Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sötétben, sűrű ködben települé...

Sötétben, sűrű ködben településen belül biciklizni veszélyes?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy szeretek biciklizni, most is el akartam menni itt a településen belül egy kicsit most így estefele. Sötét van már és sűrű köd, dehát oda tudok én figyelni amire kell. Viszont az anyámmal össze is vesztem emiatt, szabályosan megtiltotta hogy elmenjek biciklizni mert szerinte veszélyes. Ennek ellenére elmentem volna persze csak aztán elkezdett fenyegetőzni, hogy ha elmegyek akkor nem fog velem szóbaállni mostanában meg ilyen dolgok. Holott a település azért tele van biciklisekkel szerintem, és szerintem nincs más 20 éves rajtam kívül akinek megtiltja bárki is hogy elmenjen.

Csak szerintem reagálja túl nagyon ezt az anyám? Lehet nem a legbiztonságosabb persze ilyen időben a biciklizés, de nehogymár 20 évesen ne szabadjon elmennem késő délután a köd miatt.

Meg is mondtam neki a magamét emiatt, de csak a saját igazát hajtogatta.

Kinek volt igaza?


2015. dec. 28. 17:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Gyerekek,ma már nem kell légvédelmi reflektor méretű világítóberendezés ahhoz, hogy észrevehető legyen egy bringás. Megfelelő fényerejű lámpákkal az autók ködlámpáihoz mérhető kivilágítottság érhető el.


A gond inkább az, hogy 50 méter alatti látótávolságnál már az autósok se kímélik egymást és gyakran összeütköznek a relatív gyorshajtàs miatt. Ez egy bringásnak végzetes lehet.


Emiatt azt javaslom, hogy kedvtelésből ne indulj útnak bringával, ha 100 méter alatti a látótávolság (az előbb 50-et írtam, ez a 100-as nem elírás, hanem biztonsági tartalék, hiszen a köd sűrűsége változhat).


Én egyébként tegnap országúton gyalogoltam világìtás nélkül, nappal és nem volt túl meggyőző az autósok reakciója.

2015. dec. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Már estem, nyilván védtelenebb a bringás, de olyan combos lámpákat lehet kapni, hogy ihaj.
2015. dec. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem ßazmeg,nemveszélyes -anyukád csak puszta szórakozásból tömi tele a fejed a hülyeségeivel

Pattanj nyeregbe és gyönyörködj a ködben debil barátom...

2015. dec. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Fel kell tenni egy jó erős villogó lámpát és ennyi.Olyan ledes cuccokat kapni már, ami felér egy vakuval .
2015. dec. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Alex Fly ***** válasza:
Alapból nem veszélyes. De ahogy itt olvasom, egyes autóvezetők miatt sok esetben az lehet.
2015. dec. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Ha nem félsz, és nem tiltja semmilyen szabályzat / a szüleid, akkor menny!
2016. jún. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!