Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A mellékelt képen miért van...

A mellékelt képen miért van elsőbbségem?

Figyelt kérdés
Jobb kéz felől jövőnek nincsen elsőbbségadás táblája. A villamosokat meg sosem értettem, de szerintem annak is elsőbbsége kéne, hogy legyen. [link]

2016. jan. 5. 19:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha senkinek sincs táblája, akkor a másodikként a helyes válasz. Jobbkézszabály.
2016. jan. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Te megnézted az a képet amit belinkeltél?!

Ott a "macisajt" a másik két járműnek. Mindkettővel szemben elsőbbséged van.

2016. jan. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

#1.:


"Ha senkinek sincs táblája, akkor a másodikként a helyes válasz. Jobbkézszabály."


Tévedés.

Ha senkinek nincs táblája, akkor a balról érkező villamosnak elsőbbsége van.

KRESZ:

"Elsőbbség az útkereszteződésben


28. § (1) Az útkereszteződésben - ha a (2) bekezdés rendelkezéseiből más nem következik - a járművel elsőbbséget kell adni

a) a jobbról érkező minden jármű és

b) a balról érkező villamos

részére."

2016. jan. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem bonyolítom a helyzetet a "mi lenne, ha" kezdetű variációk sorolásával, a kulcsszót már előttem leírták: macisajt van a villamos és a jobbról érkező jármű előtt is.


Ennek a gyakorlásnak az is az előnye, hogy megtanulod a képeket gyorsan kielemezni, először figyelmesen nézd meg, van-e elsőbbséget szabályozó tábla. Figyelmesen, mert ez a kép is jó példa arra, mennyire el tud veszni egy fontos részlet.

2016. jan. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

1-es vagyok

Elnézést, nem láttam hogy a villamosnak macisajt van. De így is a második a helyes válasz.

Ezt el is felejtettem hogy a balról jövő villamosnak elsőbbsége van, a gyakorlatban soha nem adódik ilyen helyzet, hogy ne legyen se lámpa, se tábla (biztos van kivétel). Így az emberek el is felejtik az ilyeneket.

2016. jan. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

#5.:

"Elnézést, nem láttam hogy a villamosnak macisajt van. De így is a második a helyes válasz."

Nem igaz. Linkeltem a jogszabályt.

A balról érkező villamosnak csak akkor van elsőbbsége, ha az a kereszteződés jobbkezes. A példában szereplő kereszteződés nem az.

Akkor van elsőbbsége a balról érkező villamosnak ha a kereszteződés egyébként "jobbkezes".

Ha a villamosnak is van "macisajt" akkor nincs elsőbbsége.

Bárcsak annyi millióm lenne, ahányszor ilyen esetben helyszíneltem! :-)

2016. jan. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Én azt oszlopnak néztem...

A program szerint az első válasz a helyes egyébként. De így már, macisajtal ez egyértelmű is.

Köszönöm.

2016. jan. 5. 21:12
 8/21 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2016. jan. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%
Legegyszerűbben talán úgy hangzik: Mivel mindkét jármű alárendelt útvonalról érkezik, én pedig a főútvonalról szeretnék lekanyarodni, így én haladhatok tovább elsőként. Ebben az esetben pedig olyan mindegy, hogy villamos, kerékpáros, lovaskocsi, vagy személyautó. Egy kivétel van ilyenkor, az pedig a megkülönböztető jelzést használó jármű, olyat viszont nem látni a képen. :-)
2016. jan. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 egySanyi ***** válasza:
91%
Gondolom "B"-d már van egy ideje, ha már a "C+E" gyakorló feladatokat csinálod. Azért rutinos "B"-vel már illene felismerni a kereszteződésben a táblákat a hátlapjuk alakjáról.
2016. jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!