Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tegyek, hogy leküzdjem a...

Mit tegyek, hogy leküzdjem a félelmem az autóvezetéstől?

Figyelt kérdés
2éve van jogsim,de nem nagyon vezettem ezalatt az idő alatt,inkább csak a környéken(kisváros),de mivel muszáj mennem,mert bölcsődébe,óvodába kell vinni a gyerekeket valahogy jó lenne legyőzni a félelmeket.Nem is félek,rettegek.Hogy lehet ezen túl lenni?
2015. okt. 5. 07:48
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk nyugodj meg.........egyébként így egyáltalán hogy kaptál jogosítványt?!?
2015. okt. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Esetleg hívj fel egy autósiskolát. Sokat segíthet ebben az esetben 1-2 óra oktatóval a jobbodon.
2015. okt. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Így inkább ne vezess, mert balesetet OKOZOL. Nem kötekedés. Aki fél, az hibázik leginkább ( a nyílvánvaló nemnormális, gyorshajtók mellett.) Ahogy javasolták, autóssuliban lehet gyakorlóórákat vwenni. Már csak a gyerek miatt sem reszkíroznék a helyedben.

Anyám sem mer vezetni, de ezért nem is engedjük, mert már ment bele autóba, mivel félt, hogy nem fog tudni megállni és leblokkolt.

2015. okt. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Ezt csak a gyakorlat oldja fel. Vegyél erőt magadon és ne csak akkor menj valahová ha kell,hanem csak úgy hobbiból indulj el "autókázni" cél és időkorlát nélkül amerre az út visz. Menj olyan helyre ahol nincs senki,elhagyott bekötőút üres parkoló gyártelep , és ökörködj a kocsival, szeresd meg a vezetést ismerd ki a gépezetet.
2015. okt. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Seila ***** válasza:
23%

Valaki azért nem lett ürhajós, mert nem felelt meg az elvárásoknak. Valaki azért nem lett szakács, mert konyha helyett a fürdöszobában akart fözni és stb. és stb. és stb.....

Szóval itt vagy te egy ezredik eset és itt az alkalom és elhatározás, hogy végleg és örökre állj le a vezetéssel és el kell felejteni, ha nincs hozzá hajlamod, akkor kár eröltetni.

Szerintem maradj a bicajnál, saját és mások testi épségért.:)

Bocsi.:)

2015. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4%
Ne vezess akkor, ön és közveszélyes. Még a végén elütsz 10 gyereket az óvodánál.
2015. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szűcs Róbert válasza:
Próbálj meg rájönni, hogy mitől félsz. Lehet, teljesen jól vezetnél, ha le tudnád küzdeni a félelmedet. Lehet egy rossz élmény (pl. egy balesetet láttál vagy átélője voltál), valaki elvette az önbizalmadat a vezetés terén (oktató, vagy valamelyik családtag). Szóval próbálj kiindulni abból honnan ered a félelmed, akkor tovább lehet lépni. De el kell döntened, hogy akarsz-e vezetni? Meg lehet mindent oldani autó nélkül is...
2015. okt. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom olvasod-e még a válaszokat, ha igen:

Én tanulok még, de ugyanezt éreztem én is, amikor elkezdtem a vezetést, nagyon bonyolultnak éreztem, hogy mindenre oda kell figyelni, és rengeteg vezetni nem tudó figura van főleg a környéken. abba is hagytam, egy jó ideig csak nagyon ritkán vezettem. aztán egyszer csak azt éreztem, hogy muszáj elkezdenem, és menni fog, meg lehet tanulni. akkor újra órákat kezdtem el venni, még mindig félek néha, ha pl ködben és sötétben kell 80-al menni, de meg kell szoknom, egyre jobban megy, és így nő a kedvem is:) Keress egy jó autósiskolát, rendes tanárral, rengeteget segíthet! Sok szerencsét és jó vezetést! :)

2015. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!