Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Külsősként/leírva, érthető az...

Külsősként/leírva, érthető az általam végrehajtott manőver?

Figyelt kérdés

Én igyekszem mindig felelősséggel, a szabályok szerint vezetni.

Inkább szidom a hülyéket, de én igyekszem nem hülyeséget csinálni, persze nem vagyok tévedhetetlen, és nagy ritkán rálépek a gázra, persze akkor sem túlzottan.


A mai nap 70-es táblánál 90-el mentem, mert már csak pár méter volt a lakott területen kívüli szakaszig, ahol már mehetek 90-el is, így gondoltam belefér a "gengszter életbe."

Azonban nagy ívben elém kanyarodott egy Yaris.

Tökölt egy kicsit, aztán csak megindult.Én fékeztem, de csikorgott a gumi, és érezhető volt,hogy nem fogok tudni megállni, így azonnal elengedtem a féket, és a kanyarodóban jobbról megelőztem.

Balra is volt egy kanyarodó sáv, de oda nem akartam bemenni, meg jöttek szemből is, baleset veszélyesebb lett volna.

Persze akkor így nem tudtam végiggondolni, de ez a jobbról előzés így is csúnya szerintem.

Nem mások miatt ragaszkodom a KRESZ-hez (többnyire) hanem magam miatt, de szerintem ez nagyon úgy, jött le mintha szándékosan csináltam volna.

A Yaris ment 15-el, én meg 90-ről maximum 50-re tudok fékezni, és úgy bele.Mondjuk baleseti helyszínelő az nem vagyok, de ez lenne a tippem.


2015. dec. 5. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Most akkor mi is a kérdés?
2015. dec. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan jártam volna el, csak közben még nyomtam volna a két hüvelykujjammal mindkét kürtgombot egyszerre...
2015. dec. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha belátható a szakasz őt hozták volna ki hibásnak,ha 90-ről nem bírtál volna csak 50-is lassulni, akkor 70ről sem álltál volna meg.. Amúgy kikerülted, gáz nem volt felesleges ezen rágódni.
2015. dec. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A yaris meg gondolom anyázott magában, hogy mi a francot képzelsz magadról, jobbról mersz előzni? :D


Bár kétlem, hogy abban a helyzetben még volt időd mérlegelni, hogy melyik kanyarodó sávba rántsd az autót, de gratula. :D A gengszter élettel meg csak óvatosan.

2015. dec. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%

Genszterke- mi is a kérdés? Mindenkit "Inkább szidom a hülyéket"... Mint okos "ember nem közlekedik 70 táblánál 90 el...

Kár, hogy a Yaris nem dádázott meg! De ami késik az nem mullik!!! :)

Ja gondolom a pirosra is rátudsz nyomni ??? Ugye?? Le xarom egyébként-kihoztad belőlem-gengszter életű.

2015. dec. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem számít mennyivel mentél, mindig az a hibás, aki nem adja meg az elsőbbséget. még motorok esetében is akik 150-el mennek, akkor is 50-50%, a te eseteben meg főleg a yaris a hibás. én minden nap találkozok iylen hülyékkel, de leginkább buszosokkal hogy nem számít nekik céges kocsi stb azt jönnének ki, azt hiszik ők a királyok, azt műszak után meg kezdődik a kis ivóka a panel erkélyen ;)
2015. dec. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Rbből az egészből az a tanulság, hogy nem véletlen a sebességkorlátozás.


Mindig jönnek a Fittipaldik, hogy nem értik, itt meg ott miért van sebességkorlátozás. Hát ezért, bazze. Te már éred. Talán.

2015. dec. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Inkább az a tanulság hogy ne kanyarodjunk ki eszetlenűl mások elé. Egy beláthatatlan kanyarban természetesen előfordul ilyen ha a másik száguldozik, de normál esetben illene körülnézni és felmérni a közeledő autós tempóját mielőtt kicsapjuk elé. Azért a 70 és a 90 között nincs akkora különbség hogy nagy meglepetés érhesse a másikat.
2015. dec. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

70 és 90 között 13 méter a fékút-különbség. Azért az nem elhanyagolható.


És a sebességkorlátozás azért van, hogy TÉGED védjen. Ebben az esetben azért, mert van egy kereszteződés, ami talán nehezen belátható, talán csak sok baleset történt, és EZÉRT nem engedik, hogy gyorsabban menj. Mert 90-es korlátozás mellett meg mennél 110-120-szal, és akkor meghalsz, ha egy bamba, kalapos pistabácsi kikanyarodik eléd.

2015. dec. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Beviz Elek ***** válasza:
De végülis a kalapos bamba Pista bácsival van a probléma aki nem adja meg az elsőbbséget nem? Mert Pista bácsi a macisajtnál körül kellene nézzen és csak akkor indulhatna el ha megadná az elsőbbséget, tehát a kérdező nem teremne mögé csikorgó kerekekkel.
2015. dec. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!