Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sötétben, sűrű ködben települé...

Sötétben, sűrű ködben településen belül biciklizni veszélyes?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy szeretek biciklizni, most is el akartam menni itt a településen belül egy kicsit most így estefele. Sötét van már és sűrű köd, dehát oda tudok én figyelni amire kell. Viszont az anyámmal össze is vesztem emiatt, szabályosan megtiltotta hogy elmenjek biciklizni mert szerinte veszélyes. Ennek ellenére elmentem volna persze csak aztán elkezdett fenyegetőzni, hogy ha elmegyek akkor nem fog velem szóbaállni mostanában meg ilyen dolgok. Holott a település azért tele van biciklisekkel szerintem, és szerintem nincs más 20 éves rajtam kívül akinek megtiltja bárki is hogy elmenjen.

Csak szerintem reagálja túl nagyon ezt az anyám? Lehet nem a legbiztonságosabb persze ilyen időben a biciklizés, de nehogymár 20 évesen ne szabadjon elmennem késő délután a köd miatt.

Meg is mondtam neki a magamét emiatt, de csak a saját igazát hajtogatta.

Kinek volt igaza?


2015. dec. 28. 17:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Oda tudsz figyelni amire kell - írod. Igen, de hátul nincs szemed, és hiába villog a piros (ha van), ha egy autós pont nem vesz észre és kész a baj.

Ködben csak azért, hogy bringázz, inkább ne.

Igaza volt anyádnak, én se engedném. Értem hogy 20 éves vagy, de jobban át kéne látnod a közlekedést.

2015. dec. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Jobb ha nem biciklizik ködben. Sokat vezetek hajnali órákban, ködben és hiába vagyok rutinos, ha akkora köd van akkor csak pár méteren belül lehet meglátni a biciklist. És ha egy sofőr pont nyomkodja a telefonját akkor csatt. Ja és 25 éves vagyok, szóval nem is egy begyöpösödött mogorva emberke aki autós létére utálja a bringásokat és azért írja ezt.
2015. dec. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Sötét és köd nagyon jó kombó a biciklisnek a Temető utca felé. A hátsó világítás sem ér túl sokat.

Köd és köd között persze van különbség. Ha annyira sűrű, hogy az orrodig sem ér, autós akkor fog észrevenni, amikor húsz méterrel megállt utánad, s nem érti mi dobta meg a kocsit, s mi volt az a csörömpölés.

Ilyen tejfölben elvileg autós nem mehetne gyorsabban, mint a 70 éves néni a parasztbiciklin. De mennek gyorsabban.

Addig örülj, amíg aggódnak érted!

2015. dec. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%
Ennyi erővel autóba se üljön senki, mert baleset lesz. Világítsd ki magad mint egy karácsonyfa és legyél fokozottan óvatos.
2015. dec. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen környéken, mert az se mindegy.
2015. dec. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Hiába világítja ki magát... Pont tegnap este is vezettem, akkora köd volt hogy 20 al vettem be a kanyart mert semmit nem láttam. Most valami ostoba ilyen időben teker előttem akkor lehet hogy pár másodperc múlva alattam lesz...
2015. dec. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát semmiképp sem annyira biztonságos mint fényes nappal köd nélkül, de láthatósági mellény, bicikli világítás, ilyesmi. Városban van közvilágítás is. Amennyiben a látótávolság nagyobb mint 100-200 méter, akkor bőven jó :)
2015. dec. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ember...ekkora ködben az autósnak szinte "álló tárgy" vagy az úton,melyet az utolsó pillanatban vesz észre. Legtöbben kikerülnek majd,de a nagy számok törvénye szerint érkezni fog egy magát Alonso-nak képzelő friss jogsis hülyegyerek,aki matricát csinál belőled
2015. dec. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor autóba se ültök?
2015. dec. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

citromost estél már el bringával nagyot? Na, ha egy autó nekimegy +20-30km/h különbséggel egy biciklisnek, akkor az sokkal súlyosabb sérülés, jobb esetben.

Egy autót hamarabb veszel észre, ha utoléred, és nem mész neki. Pláne jobban ki is van világítva.

2015. dec. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!