Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Balkezeseket kérdezem, mennyir...

Balkezeseket kérdezem, mennyire nehéz-könnyű megtanulni használni a kézi sebességváltót, ami a vezetőülés jobb oldalán van?

Figyelt kérdés
Nekem ez fejtörést okoz, lesz-e vele problémám, mert kevés dolgot tudok jobb kézzel jól csinálni (ilyen pl. az ollóval vágás), nem áll rá úgy a jobb kezem a dolgokra, pl. se kanállal enni se írni nem tudok jobb kézzel. Szóval lehet, hogy automata váltós kocsim lesz, de tanfolyamon így is meg kell tanulni használni ezt is.
2009. máj. 14. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Nem finommechanikai müvelet,hogy tologatod a váltót,biztos menni fog. Én is balos vagyok,mondjuk a jobb kezemet is ugyanugy hazsnálom,de nem okoz gondot soha a váltás.
2009. máj. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Remélem, menni fog, biztos meg tudom tanulni, csak azt nem tudom, hogyan :-) Néha úgy érzem, hogy könnyebb lenne megtanulnom jobboldali vezetőüléses autóval, mint amilyennel Angliában közlekednek, de ahhoz ott kéne tanulni :-) De ez is menni fog, de azért ha valaki hasonlóan dominánsan inkább balos, annak a tapasztalata is érdekel, hogyan ment, mi volt a trükk :-)
2009. máj. 14. 21:59
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is balkezes vagyok erőteljesen, vezetni se szeretek, de ez a váltóprobléma soha nem merült fel.
2009. máj. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Szintén balkéz! Nekem sosem okozott nehézséget. Így tanultam meg, első pillanattól kezdve ez volt a normális és természetes számomra! Spontán jött az egész, ilyenen sosem agyaltam.
2009. máj. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :-) Csak azért merült fel a kérdés, mert vannak problémák a jobb kezem koordinálásában, nem feltűnő, tudom irányítani bizonyos esetekben, de nem mindennél, és ezért merült fel, hogy ezt fogom-e tudni irányítani. De ha másnak is sikerült, nekem is menni fog. :-)
2009. máj. 14. 22:56
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj az angolokra! Nekik bal kézzel kell a botváltót kezelni! (A statisztikák szerint az emberek 85 százaléka jobbkezes.) Nekik is megy.
2009. máj. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gondod nem lesz, mert eleve jobb kézzel tanulod meg.
2009. máj. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Férjem is balkezes, neki semmi gondot nem okozott. És én is vezettem már jobbkezes létemre jobbkormányos autót, azzal sem volt gond. Mondjuk ha azt vesszük, a kormányt fogó kéznek kell ügyesebbnek lennie elvileg, mert azzal nagyobb baj, ha elszúrsz valamit :S
2009. máj. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Angliában meg szerinted csak balkezesek laknak? Mert ott is megtanulnak a rendes jobbkezesek vezetni.
2009. máj. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vezetek autót de motorozok jobb lábas létemre és a váltás bal lábbal abszolút nem fura:) pedig labdába nehezen tudok rúgni vele
2009. máj. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!