Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha az 5. forgalmi vizsga után...

Ha az 5. forgalmi vizsga után a PÁV sem sikerül, akkor soha többé nem lehet jogosítványom?

Figyelt kérdés
Olyan válaszokra nem vagyok kíváncsi, hogy "ilyen embernek nem szabad akkor vezetni", mert egy munkahelyhez elengedhetetlen lesz később.

2015. nov. 26. 10:45
1 2
 1/17 Beviz Elek ***** válasza:
90%

Remélem hogy nem.


Inkább legyen olyan munkahelyed ahol nélkülözhető a jogsid minthogy ezek után megszerezhesd.

2015. nov. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan válaszokra nem vagyok kíváncsi, hogy "ilyen embernek nem szabad akkor vezetni", mert egy munkahelyhez elengedhetetlen lesz később." - Hát. pedig az a szomorú helyzet, hogy másmilyen válaszra nem nagyon számíthatsz.


Elméletileg a határozat kézhezvételétől számítva 10 munkanapon belül ( igazolás esetén, hogy ezt önhibádon kívül álló ok miatt nem tetted meg 15 naptári napra módosul)fellebbezhetsz. Ez esetben lesz egy új vizsgálat, de ok reményt ne fűzz hozzá. Ha az is bukta akkor kapsz egy "Alkalmatlan" minősítést, és nem lesz jogsid.


Azért az nagy ( talán túlzottan is nagy) önbizalomra vall, hogy ötszöri bukta + egy sikertelen rendkívüli PÁV után te olyan állásban gondolkodsz, amihez gépkocsi vezetése hozzá tartozik.

2015. nov. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
ok=sok
2015. nov. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Csak, hogy tisztázzam, most buktam meg másodjára, kizárólag azért tettem fel a kérdést, mert már most be vagyok sz@rva. Egyébként arra voltam kíváncsi, hogy "csak" pénz kérdése a jogosítvány, vagy sikertelen PÁV után soha nem lesz több sanszom? Valahol olvastam, hogy sikertelen vizsga esetén 2 év múlva, újra lehet próbálkozni.
2015. nov. 26. 11:18
 5/17 anonim ***** válasza:
33%

Ez igaz. A jogerőre emelkedéstől számított 2 év elteltével újra jelentkezhetsz PÁV-ra.

De tényleg nem rosszindulatból írom: felejtsd el a jogsit! Egyszerűen alkalmatlan vagy a járművezetésre. Ez nem szégyen, erről nem tehetsz, de ha erőlteted, akkor azzal esetleg a saját vagy mások halálát okozhatod!

2015. nov. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Csak elég nehéz feldolgoznom, hogy mérnök diplomával egy ilyen egyszerűnek gondolt dolog kifogjon rajtam. Sokkal nehezebb lelkileg felkészülnöm (jobban is izgulok) egy forgalmi vizsgára, mint bármely volt zárthelyimre.
2015. nov. 26. 11:37
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

De hogyan? Mármint hogyan izgulhatsz tőle jobban, mint mondjuk egy szigorlattól?


A vezetés, ahogy arra szántalan példát láthatsz, nem végzettség kérdése - a korábbi "engedményes" időszakban volt aki 8 általános nélkül is megszerezte.


Két bukás nem a világ, de nem a vizsgáztatási rendszerben kellene elmerülni, hanem átgondolni hogy mit csinálsz rosszul.

2015. nov. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%

#7:

"Két bukás nem a világ, " - Ötször bukott a vizsgán, kétszer az 5 sikertelen vizsgát automatikusan követő PÁV-on bukott.

Nincs olyan, hogy rosszul csinálna valamit, egyszerűen alkalmatlan. Nekem totális botfülem van, így akárhányszor nekifuthatnék, soha nem kerülnék be a zeneakadémiára. Más pedig a testalkata miatt alkalmatlan balett táncosnak...

2015. nov. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves #8! Olvasd el légy kedves a #4 számú bejegyzést, a kérdező hozzászólását. De most figyelmesebben.
2015. nov. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#9.

Lehet, hogy igazad van. A kérdező picit zavarosan fogalmaz.

Nekem úgy tűnt, arról beszél, hogy a PÁV-on bukott meg már másodszor is, és ezért kérdezi, hogy két év múlva jelentkezhet-e újra. Pláne, hogy ezt a PÁV fellebbezési lehetőségről írt hsz-em után írta.


Ha félreértettem, és csak a forgalmin bukott másodszor, akkor nincs mit izgulnia, ebben igazad/ igazatok van.

2015. nov. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!