Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az olyan emberek akik mindig...

Az olyan emberek akik mindig nyugodtan vezetnek, azok az évek és a rutin miatt teszik, vagy mert olyan a természetük?

Figyelt kérdés

Úgy merült fel bennem a kérdés,hogy édesanyámnak volt egy műtétje, és a szomszédunk osztályvezető főorvos, ő ajánlotta neki a kórházat, és felajánlotta,hogy be is visz minket.

Már elég idős a fickó, azt hittem szépen békésen elindulunk, de ő eleve késett mert mindig visszarohant valamiért a házába.

Beültünk az autójába, egy Mercedes R-350-es félig egyterű félig terepjáró szerűség,full extrás csoda.

Már azt hittük,hogy jól elkésünk, de mondta,hogy dehogyis, időben ott leszünk, miközben minimum 20 perccel később indultunk a kelleténél.

Csak azt láttam,hogy autópályán is hagyjuk le az autókat, de nem éreztem nagynak a tempót, aztán ránéztem az órára, és 175-öt mutatott, közben ő békésen telefonált a fülén lévő head-settel, az autóban meg halkan szólt valami modern elektronikus zene, nagyon laza volt.

Budapestre érve is a kissé beállt utakon kerülgette az autókat minden irányból, akkor is telefonált, de tényleg olyan magabiztosan csinált mindent,egy percre sem álltunk meg a dugóban, teljes biztonságban éreztem magam végig,persze amúgy se szóltam volna neki,hogy ésszel.


Elnézést kérek ha valakinek természetes ha ilyet lát, én most csinálom a jogosítványt, számomra megdöbbentő,hogy vannak emberek akik így képesek vezetni.Két telefonálás között még édesanyámmal is elbeszélgetett, megoszlott a figyelme szépen, de nem történt semmi "majdnem" galiba.


2015. nov. 28. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Rutin, tapasztalat, vérmérséklet és ügyesség kell hozzá. Meg azért ennek a tempónak a komfortos és biztonságos tartásához már egy jobb autó sem árt. Mert az én 16 éves 1.4-es Hondám is megy 175-öt, de akkor már akkor a menetzaj, hogy nem komfortos, meg ott már nem igazán gyorsan meg ilyesmi. Van akinek egyszerűen nincs tehetség és levezethet egy millió kilométert, akkor sem fog így vezetni. Van aki nagyon tapasztalt, ügyes sofőr, de más a vérmérséklete és vagy nem megy ilyen gyorsan, mert nem érzi úgy jól magát vagy agresszívan vezet, mert olyan a stílusa, szóval sok mindentől függ.
2015. nov. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Egy tapasztalt sofőrnek, normál időjárási körülmények és látási viszonyok között autópályán 175 km/h nem egy túl nagy kihívás. Tény, hogy jobban kell figyelni mint alacsonyabb sebességnél - már a traffipaxok miatt is - de nem nagy mutatvány.
2015. nov. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Autópályán tényleg nem nagy ügy a 175, hidd el, gyorsan menni mindenki tud egyenesen (feltéve ugye, ha nincs tele a pálya). Nagy forgalomban, városban sokkal nehezebb vezetni, nemhogy gyorsan, de még csiga tempóban is sokszor.


Amúgy nekem is van ilyen ismerősöm, megy 110-el faluban is, mert ő tud vezetni, meg így is biztonságos, satöbbi. Most találkozott a szalagkorláttal. Egy másik ismerősömről meg hallottam, hogy vezetés közben lazán játszik a telefonjával, végig azt bambulja és van, hogy a kormányt se fogja, hanem a telefonját nyomkodja... 50 körüli pasi, ráadásul úgy csinálja ezt, hogy mögötte ül a gyereke.... előbb utóbb az ilyen jampik mindig csattannak, csak azt remélhetjük, hogy egyedül lesznek és nem másnak mennek neki, hanem mondjuk egy fának.

2015. nov. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyakorlat teszi ezt,meg kell egy hozzáállás is. Ha olyan az ember munkája élete stb hogy szinte soha nem kell sietnie sehová akkor nem tanulja meg a nyomulást,szépen beáll egy sávba és araszol lágy muzsikaszóra.

Érdemes lenne beülnöd egy autós futárhoz vagy taxishoz is aki már tolja sok éve és fővárosi dugókban kell 40-50 címet kivinnie időre, vagy 3 perc alatt az ügyfélnél lenni..ők is nagyon vágják a témát.Van gyakorlat és ezt kívánja meg az életvitelük.

2015. nov. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!