Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Meddig használható a téli gumi?

Meddig használható a téli gumi?

Figyelt kérdés
Van egy szett 2003-as évjáratú téli gumi szettem, 5-6 mm mintával. Gondolkoztam a cserén, de egy kicsit pénzkidobásnak tartom, hogy ilyen jó állapotú gumit eldobjak, mert nincs velük bajom, tapadnak rendesen. Eléggé megoszlanak a vélemények, egyesek 8 év felett már nem használnák, más még 15 évesen is jónak tartja. Nektek mi a véleményetek? Cseréljem őket?

2015. nov. 18. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Én nem lennék nyugodt ilyen idős gumikkal. Biztos hogy nincs már olyan tapadása mint kellene.
2015. nov. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Hiába jó a mintázat rajta, a gumi öregszik. Max 6 év aztán kuka, te viszont már egy 12 éves gumit használsz. Nem biztonságos hidd el.
2015. nov. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Gábor t ***** válasza:
Szia. Lehet , hogy még jó. Kipróbáltad, azt mondod tapad, hóban meg latyakban , majd meglátod. Én egy hónapja dobtam ki két gumit 10 évesek voltak , de már kezdetektől fogva csúsztak a nedves aszfalton, és kb 5 éve nem is használtam őket. De van egy ismerősőm , ő például 2003- verseny gumikat használ, persze versenyre , nem biztos ,hogy mindegyik gumija ennyi idős, de van neki ilyen is. Hogy jó e a gumi talán állapot márka, és-vagy minőség kérdése.
2015. nov. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Ilyen gumival nem szabad közlekedni. Hiába látod jónak szemmel, a valóságban már nagyon megkeményedtek, és nagy sebességről a fékutad több mint 10 méterrel is megnőhet.
2015. nov. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg mennyire vannak kikeményedve. Ha télen nagy hóban nem muszáj menned szerintem elhasználhatod őket. Vagy ledarálod nyáron.

Nekem a 9 éves téliek már eléggé ki vannak keményedve. Az utolsó téli, aztán a nyári szezonuk után mennek a levesbe. Tényleg érdekes, hogy nyáron meg télen hóban jól tapadnak, de esőben katasztrófa. Olyan, mintha kemény műanyagon autóznék.

2015. nov. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, még gondolkozom rajt. Viszont egy vizsgahelyen azt mondták, 5 évesnél öregebb gumival nem megy át műszakin, úgyhogy lehet csere lesz belőle.
2015. nov. 19. 16:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól függ: ha nem repedezett, amit kétlek, és a tapadása is megfelelő, akkor bármeddig.

De egy apró repedésekkel gazdagodó (6 éves körül már lesz rajtuk szerintem), azaz kiszáradó, kikeményedett gumit, ami már nem fog jól, az első kerekekről mindenképp cserélnék, mert ezeken múlik a lassulás. Két új, jobb fajta mondjuk 30-60, egy enyhe, koccanás meg szerintem több, úgyhogy inkább költöm gumira, mint bevállaljam.


Magam az élvonalbeli tapadású téli gumikat részesítem előnyben, amik szárazon is jól tapadnak, plusz a kopásállóságuk is kiemelkedő (ADAC, ÖAMTC, stb. tesztek, de főleg olyanok alapján, ahol nem pontban, hanem méterben szerepel a gumi teljesítménye), és ezeket használom egész évben. Mikor az elsők elkopnak (egy téli gumi hóban már 5-6 mm-nél is problémás, 4mm-re kopva pedig már nem téli gumi!!!) téli viszonylatban, mennek hátra, az újszerű hátsók előre, és amint lehet (nem sürgősen) a kopottak cserére kerülnek. Így elhasználom a gumit, ami relatíve fiatal, ahelyett, hogy kiváló mintázattal, elhasználatlanul öregedne el.

2015. nov. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6 év a gumik élettartama. 12 éves gumid már semmire nem jó. Hiába van rajta még elég profilmélység és nem repedezett, a gumi anyaga elöregszik és veszélyessé válik. Én pont ilyen miatt sodródtam bele az árokba. A gumi nem játék.
2015. nov. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én tegnap tudtam meg hogy 16 éves gumikkal kocsikáztam egész télen XDDDDD
2022. márc. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!