öt méteres zebrájukon nem akarnak elférni, folyton a kerékpársávot is magukévá teszik, a bringás meg szív, és próbálja nem eltalálni őket.

2015. szept. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
9 remélem nem vezetsz semmit, még csattogós lepkét se
2015. szept. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Alex Fly ***** válasza:
100%
@11: akkor körül kellene nézni. Itt sok esetben keresztezi a kerékpárutat járda és ezt egyes helyeken zebrával oldják meg. És ha már 12 éve bringás vagy, akkor most már itt lenne az ideje elővenni azt a fránya KRESZ-könyvet és elolvasni, milyen szabályok alapján kell(ene) kerékpárral közlekedned. És akkor nem írnál olyan hülyeségeket, hogy a kereszteződésben le kell szállni. Jó lenne tudni, honnan veszel ilyen tévképzeteket...
2015. szept. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 TímeaNoémi válasza:
A KRESZ-t nem hülyék találták ki, csak azoknak az embereknek, aki nem igazán tudják felfogni, hogy pl. a villamosnak pusztán csak azért van előnye, mert a fékútja (vas vason fut, kicsi az ellenállása), mint egy autónak. Szóval a KRESZ mindig a gyengébbet védi - ez esetben a gyalogost.
2015. szept. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Mondjuk benne van a nevében gyalogos átkelőhely ami gyalogosok számára van fent tartva .
2015. szept. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Alex Fly ***** válasza:

Igen, benne van a nevében. Ezért nem használható az autóút vagy az autópálya motorkerékpárral, az autóbuszsáv taxival vagy akár a személyi számítógép üzleti célokra...

Vagy nem.

2015. szept. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Krill válasza:

Savazzátok a 9-est de igaza van. Gyalogosoknak nem csak jogai vannak hanem kötelességei is, és teljesen logikus és ésszerű ez így.

A zebrÁN elsőbbsége van a gyalogosnak, ez igaz. DE a zebrára csak akkor léphetsz le ha meggyőződtél hogy biztonságosan át tudsz kelni!!!!!!!!!!!!


Azaz ha féktávon belül lelépsz és elütnek akkor te vagy az (el)hunyó.


Ráadásul nem lehet váratlanul lelépni sem.


Én tanultam még kreszt óvodában és iskolában is és úgy tanították hogy megállok. Körülnézek előbb balra, jobbra majd megint balra és ha nem jön semmi akkor mehetek át.


Az is igaz, hogy a kampány előtt eléggé elnyomott státuszban voltak a gyalogosok. Veszélyes volt átkelni néhány helyen mert semmi tolerancia nem volt a gyalogokkal szemben. Azonban a "zebra a gyalogoké" kampány pár tahó gyalogosnál túl lőtt a célon...bár ezt a problémát majd megoldja a természetes szelekció, csak azokat az autósokat sajnálom akiknek emiatt megy tönkre az élete.


A gyalogosok meg feltűnően tojnak a bringaútra, úgy használják mintha csak járda lenne, szóval jogosan ordította le a fejed. Én nem ordítottam volna le a fejed, de kb 30-as tempóval közlekedek, és ha te úgy gondolod hogy nem zavar ha ennyivel megyek el melletted, akkor engem sem zavar.

2015. szept. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Alex Fly ***** válasza:
100%

Van némi igazság abban, amit írsz, ám a KRESZ ebben az esetben egyértelmű.

"a zebrára csak akkor léphetsz le ha meggyőződtél hogy biztonságosan át tudsz kelni!!!!!! " - fel van festve, ki van táblázva: ez a hely azért van, hogy itt biztonságban átkelhessek.

"Azaz ha féktávon belül lelépsz és elütnek akkor te vagy az (el)hunyó." - a KRESZ 43. paragrafusa szerint ez nem fordulhat elő. Ha a gyalogos "féktávolságon belül" lép a zebrára, akkor a járművezető túl gyorsan hajtott.

"Ráadásul nem lehet váratlanul lelépni sem" - igaz. Gyalogátkelőn sok minden lehet váratlan: pl. tengeralattjáró, mamutcsorda, birodalmi csillagromboló, stb. Speciel egy dolog nem: a gyalogos. Mégis, mi várható egy gyalogátkelőn?

"Azonban a "zebra a gyalogoké" kampány pár tahó gyalogosnál túl lőtt a célon..." -elég elkeserítő, hogy kampányra van szükség azért, hogy egyesek tisztában legyenek a rájuk vonatkozó legalapvetőbb szabályokkal. Attól, hogy sokan nem ismerik/nem hajlandóak betartani, ez egy negyven éve létező szabály. Nem az a gond, hogy mostanában kezdik betartatni a járművezetőkkel, hanem az, hegy eddig senki nem foglalkozott ezzel.

2015. szept. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!