Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagy ívben kanyarodó járművel...

Nagy ívben kanyarodó járművel szemben elsőbbségem van ha egyenesen haladok, igaz?

Figyelt kérdés

Már rég vezettem és kicsit megkopott a KRESZ tudásom, de ma az a helyzet állt fent,hogy egy kereszteződésben álltam, STOP táblám volt, a szemből érkezőknek szintén és ő nagy ívben akart a főútra kanyarodni én pedig egyenesen mentem volna át arra az útra ahonnét ő jött, és ugye ő a nagyívű kanyarodással keresztezi az én utam.

Alkalom adatott, hát elindultam át, de ő is kiakarta használni az alkalmat és megindult, és egy hirtelen fékezéssel akadályozta meg,hogy oldalról belém kanyarodjon ugyanis én már elindultam át.

Kicsit megijedtem, s bár szinte biztos vagyok benne,hogy elsőbbségem volt vele szemben, azért megerősítésként megkérdezem, mert sokszor fogok még arra menni.

Egyébként nem kell aggódni, telepítem a KRESZ CD-t és átnézem azokat a kérdéseket.


2014. aug. 29. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha csak stoptábla volt, minden kiegészítő nélkül, akkor neked volt elsőbbséged.

Nem így, ha a stop alatt olyan kiegészítő volt, amely egy fentről jobb haladó védett utat (vastag vonal) mutat, balról és lent vékonyabb vonallal jelezve az alárendeltséget.

Mivel azt írod, hogy főútra hajtottatok fel, akkor ilyen tábla nem lehetett, vagy ha mégis, akkor neki nem volt stoptáblája, csak neked.

2014. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha tényleg úgy volt, ahogy leírtad, akkor neked volt elsőbbséged!


Helyszín?

2014. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Neked volt elsőbbséged.
2014. aug. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!