Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mire számíthatok? Koccanás...

Mire számíthatok? Koccanás önhibából?

Figyelt kérdés

Ma sikerült egy rossz helyzet miatt koccannom egy autóval. 2x is megálltam a Stop táblánál, ám úgy láttam, a balról haladó kocsi előtt beférek, mert lassított. Éppen egymásba értünk, nálam csak a felnin lett karc, a másik autónak pedig a karosszéria, és a lámpa bánta, ahogy a kerekemnek gurult, van érvényes kötelezője az elszenvedőnek. Rendőrt nem hívtunk, félreálltunk, a balesetit kitöltöttük, elismertem, mert ugye az én hibám, senkinek semmi baja.

Mi várhat rám? 6-7 hónapja van jogsim, most ujra kezdodik a kezdo vezetoi engedelyem? Illetve azt tudom, hogy magasabb lesz a bónuszom. Köszi mindenkinek előre is! 19/F



2015. okt. 20. 22:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Plusz annyi, hogy még idáig semmilyen balesetem, szabálysértésem nem volt.
2015. okt. 20. 22:59
 2/8 anonim ***** válasza:
A bónuszod alacsonyabb lesz, nem pedig magasabb. Ha van köteleződ akkor a biztosító elintézi, nekem simán ment, moccannom se kellett. Kimegy a kárfelmérő ahhoz akinek a balesetet okoztad és kifizetik. A te kocsid pedig csak akkor lesz javítva ha van Casco-d is.
2015. okt. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a biztosítóra bízod a kárrendezést romlik a bónuszod, tolódik a "kezdő vezető" besorolásod.

Megegyezhettetek volna úgy, hogy te rendezed a kárt, akkor a fentieket megúszod, de lehet anyagilag megterhelő lett volna zsebből fizetni (mivel nem tudjuk milyen autóban milyen összegű kárt okoztál)

A vétlen félnek nem kell a te károdat rendezni a te autódat is neked kell megjavíttatnod (bár azt írod annak nem lett komolyabb sérülése)

2015. okt. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ment a felpontozás, köszi!
2015. okt. 20. 23:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a bónuszod ugrott, de kb így van amit az előttem szólóak írtak. Holnap jelented a biztosítódnál mi történt elintézik a papírokat utána akinek a kárát okoztad az övét is és ennyi. Más egyéb bajod nem lehet ebből, mint írtad nem volt komolyabb gond.


Én is csináltam 2 éves jogsimmal egy koccanást, igaz ott mögöttem jövő fél állt be hirtelen mögém a semmiből. Semmi baj nem volt a dologól nekem a hátsó lámpám tört meg egy picit és a lökhárítómon lett egy tenyérnyi horpadás, a másik autón meg csak egy apró fél tenyérnyi horpadás meg kapott az én autóm festékéből egy kis foltot, de mivel mindkét autó egy romhalmaz volt a másik illetővel meg valami nem stimmelt, és én is hibás vagyok mert nem figyeltem eléggé így lerendeztük azzal hogy nem történt semmi, és utána se lett bajom tőle mert 1 évvel később a munkatársam lett az illető és akkor szinte már el is felejtette a dolgot.

2015. okt. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mivel sérülés nem történt, rendőri intézkedés nem volt annyi a dolgod, hogy a biztosítódnak jelented az esetet, ők mindent intéznek.


Ha 19 éves vagy valószínűleg úgyis 0-ás bónuszod volt, annyi, hogy most 2 évig az is marad a baleset miatt és kész.

2015. okt. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kivel előbb, kivel később, de történik hasonló..

az alap az, hogy a vétlen fél a kitötött, aláírt kárlappal beballag a saját biztosítójához, az majd intézi a többit..


értesíteni fognak a történtekről, felajánlják, hogy fizesd ki a vétlen autóban keletkezett kárt, akkor nem sorolnak vissza..

ne fizess, mert azért van a biztosító..legfeljebb később lépsz feljebba bónuszon..


a te károd a te károd, azt majd megoldod, a vétlenét pedig rendezi a biztosító..

ezt úgy hívják, hogy tanulópénz...így, vagy úgy,de valamennyien megfizetjük...


ezentúl tudni fogod, hogy a stoptáblánál (is) bármi előfordulhat..főleg hinni nem szabad...hanem türelmesen várni..


ez nem kioktatás, hanem saját tapasztalat..


:-(

2015. okt. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Ha 19 éves vagy valószínűleg úgyis 0-ás bónuszod volt, annyi, hogy most 2 évig az is marad a baleset miatt és kész."


Nem marad A00-ban, hanem M02-be kerül, ami a bónusz ellentétje, és az A00-hoz képest jó 20%-kal magasabb kötelezőt fog eredményezni (az M01-M04 kategóriáknál általában szintenként kb 10% a plusz díj).


A jogsidat egy koccanás miatt nem fogják elvenni. Ha az egész lezajlott, majd kapsz egy levelet a biztosítódtól, hogy mennyibe került a másik autójának a javítása. Választhatod azt, hogy kifizeted egyben az összeget (ne csodálkozz, ha amit írtál az laza félmillió lesz), de úgysem fogod azt választani, így marad a már leírt bónusz-visszasorolás. Az egyébként lényegtelen, hogy a másik félnek van-e kötelezője, mivel a balesetet te okoztad a te biztosítód fog fizetni neki. A te autódat te javíttatod saját pénzből (illetve ha van Casco, akkor arra).

2015. okt. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!