Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki volt a barom akkor?

Ki volt a barom akkor?

Figyelt kérdés

Az oktató és több rutinos vezető azut mondta ha nincs lámpa, ami megfogja őket, és csúcsforgalom van, és folyton jönnek, akkor másnap reggelig ott álhatsz ha nem enged el senki.

Ilyenkor szépen araszolva, centiről centire haladva gurulsz elkőre, és egy idő után lesz valaki aki már nem fér el, vagy nem akar centizni és elenged.


Megpróbáltam, kb 50 autót elengedtem, majd egyik már nem fért be közém és a járdasziget közé, megállt és nyomta a dudát rám! Majd centizgetve elment!

A következő elengedett!


Most mit csináltam rosszul?

Ha elengedett volna kb. 3mp és eltűnok az útjából így meg centizgetett és majdnem fél percet elveszített!



2015. febr. 24. 09:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos lehet itt átkozódni de neki volt igaza. Te pofátlankodtál be sunyi módon araszolva míg be nem nyomod magad.


Az már más kérdés, hogy ha lehetőség van rá egy-egy autót be lehet engedni, sőt szerintem illik is. Az már vérmérséklet kérdése, hogy tahó módjára reagálta le.

2015. febr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
44%

Ha neki elsőbbsége van, nem tarthatod fel, hiába jönnek 50-en, vagy akár 100-an is. Te sem örülnél, ha kijönnének eléd.

Ilyen helyzeteken segít a helyismeret, lehet, hogy 2 utcával arrébb van lámpa, ahol át tudsz menni.

2015. febr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem folyamatos kocsisor esetén illik egymást elengedni, de legalábbis kůrva nagy tahóság és felesleges is centizni, dudálni, hiàba van a szabály szerint elsőbbséged. Nem kell mindenből presztízskérdést csinálni: inkább segítsük egymást az utakon!
2015. febr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
23%
2-es, nincs igazad. Nem veszélyeztethetsz (hirtelen fékezésre, irányváltásra nem kényszeríthetsz), de igenis akadályozhatsz. Ez az elsőbbségadás lényege és minden KRESZ könyv említést tesz róla.
2015. febr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
18%

én abból indulok ki, hogy ő is félti a kocsiját, tehát felteszem a kezem, hogy "köszi" (lehúzott ablaknál) és simán kigurulok, tempósan


amit te csináltál azzal az a baj, hogy csak szépen toltad előre a verdát, de nem látszott rajtad, hogy el is indulnál ... nincs tökölés, ha be akarsz sorolni!

2015. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
67%

Ha folyamatosan jönnek az autók, akkor sem tudsz kimenni, ha rutinos vezető vagy!

Ezt a kigurulást meg felejtsd el! Ha ilyenkor beléd megy valaki, te fogsz adni betétlapot.

Előbb-utóbb csak kienged valaki.

Amit te csináltál, az az elsőbbségről lemondás kierőszakolása, ez a való életben nem működik, kár, hogy rutinos vezetők is ilyen tanácsot adnak.

2015. febr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
54%
#4 Tehát ha védett úton megyek, és kijön elém valaki úgy, hogy meg kelljen állnom, az rendben van? Akkor minek van egyáltalán elsőbbség az egész közlekedésben?
2015. febr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
24%

Neked volt igazad. Ha nem működik a lámpa, az nem azt jelent, hogy akkor az a sor, akinek elsőbbségadás táblája van, sose mehet. Illene a másik sornak elengedni a többieket is.

Ilyenkor valóban az a megoldás, hogy araszolsz, aztán valaki már úgy gondolja, hogy túlságosan belógsz és megáll. Mást nem tudsz tenni.

Ilyen idegeskedős, dudálósokból meg van elég sok, mindig fog találni valami indokot, hogy dudálhasson, úgyhogy nem ez volt az utolsó, hogy rád dudáltak :)

2015. febr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
23%
7: A valaki csak úgy kijön eléd, az nem ugyanaz, amikor egy kereszteződésben araszolgatunk és valaki bejönne eléd.
2015. febr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 szántóvető ***** válasza:
36%
vannak forgalmi helyzetek amikor ki kell erőszakolni az elsőbbséget,a buszosok is ezt csinálják (akkor is mikor nem lenne indokolt.)nyugaton nem jellemző hogy ledudálják a fejed,itt balkánföldön sokkal gyakoribb a tahó magatartás.
2015. febr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!